Alpha bank bonus

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Αγόρασα κλιμαστισικό απο Κώτσο outlet στο Σείριο. Επειδή πλήρωσα μέσω wallet οι πόντοι δεν περάστηκαν αυτόματα όλοι αλλά έσπασαν στο ποσό της δόσης που είχα βάλει κάθε μήνα. Μετά απο emails κτλ, μου πιστώθηκαν κανονικά όλοι οι πόντοι της συνναλαγής αλλά συνεχίζονται να μου πιστώνονται και οι πόντοι απο την δόση. Δεν με χάλασε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Αγόρασα κλιμαστισικό απο Κώτσο outlet στο Σείριο. Επειδή πλήρωσα μέσω wallet οι πόντοι δεν περάστηκαν αυτόματα όλοι αλλά έσπασαν στο ποσό της δόσης που είχα βάλει κάθε μήνα. Μετά απο emails κτλ, μου πιστώθηκαν κανονικά όλοι οι πόντοι της συνναλαγής αλλά συνεχίζονται να μου πιστώνονται και οι πόντοι απο την δόση. Δεν με χάλασε.
Το εχω κανει με πλυντηριο.
Τωρα μαθαινω οτι υπαρχει Κωτσος outlet.
 

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Το εχω κανει με πλυντηριο.
Τωρα μαθαινω οτι υπαρχει Κωτσος outlet.
Βέβαια στη ΣΕΑ Μαλακάσας, στο παλιό Goodys με την αερογέφυρα. Είχε προσφορά που με την αποδείξη αγοράς σου έκανε δώρο τα διόδια της επιστροφής, δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα. Βρίσκεις δίαφορα προϊόντα με διάφορα χτυπηματα άνευ σημασίας, καμία γρατζουνιά κτλ. Αυτά που αξίζουν είναι λίγα. Απο ψυγεία γίνεται κακός χαμός.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Βέβαια στη ΣΕΑ Μαλακάσας, στο παλιό Goodys με την αερογέφυρα. Είχε προσφορά που με την αποδείξη αγοράς σου έκανε δώρο τα διόδια της επιστροφής, δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα. Βρίσκεις δίαφορα προϊόντα με διάφορα χτυπηματα άνευ σημασίας, καμία γρατζουνιά κτλ. Αυτά που αξίζουν είναι λίγα. Απο ψυγεία γίνεται κακός χαμός.
Ωραια, να στειλω κοσμο.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Αυτό που έχω προσέξει απο τα λεγόμενα όλων μας είναι οτι πλέον το συστηματάκι των πόντων είναι λίγο οτι να ναι και πρέπει να τη βγάζουμε πάνω απο ένα τηλέφωνο μερικές φορές.... Αν οι πόντοι είναι αρκετοί κακώς δεν τους έχεις πιέσει, σιγά να μην τους τα χάριζα εγώ!
Τελικά σήμερα πήρα, περίμενα ενα 15λεπτο να το ψάξουν και αφού δεν έβγαλαν άκρη μου είπαν να τους αφήσω ένα τηλέφωνο να με καλέσουν αυτοί. Με κάλεσαν μετά από μισή ώρα και με ενημέρωσαν πως η συναλλαγή ενώ φαίνεται ότι έχει γίνει δεν έχουν καταχωρηθεί οι πόντοι και δεν ξέρουν το γιατί. Έχουν κάνει ένα αίτημα για να δουν γιατί δεν πέρασαν τους πόντους. Και θα με ξανα καλέσουν όταν έχουν απάντηση.
Με λίγα λόγια δε βγάζεις εύκολα άκρη.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Τελικά σήμερα πήρα, περίμενα ενα 15λεπτο να το ψάξουν και αφού δεν έβγαλαν άκρη μου είπαν να τους αφήσω ένα τηλέφωνο να με καλέσουν αυτοί. Με κάλεσαν μετά από μισή ώρα και με ενημέρωσαν πως η συναλλαγή ενώ φαίνεται ότι έχει γίνει δεν έχουν καταχωρηθεί οι πόντοι και δεν ξέρουν το γιατί. Έχουν κάνει ένα αίτημα για να δουν γιατί δεν πέρασαν τους πόντους. Και θα με ξανα καλέσουν όταν έχουν απάντηση.
Με λίγα λόγια δε βγάζεις εύκολα άκρη.

Καλημέρα, να ρωτήσω το εξής?
Στο app bonus τους βλέπετε όλους τους πόντους αναλυτικά? Γιατί εμένα μου εμφανίζει αρκετά κενά, κάποιες στιγμές εμφανίζονται κάποιες χάνονται... έχω πάρει αλφα να ζητήσω τους εξτρα 100 από e-table εστιατόριο.. μετά από 2 ημέρες εμφανίστηκαν 100 πόντοι με αιτιολογία εργασίες Αλφα ή κάτι τέτοιο. Ξανά με e-table δεν μου εβαλα τους 100, κάνω αίτημα μου λένε μετά από μερικές μέρες ότι μπήκαν, εγώ δεν τους βλέπω και γενικώς δεν βλέπω πολλές συναλλαγές ενώ οι εγκρίσεις φαίνεται ότι έχουν γίνει....
Εχω δοκιμάσει να διαγράψω την εφαρμογή και την έχω ξανακατεβάσει
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Καλημέρα, να ρωτήσω το εξής?
Στο app bonus τους βλέπετε όλους τους πόντους αναλυτικά? Γιατί εμένα μου εμφανίζει αρκετά κενά, κάποιες στιγμές εμφανίζονται κάποιες χάνονται... έχω πάρει αλφα να ζητήσω τους εξτρα 100 από e-table εστιατόριο.. μετά από 2 ημέρες εμφανίστηκαν 100 πόντοι με αιτιολογία εργασίες Αλφα ή κάτι τέτοιο. Ξανά με e-table δεν μου εβαλα τους 100, κάνω αίτημα μου λένε μετά από μερικές μέρες ότι μπήκαν, εγώ δεν τους βλέπω και γενικώς δεν βλέπω πολλές συναλλαγές ενώ οι εγκρίσεις φαίνεται ότι έχουν γίνει....
Εχω δοκιμάσει να διαγράψω την εφαρμογή και την έχω ξανακατεβάσει
Ναι και μένα έχω παρατηρήσει τελευταία ότι γίνεται καμία στιγμή. Απλα οι πόντοι πρόσεξα ότι δεν αφαιρούνται απλα χάνονται από τη λίστα αλλα παραμένουν στο σύνολο. Αλλη μέρα μπορεί να εμφανιστεί πάλι στην ημερομηνία της και μετα να χαθεί πάλι. Δε ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
273
Likes
663
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
έχω πάρει αλφα να ζητήσω τους εξτρα 100 από e-table εστιατόριο.. μετά από 2 ημέρες εμφανίστηκαν 100 πόντοι με αιτιολογία εργασίες Αλφα ή κάτι τέτοιο
Αυτοί είναι οι 100 πόντοι απο e-table, έτσι μπήκαν και σε εμένα. Και είναι οι πόντοι που δεν γίνονται μίλια...
 

andpsy

Member
Μηνύματα
273
Likes
663
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Φυσικα!
Σε μενα γιατι δεν ηρθε που τον εχω χρυσωσει τοσα χρονια?
Εχω ψωνίσει ελάχιστες φορές... Θα τον τιμήσω τώρα βέβαια!

Με τρώει ο κ*&0$ μου να βγάλω και πιστωτική στην Alpha (εχω μια στην Eurobank χωρίς συνδρομή και κάθεται) ώστε να εχω την εξαργύρωση 1:1 μόνο για τέτοιες προσφορές.
Μαζευω γυρω στους ~20000 πόντους τον χρόνο, κρίμα να πανε χαμένοι οι μισοί.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Εχω ψωνίσει ελάχιστες φορές... Θα τον τιμήσω τώρα βέβαια!

Με τρώει ο κ*&0$ μου να βγάλω και πιστωτική στην Alpha (εχω μια στην Eurobank χωρίς συνδρομή και κάθεται) ώστε να εχω την εξαργύρωση 1:1 μόνο για τέτοιες προσφορές.
Μαζευω γυρω στους ~20000 πόντους τον χρόνο, κρίμα να πανε χαμένοι οι μισοί.
Βγαλα καλε τη φτηνη των 40 ευρω συνδρομη, θα παρεις και ποντους καλωσορισματος, θα ψωνιζεις απο Κωτσο με ατοκες.
Πως αντεχετε με χρεωστικη χωρις ατοκες απορω.
Aυτη τη στιγμη εχεις πληθωρισμο που τρεχει σαν τρελος. Αν εχεις ενα μηχανημα στο σπιτι ετοιμο να τα φτυσει, σε συμφερει να το παρεις τωρα και να κλειδωσεις τη σημερινη τιμη με ατοκες και ενω δινει εξτρα χιλιαδες ποντους, παρα να περιμενεις να τα φτυσει ξαφνικα του χρονου και να παρεις σε ο,τι τιμη το βρεις γιατι επειγεσαι και χωρις εξτρα μιλια.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom