Alpha bank bonus

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Το δεύτερο εννοεί, δλδ οτι θα κέρδιζες * 5
Επανέρχομαι για να ρωτήσω αν συνδυάζονται οι προσφορές και συγκεκριμένα του κωτσοβολου. Για παράδειγμα δίνει πενταπλασιους πόντους στις κυριακάτικες αγορές και δίνει και 50 πόντους για κάθε ευρώ σε κάποια προϊόντα. Αν εγώ θέλω να πάρω πχ ένα λάπτοπ των 500€ πόσους πόντους θα πάρω?
 
D

Delmem37668

Guest
Επανέρχομαι για να ρωτήσω αν συνδυάζονται οι προσφορές και συγκεκριμένα του κωτσοβολου. Για παράδειγμα δίνει πενταπλασιους πόντους στις κυριακάτικες αγορές και δίνει και 50 πόντους για κάθε ευρώ σε κάποια προϊόντα. Αν εγώ θέλω να πάρω πχ ένα λάπτοπ των 500€ πόσους πόντους θα πάρω?
Θα πάρεις αν αγοράσεις απο τον Κωτσόβολο στο ελ Βενιζέλος μόνο, 10.000 για την αγορά της κυριακησ συν 25.000 απο την προσφορά του υπολογιστή για το 500αρικο.
........το 10χιλιαρο μάλλον δεν θα το πάρεις, απο ότι διάβασα αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
 
Last edited by a moderator:

pipis78

Member
Μηνύματα
67
Likes
475
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Επανέρχομαι για να ρωτήσω αν συνδυάζονται οι προσφορές και συγκεκριμένα του κωτσοβολου. Για παράδειγμα δίνει πενταπλασιους πόντους στις κυριακάτικες αγορές και δίνει και 50 πόντους για κάθε ευρώ σε κάποια προϊόντα. Αν εγώ θέλω να πάρω πχ ένα λάπτοπ των 500€ πόσους πόντους θα πάρω?
Θα πάρεις 500*50=25.000 πόντους στις 15/10 και 500*20=10.000 πόντους την ημέρα της αγοράς
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Επανέρχομαι για να ρωτήσω αν συνδυάζονται οι προσφορές και συγκεκριμένα του κωτσοβολου. Για παράδειγμα δίνει πενταπλασιους πόντους στις κυριακάτικες αγορές και δίνει και 50 πόντους για κάθε ευρώ σε κάποια προϊόντα. Αν εγώ θέλω να πάρω πχ ένα λάπτοπ των 500€ πόσους πόντους θα πάρω?
Με τόσες διαφορετικές απαντήσεις θα είσαι προφανώς σε σύγχυση, αλλά τα πράγματα έχουν ως εξής:
Στα καταστήματα του Κωτσόβολου (εκτός αεροδρομίου τις Κυριακές) καθώς και σε ηλεκτρονική συναλλαγή, κατά τη στιγμή της συναλλαγής για αγορά 500€ θα πάρεις 2.000 πόντους αν η κάρτα σου δίνει 4x, ή 4.000 πόντους αν η κάρτα σου δίνει 8x. Οι υπόλοιποι πόντοι (23.000 ή 21.000 κατά περίπτωση) θα μπουν στις 15 Οκτωβρίου (εφόσον έχεις παραλάβει το προϊόν ως 30 Σεπτέμβρη).
Δεν θυμάμαι αν στο κατάστημα αεροδρομίου τις Κυριακές περνούν αμέσως οι πόντοι (νομίζω ναι), σε αυτή την περίπτωση θα πάρεις 10.000/20.000 πόντους τη στιγμή της συναλλαγής και 15.000/5.000 πόντους στις 15 Οκτωβρίου, ανάλογα την κάρτα.
Σε κάθε περίπτωση όμως, στη συγκεκριμένη προσφορά (για laptop κλπ.), εν τέλει θα πάρεις συνολικά τους πόντους που αναγράφονται στη σελίδα του προϊόντος (τιμή x50), τα δε προϊόντα που συμμετέχουν είναι αυτά.
 
Last edited:
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Οι μόνος προσφορές που συνδιάζονται, είναι όταν ένα προϊόν δίνει μία φιξ τιμή πόντων, πχ η τάδε τηλεόραση δίνει 20000 ποντους και συνδιαζεται μαζί με έναν πολλαπλασιασμό των πόντων που δίνει η κάρτα.

Δύο προσφορές που δίνουν πολλαπλασιασμό των πόντων που δίνει κάρτα, δεν συνδιάζονται. Παίρνεις πάντα το μεγαλύτερο ποσό.

Δεν θέλω να είμαι απόλυτος, αλλά από την εμπειρία μου αυτό ξέρω.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις. Θα πάρω ένα τηλέφωνο (αααν απαντήσουν), θα πάω κι από κει σήμερα ή την άλλη Κυριακή και θα γράψω την εμπειρία μου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.924
Likes
40.760
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις. Θα πάρω ένα τηλέφωνο (αααν απαντήσουν), θα πάω κι από κει σήμερα ή την άλλη Κυριακή και θα γράψω την εμπειρία μου.
Μπορεις να παραγγειλεις το μηχανημα ηλεκτρονικα και να το παραλαβεις απο εκει. Το τηλεφωνο ειναι παιδεμα. Οσους ποντους κι αν δωσουν η προσφορα ειναι αριστη ετσι κι αλλιως.

Εγω παραγγειλα απο κεντρο Αθηνας. 50 ανα ευρω ειναι ενταξει συν τα στανταρ της καρτας για μενα, βαριεμαι να χανω μιση μερα για το αεροδρομιο.
 
Last edited:

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Μπορεις να παραγγειλεις το μηχανημα ηλεκτρονικα και να το παραλαβεις απο εκει. Το τηλεφωνο ειναι παιδεμα. Οσους ποντους κι αν δωσουν η προσφορα ειναι αριστη ετσι κι αλλιως.

Εγω παραγγειλα απο κεντρο Αθηνας. 50 ανα ευρω ειναι ενταξει συν τα στανταρ της καρτας για μενα, βαριεμαι να χανω μιση μερα για το αεροδρομιο.
Ναι, αν δεν μου δίνουν και τις δύο προσφορές, δεν θα παω. Βέβαια το αεροδρόμιο συνδυάζεται εύκολα με το MacArthur. Ευχαριστώ για την ενημέρωση με τους πόντους. Δεν έχω εμπειρία σχετικά με το πόσο παίζουν οι προσφορές γενικά και ποια θεωρείται καλή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.924
Likes
40.760
Ναι, αν δεν μου δίνουν και τις δύο προσφορές, δεν θα παω. Βέβαια το αεροδρόμιο συνδυάζεται εύκολα με το MacArthur. Ευχαριστώ για την ενημέρωση με τους πόντους. Δεν έχω εμπειρία σχετικά με το πόσο παίζουν οι προσφορές γενικά και ποια θεωρείται καλή.
50 ποντοι ανα ευρω ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.
 
D

Delmem37668

Guest
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις. Θα πάρω ένα τηλέφωνο (αααν απαντήσουν), θα πάω κι από κει σήμερα ή την άλλη Κυριακή και θα γράψω την εμπειρία μου.
νομίζω ότι ο Δημήτρης χ έχει δίκαιο αλλά αν είναι να πας στο ελ Βενιζέλος δοκίμασε το. μην πάρεις τηλ γιατί έχουν μαύρα μεσάνυχτα. θα το δεις εξάλλου αμέσως αν τσιμπήσεις 10000 πόντους η αν πάρεις 2000 λόγω μη συνδυαστικής προσφοράς από το εκεί κατάστημα. άλλο 27 χιλιάδες άλλο 35, δεν στους πετάει κανένας τους πόντους. γνώμη μου πάντα. είναι 7 πτήσεις εσωτερικού.
πρέπει η πληρωμή να γίνει οπωσδήποτε σε ΠΟΣ του εκεί καταστήματος και όχι ηλεκτρονικά με παραλαβή από οποιοδήποτε κατάστημα.
 
Last edited by a moderator:

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
νομίζω ότι ο Δημήτρης χ έχει δίκαιο αλλά αν είναι να πας στο ελ Βενιζέλος δοκίμασε το. μην πάρεις τηλ γιατί έχουν μαύρα μεσάνυχτα. θα το δεις εξάλλου αμέσως αν τσιμπήσεις 10000 πόντους η αν πάρεις 2000 λόγω μη συνδυαστικής προσφοράς από το εκεί κατάστημα. άλλο 27 χιλιάδες άλλο 35, δεν στους πετάει κανένας τους πόντους. γνώμη μου πάντα. είναι 7 πτήσεις εσωτερικού.
πρέπει η πληρωμή να γίνει οπωσδήποτε σε ΠΟΣ του εκεί καταστήματος και όχι ηλεκτρονικά με παραλαβή από οποιοδήποτε κατάστημα.
Σε ευχαριστώ. Απλά το ψαχνω τόσο πολύ γιατί το λαπτοπ είναι κάτι που χρειάζομαι, αλλά δεν θα το έπαιρνα οπωσδήποτε αυτή τη στιγμη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom