Alpha bank bonus

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Από 1.10.2020, για συναλλαγές με τη χρεωστική σας κάρτα Βοnus σε Επιχειρήσεις που δεν συμμετέχουν στο Πρόγραμμα, θα συλλέγετε 1 πόντο για κάθε 2 Ευρώ αγορών σας.
Η αναλογία συλλογής πόντων στις πιστωτικές κάρτες Βοnus παραμένει αμετάβλητη και συνεχίζετε να συγκεντρώνετε 1 πόντο για κάθε 1 Ευρώ αγορών.
Η συλλογή πόντων στις συνεργαζόμενες με το Πρόγραμμα Bonus Επιχειρήσεις, συνεχίζεται για όλες τις κάρτες Bonus, χωρίς αλλαγή.
https://www.alpha.gr/el/idiotes/bonus/oroi-programmatos-bonus
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Από 1.10.2020, για συναλλαγές με τη χρεωστική σας κάρτα Βοnus σε Επιχειρήσεις που δεν συμμετέχουν στο Πρόγραμμα, θα συλλέγετε 1 πόντο για κάθε 2 Ευρώ αγορών σας.
Η αναλογία συλλογής πόντων στις πιστωτικές κάρτες Βοnus παραμένει αμετάβλητη και συνεχίζετε να συγκεντρώνετε 1 πόντο για κάθε 1 Ευρώ αγορών.
Η συλλογή πόντων στις συνεργαζόμενες με το Πρόγραμμα Bonus Επιχειρήσεις, συνεχίζεται για όλες τις κάρτες Bonus, χωρίς αλλαγή.
https://www.alpha.gr/el/idiotes/bonus/oroi-programmatos-bonus
Σωστός, να προσθέσω επίσης ότι:
Επιπρόσθετα, σε περίπτωση που δεν έχετε προβεί σε καμία εξαργύρωση των Βοnus πόντων σας κατά το διάστημα των δύο (2) προηγούμενων ετών, από 1.11.2020 αναστέλλεται η δυνατότητα συλλογής πόντων στις Επιχειρήσεις που δεν συμμετέχουν στο Πρόγραμμα Bonus, σε όλες τις κάρτες σας Bonus έως και την πραγματοποίηση μίας νέας εξαργύρωσης με οποιαδήποτε κάρτα Bonus. Μετά την εξαργύρωσή σας, η συλλογή πόντων στις παραπάνω επιχειρήσεις θα συνεχίζεται κανονικά από όλες τις κάρτες σας.
Μπορείτε να πραγματοποιήσετε εξαργύρωση ακόμα και με πολύ λίγους πόντους, καθώς οι προσφορές εξαργύρωσης του Προγράμματος ξεκινούν από τους 500 πόντους!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Στην τελευταία παράθεση η μεταφορά ποντων σε μίλια μετράει?
Βασικά, έτσι όπως το καταλαβαίνω, η μετατροπή πόντων σε μίλια είναι στην ουσία εξαργύρωση των αντίστοιχων πόντων στην Aegean, οπότε, μάλλον ναι. Και στην εφαρμογή bonus εξάλλου, ως εξαργύρωση πόντων φαίνεται. Αλλά ίσως χρειαστεί διευκρίνιση.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Προσοχή όλα αυτά αφορουν μόνον τις χρεωστικές καρτεσ, και όχι τις πιστωτικές.
Η εξαργύρωση αφορά εξαργύρωση, δεν έχει σημασία αν οι πόντοι έχουν συλλεχθεί από χρεωστική ή πιστωτική κάρτα. Πρέπει να γίνεται τουλάχιστον μία εξαργύρωση κάθε 24 μήνες, διαφορετικά δεν συλλέγονται πόντοι από τις λοιπές επιχειρήσεις, είτε χρησιμοποιηθεί χρεωστική κάρτα, είτε πιστωτική.
 

Xriz

Member
Μηνύματα
27
Likes
27
Τυχαία σήμερα είδα στην εφαρμογή του μπόνους ότι έχουν σταματήσει να μου δίνουν πόντους για καταθέσεις με πιστωτική σε στοιχηματικές εταιρείες , από το Μάρτιο του 2020 και έπειτα. Κοίταξα λίγο στους όρους και δεν λέει κάτι τέτοιο.Πηρα τηλέφωνο και είπαν ότι θα απαντήσουν από Δευτέρα.Αν γνωρίζει κάνειΣ κάτι, ευπρόσδεκτη η απάντηση του. Επισης, στην ανανέωση της platinum δεν χρέωσαν συνδρομή, λόγω γκολντ προφανώς και ταυτόχρονα ξέχασαν να στείλουν κωδικούς για τα εισιτήρια της Aegean.Μετα από τηλέφωνο , τους έστειλαν κανονικά όποτε κάντε κανένα τσεκ καλού κακού.
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Τυχαία σήμερα είδα στην εφαρμογή του μπόνους ότι έχουν σταματήσει να μου δίνουν πόντους για καταθέσεις με πιστωτική σε στοιχηματικές εταιρείες , από το Μάρτιο του 2020 και έπειτα. Κοίταξα λίγο στους όρους και δεν λέει κάτι τέτοιο.Πηρα τηλέφωνο και είπαν ότι θα απαντήσουν από Δευτέρα.Αν γνωρίζει κάνειΣ κάτι, ευπρόσδεκτη η απάντηση του. Επισης, στην ανανέωση της platinum δεν χρέωσαν συνδρομή, λόγω γκολντ προφανώς και ταυτόχρονα ξέχασαν να στείλουν κωδικούς για τα εισιτήρια της Aegean.Μετα από τηλέφωνο , τους έστειλαν κανονικά όποτε κάντε κανένα τσεκ καλού κακού.
Στους Όρους του Προγράμματος Bonus (σελ. 3, IV, παρ. 2), λέει -μεταξύ άλλων- το εξής: "Η Τράπεζα δύναται, οποτεδήποτε, κατά την απόλυτη κρίση της, να εξαιρεί ορισμένους τύπους συναλλαγών από τις Υπαγόμενες Συναλλαγές (ενδεικτικά και όχι περιοριστικά συναλλαγές τυχερών παιγνίων ή στοιχημάτων), το οποίο συνεπάγεται την άμεση κατάργηση της δυνατότητας των Μελών να συλλέγουν Πόντους, από την θέση σε ισχύ της ως άνω εξαίρεσης, χωρίς προηγούμενη σχετική ειδοποίηση των Μελών του Προγράμματος, τα οποία μπορούν να ενημερώνονται για τις εκάστοτε εξαιρούμενες συναλλαγές, στην ιστοσελίδα της Τράπεζας www.alpha.gr/bonus".
 
Last edited:

Xriz

Member
Μηνύματα
27
Likes
27
τώρα το είδα , σταμάταγα εκεί που έλεγε για τις συναλλαγές του δημοσίου.Θενκς. Κάτσε να δω τι θα μου πουν, και βλέπουμε τι θα κάνουμε
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Καλησπέρα παιδιά, μια διευκρίνηση θα ήθελα από τους παλαιότερους... Είμαι κάτοχος της Aegean Bonus Visa (έχω βάλει αυτόματη μετατροπή πόντων σε μίλια) και αναρωτιέμαι το εξής :
Κάνω μια συναλλαγή που δίνει επιπλέον πόντους (π.χ. σε Κωτσόβολο ή σε κάποιο άλλο κατάστημα που λέει κατά καιρούς ότι με την αγορά τάδε προϊόντων παίρνεται συν 5.000 πόντους), οι επιπλέον πόντοι μετατρέπονται και αυτοί σε μίλια ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα παιδιά, μια διευκρίνηση θα ήθελα από τους παλαιότερους... Είμαι κάτοχος της Aegean Bonus Visa (έχω βάλει αυτόματη μετατροπή πόντων σε μίλια) και αναρωτιέμαι το εξής :
Κάνω μια συναλλαγή που δίνει επιπλέον πόντους (π.χ. σε Κωτσόβολο ή σε κάποιο άλλο κατάστημα που λέει κατά καιρούς ότι με την αγορά τάδε προϊόντων παίρνεται συν 5.000 πόντους), οι επιπλέον πόντοι μετατρέπονται και αυτοί σε μίλια ;
Οου γιες Μάι Ντίαρ
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.569
Likes
12.752
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
έχω βάλει αυτόματη μετατροπή πόντων σε μίλια)
να ρωτήσω που το δηλώνεις αυτό; στο app ή τους το λες τηλεφωνικά; Μόλις παρέλαβα την κάρτα και επειδή δεν έχω ξαναδουλέψει το σύστημα bonus πόντοι ή μίλια έχω μπερδευτεί....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.744
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom