Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

viajante

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλό ξενοδοχείο είναι και το Danubius Astoria Hotel. 4 αστέρων, μεγάλα δωμάτια, το μετρό βρίσκεται 10 μέτρα από την είσοδο του ξενοδοχείου. Για φαγητό θα συμφωνήσει με TAX 78 δοκίμασε το Fatal που έχει τεράστιες πραγματικά μερίδες σε πολύ καλές τιμές (γύρω στα 3000HUF ή 11?). Λουτρά είχα κάνει στο Gellert όπου μπορείς να κάνεις διάφορα από μασάζ προσώπου και ταυλανδέζικο μέχρι σοκολατομασάζ. Μονοήμερα πήγα στον Αγ. Ανδρέα που είναι αρκετά γραφικό χωριουδάκι. Κρουαζιέρα στο Δούναβι, νησί Μαργαρίτας και είσαι κομπλέ. Η μπύρα τους πολύ φθηνή και γενικά πιο φτηνή χώρα από Ελλάδα χωρίς να υστερούν σε ποιότητα και οργάνωση.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
σας ευχαριστω!!!ναι χειραποσκευη εννοουσα!!!ελπιζω να πανε ολα καλα!!!
 

sgatz

Member
Μηνύματα
33
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
ήρθα και εγω στην παρέα σας...αν και σας διαβαζω αρκετό καιρό είπα να γραφτώ και μέλος να τα λέμε
Εγώ έκλεισα 25-27 μάρτη γιατί λόγω δουλειάς είναι το μόνο τριήμερο...ποιο ξενοδοχείο προτείνετε για να δω σε τοσο λιγο χρονο οσα μπορω παραπάνω??Το "Queen's Court Hotel & Residence" αξίζει σαν θέση για την περίπτωση μου?
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
αν και εγω θα την επισκεφτω συντμα πιστευω οτι η περιοχηειναι παρα πολυ καλη κ αποτι ειδα μια χαρα ξενοδοχειο.το μονο αρνητικογια μενα οτι δεν εχει πολυ κοντα μετρο...
 

daskalitsa

Member
Μηνύματα
35
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αχ, πότε με το καλό;
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού εκτός Ευρώπης
Δηλαδη, ρε παιδια, με την προσφορα της μαλεβ και φτηνο ξενοδοχειο ποσα ευρω βγαινει κοστος για 3 βραδια η βουδαπεστη; Ειναι αρκετα τα τρια βραδια; Κι απο Οκτωβρη ως ανοιξη ποτε ειναι καλυτερα να πας; Λετε να το ψαξω;
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δηλαδη, ρε παιδια, με την προσφορα της μαλεβ και φτηνο ξενοδοχειο ποσα ευρω βγαινει κοστος για 3 βραδια η βουδαπεστη; Ειναι αρκετα τα τρια βραδια; Κι απο Οκτωβρη ως ανοιξη ποτε ειναι καλυτερα να πας; Λετε να το ψαξω;
Αν πετύχεις την προσφορά των 79 ευρώ και βρεις ξενοδοχείο με 60 το δίκλινο, το άτομο θα δώσει 170€ για εισιτήρια και διανυκτερέυσεις για τρεις νύχτες.
Τρία βράδια τα θεωρώ λίγα γιατί είναι μεγάλη πόλη, αλλά αν δεν έχεις περισσότερα τι να κάνεις; Μια γεύση της πόλης θα την πάρεις.
Τώρα για την περίοδο ταξιδιού ενδεχομένως αρχές Οκτώβρη ή άνοιξη να είναι καλύτερα. Το λέω μόνο από άποψη κρύου. Εγώ χειμώνα πήγα και δεν είχα πρόβλημα, ήταν όμως πράγματι το κρύο τσουχτερό. Αν δε σε πειράζει τότε όποτε και να πας καλά είναι.
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
μμμ αρκετοί για βουδαπέστη βλέπω!
κ εμείς κλείσαμε με την προσφορά της μαλέβ 98ευρώ το άτομο για 12 -17 οκτώβρη!
δεν έχω κλείσει ακόμα ξενοδοχείο αλλά μάλλον θα προτιμήσω το mercure budapest city center, πιο πολύ λόγω της τοποθεσίας του.
και θα πάμε και μία μέρα μονοήμερη στην μπρατισλάβα, είναι σχετικά κοντά και το ιστορικό κέντρο έιναι μικρό όποτε θα δούμε πολλά πράγματα.
έχοντας διαβάσει πληροφορίες από το φορουμ είμαι πλήρως ενημερωμένη για την πόλη! να στε καλά παιδιά!:clap:
 

stavrosm

Member
Μηνύματα
61
Likes
36
Για βραδινη διασκεδαση bad beach, πριν 2 χρονια 20 ευρω η εισοδος παντως τωρα λογω κρισης και ΔΝΤ ειναι πολυ φθηνα οπως μου λεει ενας φιλος ποθ καθετε στη βουδαπεστη. Αλλα και πριν 2 χρονια παλι φθηνα ηταν. Για διαμονη καλο θα ειναι να ψαξετε και για διαμερισματα σε πολυ καλες τιμες.
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
και θα πάμε και μία μέρα μονοήμερη στην μπρατισλάβα, είναι σχετικά κοντά και το ιστορικό κέντρο έιναι μικρό όποτε θα δούμε πολλά πράγματα.
Και εμείς κλείσαμε για Βουδαπέστη και σκεφτόμασταν το ιδιο πράγμα. Ξέρετε πόση ώρα είναι περίπου για να πας Μπρατισλάβα?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Και εμείς κλείσαμε για Βουδαπέστη και σκεφτόμασταν το ιδιο πράγμα. Ξέρετε πόση ώρα είναι περίπου για να πας Μπρατισλάβα?
Bratislava-Vienna: 65km
Bratislava-Budapest: 250km (αν και κάποια σάιτ λένε ότι είναι περίπου 200km)
..................
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Μπρατισλάβα πας εύκολα με λεωφορείο σε 2μίση ώρες περίπου και σε βολικές ώρες που σου βγαίνει ενα 8ώρο καθαρό στη πόλη στα 9 ευρώ περίπου και οι 2 διαδρομές. Αν κάτσεις πάνω απο 5 μέρες μια χαρα μονοήμερη είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.237
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom