Alpha bank bonus

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μπήκα στο σάιτ της alpha bonus να κατεβάσω το αρχείο που έχει αναρτημένο με τους όρους του προγράμματος για να διαβάσω κάτι, αλλά μου βγάζει αυτό το μήνυμα

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-06-08 132638.png


Λέτε να αλλάζουν πάλι κάτι?? Δε μ΄ αρέσει αυτό, ποτέ οι αλλαγές δεν είναι σε όφελός μας...
 

lntagiou

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλησπέρα....όταν κλείνεις με το κουπόνι 1+1 της premium τα μίλια αναβάθμισης τα παίρνουν και οι δύο;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Μπήκα στο σάιτ της alpha bonus να κατεβάσω το αρχείο που έχει αναρτημένο με τους όρους του προγράμματος για να διαβάσω κάτι, αλλά μου βγάζει αυτό το μήνυμα

Λέτε να αλλάζουν πάλι κάτι?? Δε μ΄ αρέσει αυτό, ποτέ οι αλλαγές δεν είναι σε όφελός μας...
Εμένα κανονικά δουλεύει το link. Δεν νομίζω να επίκειται κάποια αλλαγή, δεν αλλάζουν τόσο συχνά οι όροι, και άλλωστε έχει εμφανισθεί αναθεωρημένο αρχείο όρων εδώ και λίγες μέρες με μια μικροαλλαγή σε δύο σημεία, τίποτε σημαντικό όμως σε σχέση με όσα ήδη ξέρουμε.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Λίγο πιο πριν έχω γράψει τους όρους του προγράμματος. Αν οι δόσεις είναι άτοκες, είναι λάθος.
Μίλησα μετράπεζα, είπαν θα το δουν.

Μου τηλεφώνησαν πριν λίγο και μου είπαν πως η συναλλαγή έγινε από μαχανημα που δεν είναι της alpha bank ή υπήρξε πρόβλημα της ηλεκτρονικής συναλλαγής.

Τους λέω η συναλλαγή έγινε αμέσως, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Εσείς με στέλνετε σε έναν συνεργάτη σας μια μου λέτε πως θα πάρω τους πόντους την ίδια στιγμή. Αλλα δεν έγινε, τους ρωτάω πρέπει ο πελάτης να ρωτάει σε κάθε κατάστημα αν το μηχανάκι είναι της Alpha bank ή όχι;
Μου απάντησε όχι.
Ωραία λεω, περιμένω απάντηση να μου πείτε την ημερομηνία που θα μπουν όλοι οι πόντοι της συναλλαγής.

Και της λέω της κοπέλας, 17 Ιουλίου περιμένω 50.000 bonus πόντους, μη μου πείτε τότε πως δεν μπορώ να τα μετατρέψω σε μίλια γιατί το μηχανάκι έτσι και το μηχανικό αλλιώς. Της λέω σημείωσε το, ηχογράφησε τη συνομιλία για να έχουμε καθαρούς λογαριασμούς.

Περιμένω απάντηση λοιπόν.
 

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Σε επικοινωνία με την Alpha που το έψαξαν διεξοδικά γιατί κράτησαν τα στοιχεία μου και επικοινώνησαν μετά από ώρα για να το ερευνήσουν μου είπαν το εξής: ότι επειδή η συναλλαγή δεν έγινε από pos της Alpha δεν πέρασε η συναλλαγή ολόκληρη και επειδή έσπασε σε δόσεις οι πόντοι θα περνάνε αναλογικά κάθε μήνα, ποσό δόσης × 4. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το pos του Κωτσο είναι αυτά τα εντοιχισμένα στο ταμείο ακριβώς όπως σε όλα τα καταστήματα του, τα ίδια ακριβώς με του Βασιλόπουλου. Σε άλλα καταστήματα του διασυνδέεται με αλφα και σε άλλα με άλλες τράπεζες?
Επανέρχομαι, μου απάντησαν γραπτώς σε email, ότι επειδή η συναλλαγή πραγματοποιήθηκε με ηλεκτρονικό πορτοφόλι, οι πόντοι θα πιστώνονται κάθε μήνα ανάλογα με το ποσό της δόσης.
Ζήτησα να μου αποστείλλουν τους όρους του προγράμματος, όπου να μου διευκρινίζουν την παράγραφο με τον συγκεκριμένο όρο. Αναμένω
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.751
Μίλησα μετράπεζα, είπαν θα το δουν.

Μου τηλεφώνησαν πριν λίγο και μου είπαν πως η συναλλαγή έγινε από μαχανημα που δεν είναι της alpha bank ή υπήρξε πρόβλημα της ηλεκτρονικής συναλλαγής.

Τους λέω η συναλλαγή έγινε αμέσως, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Εσείς με στέλνετε σε έναν συνεργάτη σας μια μου λέτε πως θα πάρω τους πόντους την ίδια στιγμή. Αλλα δεν έγινε, τους ρωτάω πρέπει ο πελάτης να ρωτάει σε κάθε κατάστημα αν το μηχανάκι είναι της Alpha bank ή όχι;
Μου απάντησε όχι.
Ωραία λεω, περιμένω απάντηση να μου πείτε την ημερομηνία που θα μπουν όλοι οι πόντοι της συναλλαγής.

Και της λέω της κοπέλας, 17 Ιουλίου περιμένω 50.000 bonus πόντους, μη μου πείτε τότε πως δεν μπορώ να τα μετατρέψω σε μίλια γιατί το μηχανάκι έτσι και το μηχανικό αλλιώς. Της λέω σημείωσε το, ηχογράφησε τη συνομιλία για να έχουμε καθαρούς λογαριασμούς.

Περιμένω απάντηση λοιπόν.
Στειλε μειλ. Τα γραπτα μενουν καλυτερα και τους το τριβεις στη μουρη.
Ποια καταστηματα του Κωτσου δεν εχουν μηχανακι της Αλφα? Να τα γραφουμε εδω να τα αποφευγουμε.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Στειλε μειλ. Τα γραπτα μενουν καλυτερα και τους το τριβεις στη μουρη.
Ποια καταστηματα του Κωτσου δεν εχουν μηχανακι της Αλφα? Να τα γραφουμε εδω να τα αποφευγουμε.
Περιμένω να μου απαντήσουν τηλεφωνικά και μετά θα τους στείλω και mail.

Εμένα η συναλλαγή μου έγινε στο Κερατσίνι αλλά δεν ξέρω αν είχε alpha ή όχι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Μίλησα μετράπεζα, είπαν θα το δουν.

Μου τηλεφώνησαν πριν λίγο και μου είπαν πως η συναλλαγή έγινε από μαχανημα που δεν είναι της alpha bank ή υπήρξε πρόβλημα της ηλεκτρονικής συναλλαγής.

Τους λέω η συναλλαγή έγινε αμέσως, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Εσείς με στέλνετε σε έναν συνεργάτη σας μια μου λέτε πως θα πάρω τους πόντους την ίδια στιγμή. Αλλα δεν έγινε, τους ρωτάω πρέπει ο πελάτης να ρωτάει σε κάθε κατάστημα αν το μηχανάκι είναι της Alpha bank ή όχι;
Μου απάντησε όχι.
Ωραία λεω, περιμένω απάντηση να μου πείτε την ημερομηνία που θα μπουν όλοι οι πόντοι της συναλλαγής.

Και της λέω της κοπέλας, 17 Ιουλίου περιμένω 50.000 bonus πόντους, μη μου πείτε τότε πως δεν μπορώ να τα μετατρέψω σε μίλια γιατί το μηχανάκι έτσι και το μηχανικό αλλιώς. Της λέω σημείωσε το, ηχογράφησε τη συνομιλία για να έχουμε καθαρούς λογαριασμούς.

Περιμένω απάντηση λοιπόν.
Την έλαβα την απάντηση, μου απέδωσαν όλους τους bonus πόντους αμέσως.
Δοκίμασα και μετατρέπονται και σε μίλια (γιατί είχα διαβάσει κάτι πως δεν μετατρέπονται αν σου τα περάσουν αυτοί χειροκίνητα κτλ κτλ)

Οπότε όλα καλά.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.338
Likes
4.955
Ο κωτσο συνεργάζεται αποκλειστικά με την άλφα. Τα μηχανάκια του δεν είναι της άλφα, αλλά των εταιρειών που συνεργάζεται η τράπεζα.
Για να διαπιστώσετε αν είναι όντως τα σωστά (αποκλείετε να μην είναι) ρωτήστε αν κάνουν εξαργύρωση πόντων. Κανένα άλλο μηχάνημα από άλλη τράπεζα δεν κάνει εξαργύρωση.
Στα πρατήρια βενζίνης όμως έχω βρει και μηχανάκι εθνικής όπου ο ιδιώτης το πλασάρει, προφανώς γιατί είχε μικρότερη προμήθεια. Εκεί χρειάζεται προσοχή. Δεν δίνει πόντους, ούτε μπορείς να κάνεις κάτι εκ των υστέρων.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ο κωτσο συνεργάζεται αποκλειστικά με την άλφα. Τα μηχανάκια του δεν είναι της άλφα, αλλά των εταιρειών που συνεργάζεται η τράπεζα.
Για να διαπιστώσετε αν είναι όντως τα σωστά (αποκλείετε να μην είναι) ρωτήστε αν κάνουν εξαργύρωση πόντων. Κανένα άλλο μηχάνημα από άλλη τράπεζα δεν κάνει εξαργύρωση.
Στα πρατήρια βενζίνης όμως έχω βρει και μηχανάκι εθνικής όπου ο ιδιώτης το πλασάρει, προφανώς γιατί είχε μικρότερη προμήθεια. Εκεί χρειάζεται προσοχή. Δεν δίνει πόντους, ούτε μπορείς να κάνεις κάτι εκ των υστέρων.
Εγώ πάντως στην επικοινωνία μαζί τους τους είπα πως δεν γίνεται ο πελάτης να ρωτάει κάθε ένα υπάλληλο αν το μηχανάκι είναι της άλφα από τη στιγμή που ξέρει πως η ΑΛΦΑ συνεργάζεται με τον Κωτσόβολο και την BP. Ούτε μετά να να ψάχνουμε με τηλέφωνα να βρούμε τι και πως.

Οπότε ή να κόψουν τη συνεργασία ή να εξασφαλίσουν στους πελάτες τους πως από εκείνα πάρουν πόντους.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.338
Likes
4.955
Δεν υπάρχει μηχανάκι άλφα. Υπάρχει nexi η cardlink. Aν κάνει εξαργύρωση θα κάνει και απόδοση.
στα BP πρέπει να είσαι προσεκτικός. Εκεί ρωτάς. Ο ιδιώτης καταστηματάρχης πρώτα θα κοιτάξει το συμφέρον του και μετά εμάς.
Όταν πας με ντάϊνερς και επαγγελματικές κάρτες εύχονται να μην τις ξαναδούν ποτέ στα βενζινάδικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom