Alpha bank bonus

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Μην μπλεκετε το προγραμμα της alpha με το προγραμμα της aegean.
Μεταφορα ποντων απο καρτα alpha σε καρτα alpha μπορει να γινει
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μπερδευται το προγραμμα της alpha με το προγραμμα της aegean.
Είδα ότι δεν έκανες παράθεση σ εμένα! Και όχι δεν νομίζω ότι έχει να κάνει αυτό που λες!

Αν καποιος μπορεί να στείλει Bonus = Μίλια σ έναν άλλον τότε είναι θετικό για όλους κάτι το ποιο ακόμα δεν το έχουμε επιβεβαιώσει!

Λέει ξεκάθαρα πως μίλια θα μπορούν να γίνουν οι Bonus που μαζεύτηκαν με την AEGEAN BONUS VISA, άρα αν εσύ τους μαζεύεις με μια άλλη Bonus κάρτα και μπορείς να τους μεταφέρεις είσαι καλυμμένος και με τον νέο κανονισμό, αν όχι όμως τότε η χρήση της AEGEAN είναι μονόδρομος!

Άρα μένει να κάνουμε μια δοκιμή για να το δούμε!
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Είδα ότι δεν έκανες παράθεση σ εμένα! Και όχι δεν νομίζω ότι έχει να κάνει αυτό που λες!

Αν καποιος μπορεί να στείλει Bonus = Μίλια σ έναν άλλον τότε είναι θετικό για όλους κάτι το ποιο ακόμα δεν το έχουμε επιβεβαιώσει!

Λέει ξεκάθαρα πως μίλια θα μπορούν να γίνουν οι Bonus που μαζεύτηκαν με την AEGEAN BONUS VISA, άρα αν εσύ τους μαζεύεις με μια άλλη Bonus κάρτα και μπορείς να τους μεταφέρεις είσαι καλυμμένος και με τον νέο κανονισμό, αν όχι όμως τότε η χρήση της AEGEAN είναι μονόδρομος!

Άρα μένει να κάνουμε μια δοκιμή για να το δούμε!
Η ερωτηση ηταν για μεταφορα ποντων απο καρτα της αλφα σε αλλη καρτα της αλφα σε κορφη ποντων.
Σε αυτο απαντησα
Αν οι μεταφερομενοι ποντοι μετα μπορουν να γινουν μιλια δε το ξερω
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Η ερωτηση ηταν για μεταφορα απο καρτα της αλφα σε καρτα της αλφα.
Σε αυτο απαντησα
Αν οι μεταφερομενοι ποντοι μετα μπορουν να γινουν μιλια δε το ξερω
Ακριβώς! Γιαυτό μένει να κάνουμε μια δοκιμή αν π.χ 100 Bonus που θα σου στείλω στην AEGEAN Bonus Visa, αν θα γίνουν μίλια!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Έχει καταφέρει κανένας σήμερα να κάνει on-line μεταφορά πόντων από ένα λογαριασμό bonus σε άλλον, τρίτου προσώπου;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Έχει καταφέρει κανένας σήμερα να κάνει on-line μεταφορά πόντων από ένα λογαριασμό bonus σε άλλον, τρίτου προσώπου;
Αυτό λέω από πάνω αλλά δεν βρέθηκε καποιος να θέλει να κάνουμε μια δοκιμή! Αν θες να κάνουμε ένα test στείλε PM!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Μολις το δοκιμασα
Κανονικα την κανει
έχοντας επικοινωνήσει μου είπαν το εξής για μένα περίεργο: η ουσιαστική αλλαγή είναι ότι δεν μπορώ να μεταφερω απο καρτα μου bonus που δεν ειναι aegean σε καρτα που ειναι bonus aegean οι πόντοι αυτοί δεν θα γίνουν ποτε μίλια, θα παραμεινουν πόντοι. Αν ισχύουν αυτά που μου είπε τότε οι μεταφορές σε τρίτα πρόσωπα γίνοται κανονικα όπως πριν!
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Πάντως εγώ με φίλο μου δε κατάφερα να μου στείλει πόντους ούτε στην Aegean κάρτα ούτε σε άλλη κάρτα που έχω είτε μέσω της εφαρμογής bonus είτε μέσω της alpha web βγάζει αδυναμία αυτή τη στιγμή να γίνει.
Πάντως μιλώντας με την Aegean πρίν λίγη ώρα για το πόσοι πόντοι μπορώ να μετατρέψω σε μίλια έβλεπαν κανονικά όλους τούς πόντους που έχει ο bonus λογαριασμός μου ενώ δε συλλέγω καθόλου με την aegean κάρτα μου. Περίεργο εκτός κι αν ότι υπάρχει ήδη μέσα είναι μετατρέψιμο αλλιώς δεν έχει γίνει ακόμα ο διαχωρισμός
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά! Μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να δω ποιες πτήσεις θεωρεί η aegean κοντινων αποστάσεων και ποιες μακρινών? Τα 1300 μίλια δεν Μ λένε κάτι! Ρωτάω αν υπάρχει κάπου κάποιος σχετικός πίνακας! Ευχαριστώ!
Αν δεν κανω κάποιο μεγάλο λάθος , υπολογίζονται βαση τις χιλιομετρικής απόστασης του προορισμού...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Λογικό που να καταλάβεις απο τα μιλια αλλά εχει το link στο κάτω μέρος της σελίδας που εξαργυρωνεις https://el.aegeanair.com/organoste/...ns/?_id=05F1955C30D149A28AF738FDC374A9B2&_z=z
Με βάση τον πίνακα αυτόν δηλαδή για να πας π.χ Ρώμη θες 1.300 μίλια;

Προφανώς και όχι αλλά τι ακριβώς είναι αυτό το λινκ; Επάνω λέει εξαργύρωση Alpha Bank Bonus
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Με βάση τον πίνακα αυτόν δηλαδή για να πας π.χ Ρώμη θες 1.300 μίλια;

Προφανώς και όχι αλλά τι ακριβώς είναι αυτό το λινκ; Επάνω λέει εξαργύρωση Alpha Bank Bonus
H απάντηση αφορούσε το φίλο που ρώτησε πώς διαχωρίζονται οι πτήσεις σε μακρινές η κοντινές για την εξαργύρωση alpha bonus πόντων. Ο διαχωρισμός είναι σε πτήσεις πάνω ή κάτω από 1300μιλια απόστασης. Δεν έχει σχέση με την εξαργύρωση μιλίων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom