ΗΠΑ Bοηθεια για Nεα Yορκη

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω εισητήρια για έναν φίλο για γαμήλιο ταξίδι στη ΝΥ και τα φτηνότερα που βρίσκω την εποχή που θέλει είναι με Ukraine International μέσω Κιέβου με 430€ το άτομο, τα αμέσως επόμενα είναι με Turkish μέσω Κων/πολης αλλά φτάνουν πολύ αργά (21:55) με 625€ το άτομο.

Εγώ του λέω να τα κλείσουμε και αυτός φοβάται.
Υπάρχει κανένα πρόλημα με την εταιρία ή τη συγκεκριμένη διαδρομή?
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Κοίτα, εξαρτάται κυρίως από την προθέσεις των Ρώσων ή λοιπών. Αν εκείνη την ημέρα σκοπεύουν να κάνουν "δοκιμές" πυραύλων και πάλι (βλέπε πτήση MH17), το λες πρόβλημα όσο να'ναι...
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω εισητήρια για έναν φίλο για γαμήλιο ταξίδι στη ΝΥ και τα φτηνότερα που βρίσκω την εποχή που θέλει είναι με Ukraine International μέσω Κιέβου με 430€ το άτομο, τα αμέσως επόμενα είναι με Turkish μέσω Κων/πολης αλλά φτάνουν πολύ αργά (21:55) με 625€ το άτομο.

Εγώ του λέω να τα κλείσουμε και αυτός φοβάται.
Υπάρχει κανένα πρόλημα με την εταιρία ή τη συγκεκριμένη διαδρομή?
ποιος μπορεί πραγματικά να σου απαντήσει σε αυτό το ερώτημα?:) πάντως το πιο πιθανό είναι να μην συμβεί τίποτα..
να σε ρωτήσω κάτι και εγώ όμως..τι εννοείς φτάνει αργά?προσωπικά την πρώτη μέρα προτιμώ να φτάνω αργά γιατί η κούραση είναι δεδομένη..οπότε καλύτερα αργά για να πέσω για ύπνο και να μην χάσω την επόμενη μέρα..παρά νωρίς και να κρατάω τα μάτια μου με μανταλάκια για να μην πέσω από νωρίς για ύπνο και χαλάσω και την επόμενη μέρα..
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
Εχει δικιο το boxeraki. Καλυτερα αργα να πεσεις για υπνο να εχεις την επομενη μερα. Εγω πχ οταν ειρθα εφτασα 16:00 το μεσημερι. Μεχρι να φτασω στο ξενοδοχειο πηγε 20:00. Στις 12 ειμουν νεκρος!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω εισητήρια για έναν φίλο για γαμήλιο ταξίδι στη ΝΥ και τα φτηνότερα που βρίσκω την εποχή που θέλει είναι με Ukraine International μέσω Κιέβου με 430€ το άτομο, τα αμέσως επόμενα είναι με Turkish μέσω Κων/πολης αλλά φτάνουν πολύ αργά (21:55) με 625€ το άτομο.

Εγώ του λέω να τα κλείσουμε και αυτός φοβάται.
Υπάρχει κανένα πρόλημα με την εταιρία ή τη συγκεκριμένη διαδρομή?
Μπορεις να ψαξεις λιγο και το διαδυκτιο...ας πουμε εγω βρηκα αυτο....http://www.tripadvisor.co.nz/ShowTo...-Ukraine_International_Air_Lines-Ukraine.html
Εγω,ψαχνοντας για εισιτηρια,την απεφυγα....ισως για ολα αυτα που εχουν προηγηθει.
 

v.angel

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω εισητήρια για έναν φίλο για γαμήλιο ταξίδι στη ΝΥ και τα φτηνότερα που βρίσκω την εποχή που θέλει είναι με Ukraine International μέσω Κιέβου με 430€ το άτομο, τα αμέσως επόμενα είναι με Turkish μέσω Κων/πολης αλλά φτάνουν πολύ αργά (21:55) με 625€ το άτομο.

Εγώ του λέω να τα κλείσουμε και αυτός φοβάται.
Υπάρχει κανένα πρόλημα με την εταιρία ή τη συγκεκριμένη διαδρομή?
Στο ίδιο διλημμα ήμουν και γω και τελικά έκλεισα με 640 με American/us airways για να αποφύγω το άγχος που σίγουρα θα είχα λόγω της κατάστασης στην Ουκρανία. Απ την άλλη κάθε μέρα έχει πτήση η συγκεκριμένη εταιρεία και δεν έχει υπάρξει πρόβλημα...η μόνη μου συμβουλή ανταπόκριση Ευρώπη να βρεις γιατί ταλαιπωρήθηκα πολυ σε ενδιάμεσο αμερικανικό αεροδρόμιο
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Υπάρχει κανένα πρόλημα με την εταιρία ή τη συγκεκριμένη διαδρομή?
Πλακα κανεις? Συγκρινεις μια απο τις καλυτερες ευρωπαικες εταιρειες με τον πατο? Δεν καταλαβαινω γιατι δεν δινεις καθολου σημασια. Ψαχνεις μηπως και τη φθηνοτερη τρωγλη της ΝΥ για διαμονη στο γαμηλιο τους?το φθηνοτερο φαστ φουντ? Αν ναι τοτε οι ουκρανοι ειναι τελειοι. Αν οχι μακρια.
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
ποιος μπορεί πραγματικά να σου απαντήσει σε αυτό το ερώτημα?
Στις 12 ειμουν νεκρος!
Εγω,ψαχνοντας για εισιτηρια,την απεφυγα....ισως για ολα αυτα που εχουν προηγηθει.
Κατ' αρχάς ευχαριστώ για τις απαντήσεις:
Μάλλον παρεξηγήθηκα. Ξέρω πόσο καλή είναι η Turkish, αλλά δεν ξέρω τίποτα για την Ukraine με αποτέλεσμα να ήθελα να ρωτήσω εάν έχει άνετα αεροπλάνα, αν έχουν συμβεί περιστατικά έντονη αργοπορείας ή ακύρωσης, εμπειρία κάποιου που έχει κάνει το ταξίδι με αυτή την εταιρεία.
Αναμένω τυχόν update
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Δεν ειναι ακριβως απορια αλλα ηθελα να πω οτι ειμαι Νέα Υορκη τωρα και δεν θελω να φυγω :'( Το ταξίδι της επιστροφής θα ειναι απαίσιο :p
 

v.angel

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δεν ειναι ακριβως απορια αλλα ηθελα να πω οτι ειμαι Νέα Υορκη τωρα και δεν θελω να φυγω :'( Το ταξίδι της επιστροφής θα ειναι απαίσιο :p
Επιστρέφω αύριο και έχω ανάμεικτα συναισθήματα! Μου χει λείψει το σπίτι μου και οι ανέσεις μου αλλα απ την άλλη σκέφτομαι τις βόλτες στο soho και στο Greenwich village και στεναχωριέμαι
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Επιστρέφω αύριο και έχω ανάμεικτα συναισθήματα! Μου χει λείψει το σπίτι μου και οι ανέσεις μου αλλα απ την άλλη σκέφτομαι τις βόλτες στο soho και στο Greenwich village και στεναχωριέμαι
Καλό ταξίδι τότε! Εγώ εχω ακομα 5 μερες εδω,φευγω ξημερώματα Σαββάτου. Προς το παρόν δεν μου λείπει καθόλου το σπίτι μου και απολαμβάνω κάθε λεπτό :p Λάτρεψα την περιοχη του west village και το Washington square park!
 

v.angel

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλό ταξίδι τότε! Εγώ εχω ακομα 5 μερες εδω,φευγω ξημερώματα Σαββάτου. Προς το παρόν δεν μου λείπει καθόλου το σπίτι μου και απολαμβάνω κάθε λεπτό :p Λάτρεψα την περιοχη του west village και το Washington square park!
Σε ευχαριστώ! Και γω σου εύχομαι καλές βόλτες και καλές εμπειρίες ζήσε την κάθε στιγμή
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom