Alpha bank bonus

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
To περίεργο δεν είναι να γίνεται αυτό με τη μεταφορά από κάρτα άλλου σε aegean visa το πολύ περίεργο είναι που στο είπε η κοπέλα στο τηλεφωνικό κέντρο. Συνήθως αυτές είναι τρύπες του συστήματος που δε τις λένε επίσημα. Πχ όταν λήγουν οι πόντοι σου δε θα σου πει κανείς επίσημα από alpha στείλε τους σε κάποιον άλλο και να στους επιστρέψει. Απλά το γεγονός ότι το σύστημα θα διαχωρίζει ακόμα και ημερολογιακά (πάνω ή κάτω από 12μηνο) τους πόντους με κάνει να φοβάμαι ότι θα διαχωρίζει και τους πραγματικούς aegean πόντους από τους πόντους από μεταφορά. Αλλά λίγες μέρες έμειναν
Ακριβώς αυτά σκέφτομαι κι εγώ αλλά στην πράξη θα πω να μου μεταφέρουν τον Μάρτιο έστω και λίγους πόντους από μη aegean να δω τέλος του μηνα αν θα γίνουν μίλια ... υπομονή λοιπόν :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
To περίεργο δεν είναι να γίνεται αυτό με τη μεταφορά από κάρτα άλλου σε aegean visa το πολύ περίεργο είναι που στο είπε η κοπέλα στο τηλεφωνικό κέντρο. Συνήθως αυτές είναι τρύπες του συστήματος που δε τις λένε επίσημα. Πχ όταν λήγουν οι πόντοι σου δε θα σου πει κανείς επίσημα από alpha στείλε τους σε κάποιον άλλο και να στους επιστρέψει. Απλά το γεγονός ότι το σύστημα θα διαχωρίζει ακόμα και ημερολογιακά (πάνω ή κάτω από 12μηνο) τους πόντους με κάνει να φοβάμαι ότι θα διαχωρίζει και τους πραγματικούς aegean πόντους από τους πόντους από μεταφορά. Αλλά λίγες μέρες έμειναν
μίλησα πριν λίγο με alpha bank και εκανα κάποιες ερωτησεις, αν η υπάλληλος ειναι ενημερωμενη ουσιαστικα αυτό που αλλάζει είναι ότι αν κάποιος έχει πάνω απο μία κάρτα της alpha και μεταφερει τους πόντους στην aegean alpha σε δικη του κάρτα τότε οι πόντοι αυτοί δεν θα μετατραπουν σε μιλια αλλά θα παραμεινουν bonus πόντοι, λίγο περίεργο μου φαίνεται το ότι μου ειπε αν κάποιος μεταφερει σε τρίτο ατομο bonus πόντους από μη aegean κάρτα σε aegean τότε αυτοι θα γίνονται κανονικά μίλια!! μπορούμε δλδ να κανουμε αλλαξοποντιες μιάς και αυτες δεν εχουν κάποια εξτρα χρέωση. Μένει βέβαια να δουμε στην πράξη τι ισχύει. εγώ για καλό και για κακό πήρα και την aegean και εκανα ολους τους πόντους άμεσα μίλια. Υπενθυμίζω για κάποιους που δεν γνωρίζουν ότι όσοι θελετε για αεροπορικά οι bonus πόντοι που απαιτουνται ειναι πολύ παραπάνω σχεδόν οι διπλάσιοι αν δεν κάνω λάθος, επίσης με τα μίλια μπορούμε να πετάξουμε σε ολα τα μηκη και τα πλάτη της γης ενω με bonus μονο στο δικτυο της υπέροχης εταιρίας που λέγεται aegean
Πιθανον να μην εννοουσε τις αλλαξιοποντιες που εχουν σκοπο να κανουν οι μανιωδεις συλλεκτες, αλλα τη βοηθητικη μεταφορα ποντων για να ενισχυσει καποιος με μιλια ενα ατομο της εμπιστοσυνης του, κατι που η τραπεζα κρινει ως θεμιτο. Το αν θα γινει και αντιστροφη πορεια ειναι κατι που εξεταζουμε μεταξυ μας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.293
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Άλλαξε ο ποντιες κι έγινε βραχιόλι.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Πιθανον να μην εννοουσε τις αλλαξιοποντιες που εχουν σκοπο να κανουν οι μανιωδεις συλλεκτες, αλλα τη βοηθητικη μεταφορα ποντων για να ενισχυσει καποιος με μιλια ενα ατομο της εμπιστοσυνης του, κατι που η τραπεζα κρινει ως θεμιτο. Το αν θα γινει και αντιστροφη πορεια ειναι κατι που εξεταζουμε μεταξυ μας.
Άμα χρειαστεί κάνουμε και τρίγωνα - τετράγωνα κάτι σα ξέπλυμα :) δεν θα βγάλουν άκρη ...
 

poised

Member
Μηνύματα
859
Likes
6.314
Έριξα μια ματιά στους γραπτούς όρους (pdf) και λέει ότι το μέγιστο όριο πόντων που μπορεί να συλλέξει κάποιος σε ένα μήνα είναι 20.000. Δεν ξέρω αν εφαρμόζεται (νομίζω μία φορά είχα παραπάνω από μία μεγάλη αγορά) αλλά καλό είναι να το έχει κάποιος υπόψη.
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Αν με τις αγορές έχεις μαζέψει 20000 πόντους σε ένα μήνα, όταν θα πας να κάνεις κι΄άλλη δεν θα αποδώσει πόντους.
 

Andreas K

Member
Μηνύματα
32
Likes
111
Το οριο ειναι 20.000 ποντοι ανα μηνα και ανα καρτα. Οποτε αν εχεις 2 bonus καρτες μπορεις να μαζεψεις 40.000 ποντους καθε μηνα. Βεβαια, σ'αυτους τους ποντους δεν υπολογιζονται οι extra ποντοι που δινει π.χ. ο Κωτσοβολος στις διαφορες προσφορες που τρεχει.
Τον Σεπτεμβρη που ετρεχε προσφορα με κινητα τηλεφωνα, αν επαιρνες 2 κινητα που το καθενα εδινε extra 40.000 ποντους, καποια στιγμη στον λογαριασμο θα πιστωνονταν 80.000 ποντοι. Απλα, οταν ειχα τηλεφωνησει στην Alpha, μου ειχαν πει να ειναι σε 2 ξεχωριστες αποδειξεις.
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Απο ποια σελιδα μπορεις να μετατρεψεις τους bonus ποντους σε μιλια ?
Μεσα απο το λογαριασμο miles and bonus απο οτι βλεπω δεν μπορεις να το κανεις !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom