Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

mike1526gr

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλημέρα σας,
Εχω να παω τον Σεπτεμβρη στην Βουδαπεστη και πρέπει να διαλέξω ένα από τα 3 ξενοδοχεια.

Design Hotel Marmara - Budapest
Carlton Hotel Budapest ****

Hotel in BUDAPEST - Book your hotel Mercure Budapest City Center Hotel

Επιπλέον τι θα με συμβουλέυατε να δω γιατι θα εχω στην διαθεσή μου ελευθέρα μόνο 3 απογεύματα

Ευχαριστώ!!
 

matoulis

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΑΝ ΦΡΑΝΣΙΣΚΟ
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα! Το ταξίδι μας έχει προγραμματιστεί και πετάμε 7-12 Οκτωβρίου! Να πω ότι μετράω τις μέρες....??? κάποια πρόταση για φαγητό, ποτο? έχω διαβάσει τις προηγούμενες αναφορές αλλά σκέφτομαι πως έχει περάσει καιρός και μήπως έχει αλλάξει κάτι...!!! Περιμένω με αγωνία.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
matoulis γυρισα πριν απο 3 εβδομαδες απο βουδαπεστη εγω απο φαγητο δεν μπορω να σου προτεινω γτ δεν εφαγα τπτ παραδοσιακο γτ και μονο που τα εβλεπα δεν μπορουσα να τα φαω.αλλα για μπυρα προτεινω μπροστα στην εκκλησια του αγιου στεφανου διπλα εχει μαγαζι για κρασι και πιο διπλα για παγωτο.εμεις επειδη μειναμε 3 1/2 μερες πηραμε hop on γτ το δικτυο συγκοινωνιων μας φανηκε λιγο δυσκολο να πας βραδινη κρουαζιερα στο δουναβη κι αν μπορεις νησακι μαργαριτας ( εμεις νοικιασαμε ποδηλατο και το γυρισαμε) εχουν ενα ωραιο mall αν σ ενδιαφερει να ψωνισεις παντως να ξερεις εχουν 27%. φπα εμας μας φανηκε ακριβη πολη ισως πιο ακριβη απ τη βιεννη που ειχαμε παει πιο πριν περιμεναμε οτι λογω πρωην σοβιετικης ενωσης και δντ θα ηταν φθηνη δεν ξερουν πολυ καλα αγγλικα και αν παρεις μετρο το οποιο ειναι κατι μικρα βαγονια ασυντηρητα τυπου σοβιετ κολλα το εισιτηριο στο κουτελο γτ θα βαρεθεις να το δειχνεις
 

matoulis

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΑΝ ΦΡΑΝΣΙΣΚΟ
alkistismaria, βρήκες χρόνο για λουτρά? έχω έα θεματάκι με την καθαριότητα& δεν νομίζω να μπω σε πισίνα αλλα για κανένα μασαζάκι δεν θα έλεγα όχι...! Μάλλον ποδαράτο θα την βγάλουμε γιατι δεν με πολυ εμπιστεύομαι σε ΜΜΕ! ( απο το χωρίο στην πόλη....)!!!
 

matoulis

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΑΝ ΦΡΑΝΣΙΣΚΟ
27% Φ.Π.Α! Χειρότεροι από εμάς...! Έλεγα και εγώ ότι θα κάνω τα ψώνια σου εκεί...!!! Στο νησί της μαργαρίτας πως πηγατε με καραβάκι? Αξίζει..? Θα είμαι με την κολλητή&τον αδερφο μου (παιδική χαρά δλδ)! Εγώ θέλω ξεναγήσεις και περιπλάνηση αυτοί λουτρά, μάλλον ζωολογικό κήπος κτλ...)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
27% Φ.Π.Α! Χειρότεροι από εμάς...! Έλεγα και εγώ ότι θα κάνω τα ψώνια σου εκεί...!!! Στο νησί της μαργαρίτας πως πηγατε με καραβάκι? Αξίζει..? Θα είμαι με την κολλητή&τον αδερφο μου (παιδική χαρά δλδ)! Εγώ θέλω ξεναγήσεις και περιπλάνηση αυτοί λουτρά, μάλλον ζωολογικό κήπος κτλ...)
με τραμ, πόδια, λεωφορείο. Ψάξτε λίγο στο γκούγκλ πριν ρωτίσετε
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
λουτρα δεν μπορεσα να κανω.εγω ευχαριστηθηκα ψωνια ειδικα στη βιεννη αλλα και στη βουδαπεστη πηρα απο το mall που σου λεω πολυ ωραια ρουχα φαντασου ζακετα απο 50 ? 10.το νησι της μαργαριτας αξιζει και βολτα στο δουναβη οπωσδηποτε. α στο νησι της μαργαριτας εγω πηγα με καραβακι αλλα συνδεεται με τη γεφυρα αρπαντ κι εχει λεωφορειο
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
το mall λεγεται arena plaza γκουγκλαρε το θυμαμαι οτι πηγαινες με το μετρο μεχρι καπου κι απεναντι ειχε αστικο και σε μια σταση ησουν εκει και ο οδηγος του λεωφορειου ηξερε αγγλικα το μαγαζι που σου λεω λεγεται peek and κατι αλλο με πολυ ωραια ρουχα φαντασου σαν το αττικα της αθηνας απο το αυστριακο μαγαζι πηρα μπουφαν χειμωνιατικο απο 150 ? 30. α και ο φιλος μου πηρε lacoste. μιση τιμη κι εδω το βρηκα με 30%.οτι αλλο θελεις πες μου.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
Υπαρχουν 3 τεραστια MALL το ενα ειναι το west mall ,2 einai to plaza 3 KOKI MALL.αλλα και εκει πολυ κριση ολα τα καταστηματα ηταν αδεια ,εγω πηγα ιουνιο
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Καλημέρα σας,
Εχω να παω τον Σεπτεμβρη στην Βουδαπεστη και πρέπει να διαλέξω ένα από τα 3 ξενοδοχεια.

Design Hotel Marmara - Budapest
Carlton Hotel Budapest ****

Hotel in BUDAPEST - Book your hotel Mercure Budapest City Center Hotel

Επιπλέον τι θα με συμβουλέυατε να δω γιατι θα εχω στην διαθεσή μου ελευθέρα μόνο 3 απογεύματα
Καλημέρα! Το Mercure Budapest City Center είναι σε πολύ καλή τοποθεσία. Είναι ακριβώς στο κέντρο και είναι πολύ μεγάλο. Πρόσεχε όμως μην κλείσεις στο Mercure Budapest Museum γιατί είναι πιο μακρυά και γενικά είναι χάλια. Δεν ξέρω αν έχεις δει - και διαθέτεις τόσα - αλλά αξίζει και το Boscolo πολύ.
Τα 3 απογεύματα είναι υπερ αρκετά για την Βουδαπέστη. θα σου πρότεινα να πάρεις το hop-on hop-off που είναι για 48 ώρες και μπορείς να δεις όλα τα βασικά σημεία της πόλης, να ανεβαίνεις και να κατεβαίνεις όπου θέλεις, και έχεις και δωρεάν κρουαζιέρα, όπου μπορείς να πας αν θέλεις και στο νησί της Μαργαρίτας. Σου προτείνω την βραδινή κρουαζιέρα γιατί βράδυ είναι πιο όμορφα, και να πας πιο νωρίς στην αποβάθρα για να βρεις καλή θέση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.074
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom