Alpha bank bonus

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Oποioς μπορεί να κάνει απαλλαγή ΦΠΑ ας δοκιμάσει να κάνει μια εικονική αγορά στο you ας πούμε που δεν χρειάζεται καν έγγραφη. Με το που κλικάρεις τιμολόγιο και δίνεις ΑΦΜ, προτρέπει να αγοράσεις το ποιον χωρίς ΦΠΑ ζητώντας σου να βάλεις τα 5 τελευταία νούμερα της ταυτότητας και το τηλέφωνο που έχεις δηλωμένο στο τάξις. όταν όμως πατάς για να ανακτήσει τα στοιχειά δεν μπορεί να βρει τον χρήστη. έχω δοκιμάσει σε μερικά ηλεκτρονικά μαγαζιά άλλα τίποτε. Να ξέρουμε αν είναι μπαγκ η κάτι άλλο.
View attachment 442986
View attachment 442987
View attachment 442988
View attachment 442989
Τι σχέση έχει αυτό με alpha bank bonus?
Ποιον αατ έχεις στο taxis?
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.294
Τι σχέση έχει αυτό με alpha bank bonus?
Ποιον αατ έχεις στο taxis?
Πως δεν έχει σχέση. Αφορά αγορά αγαθών με απόφορολόγηση και χρήση κάρτας αφού γράφτηκε εδώ για πόντους. Οταν έρθει κάποια προσφορά με τον Κωτσό να είμαστε έτοιμοι. Βέβαια ο συγκεκριμένος σου ζητάει να πληρώσεις το ΦΠΑ και κάνει την απαλλαγή αργότερα αν η συναλλαγή γίνει ηλεκτρονικά. Διαφορετικά τηλεφωνικά κάνει την απαλλαγή επιτόπου. Οι άλλοι αντλούν τα στοιχεία από το τάξις αλλά όπως δείχνει έχει μπαγκ το σύστημα. Αυτό ήθελα να ξέρω. Είναι μπαγκ η είναι πρόβλημα που έχω εγώ. Δοκίμασα βέβαια και αλλά δυο ΑΦΜ με δυνατότητα απόφορολόγησης και ούτε εκεί έγινε κάτι.
Οταν λες αατ εννοείς αριθμό ταυτότητας; Ο αριθμός Αστυνομικής Ταυτότητας είναι δηλωμένος κανονικά.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.294
Όταν κάνεις αίτηση για το καταναλωτικό, οι πόντοι μπαίνουν στην bonus κάρτα σου. Αν εγώ έχω μόνο aegean bonus visa premium το λογικό δεν είναι να μπουν σε αυτήν την κάρτα οι πόντοι?
Σου έδωσε την απάντηση η κυρία @paefstra
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πως δεν έχει σχέση. Αφορά αγορά αγαθών με απόφορολόγηση και χρήση κάρτας αφού γράφτηκε εδώ για πόντους. Οταν έρθει κάποια προσφορά με τον Κωτσό να είμαστε έτοιμοι. Βέβαια ο συγκεκριμένος σου ζητάει να πληρώσεις το ΦΠΑ και κάνει την απαλλαγή αργότερα αν η συναλλαγή γίνει ηλεκτρονικά. Διαφορετικά τηλεφωνικά κάνει την απαλλαγή επιτόπου. Οι άλλοι αντλούν τα στοιχεία από το τάξις αλλά όπως δείχνει έχει μπαγκ το σύστημα. Αυτό ήθελα να ξέρω. Είναι μπαγκ η είναι πρόβλημα που έχω εγώ. Δοκίμασα βέβαια και αλλά δυο ΑΦΜ με δυνατότητα απόφορολόγησης και ούτε εκεί έγινε κάτι.
Οταν λες αατ εννοείς αριθμό ταυτότητας; Ο αριθμός Αστυνομικής Ταυτότητας είναι δηλωμένος κανονικά.
Ας κρατήσουμε τα μηνύματα αυστηρά γύρω από το alpha bank bonus παρακαλώ. Το συγκεκριμένο δεν έχει να κάνει με πόντους. Παρακαλώ τελευταία φορά.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.294
Ας κρατήσουμε τα μηνύματα αυστηρά γύρω από το alpha bank bonus παρακαλώ. Το συγκεκριμένο δεν έχει να κάνει με πόντους. Παρακαλώ τελευταία φορά.
Από τη στιγμή που εσύ κρίνεις πως δεν έχει σχέση παρακαλώ να διαγραφούν τα μηνύματα. Δεν είναι σκοπός μου να παρεμβαίνω σε νήμα χωρίς λόγο. Έξαλλου μεγάλα παιδιά είμαστε. Κατανοώ την προσπάθεια σου να κρατήσεις τα νήματα καθαρά. Ευχαριστώ.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Την τελευταία ημερομηνία αγοράς θυμάμαι που ήταν 10/9/2023.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.754
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
https://www.alpha.gr/el/idiotes/bonus/bonus-news/bonus-vasilopoulos-sept-23

Σχετικά με αυτην την προσφορά, οι πόντοι μετατρέπονται σε μίλια; Έχω την απλη χρεωστική με αναλογία εξαργύρωσης 4:2
Αμέσως μετά την δεύτερη αγορά άνω των 30€ στον ΑΒ μπήκαν οι 3000 πόντοι και μετετράπησαν απ’ ευθείας σε μίλια χωρίς πρόβλημα.
 

giannis228

Member
Μηνύματα
53
Likes
36
Αμέσως μετά την δεύτερη αγορά άνω των 30€ στον ΑΒ μπήκαν οι 3000 πόντοι και μετετράπησαν απ’ ευθείας σε μίλια χωρίς πρόβλημα.
το συγκεκριμενο μηνυμα σου εχει ερθει ? η απλα το ειδες εδω και εκανες τις αγορες? ρωταω γιαιτ ισχυει για οσους πηραν το μηνυμα και εγω δεν το εχω παρει
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.754
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
το συγκεκριμενο μηνυμα σου εχει ερθει ? η απλα το ειδες εδω και εκανες τις αγορες? ρωταω γιαιτ ισχυει για οσους πηραν το μηνυμα και εγω δεν το εχω παρει
Μου είχε έρθει email. Δεν νομίζω ότι ισχύει διαφορετικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.980
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom