Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
191
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
καλημέρα!!
γύρισα πριν λίγες μέρες από Βουδαπέστη..πήγαμε τέλη Σεπτεμβρίου με αρχές Οκτωβρίου.
μου άρεσε πάρα πολύ...αλλά έκανε υπερβολικό κρύο...
κάναμε το πρόγραμμα με συμβουλές από το φόρουμ και μου άρεσε πάρα πολύ...κάποια στίγμη θα βάλω και το πρόγραμμα που κάναμε..
ενθουσιάστηκα με το τρένο των παιδιών.
οπωσδήποτε να δείτε παραστασή στην όπερα..
όσο για το ζαχαροπλαστείο στη βούδα στη πλατία του προμαχώνα απλά τέλειο...
και το φατάλ μας άρεσε πάρα πολύ...
να πω ότι οι πιστωτικές κάρτες δεν είναι αποδεκτές σε αρκετά εστιατόρια ούτε στο φατάλ..
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Οταν λες κρύο; Τι πρέπει να φοράμε; Πηγαίνω το Σάββατο.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Οταν λες κρύο; Τι πρέπει να φοράμε; Πηγαίνω το Σάββατο.
Βάλε ενα παντελόνι στη κοπέλα στο αβαταρ σου , αρχικά .... Μη τη παρεις μαζι σου ετσι τσίτσιδη .. Θα παγώσει και δε λέει
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:) θα δω τι θα κάνω με την κοπελίτσα στο άβαταρ. Με τη Βουδαπέστη θέλω να δω τι θα κάνω.
Περιμένω την tinkerbell24 να μου πει.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Εγώ που είχα πάει Βουδαπέστη, πριν 4 χρόνια, τέλος Οκτωβρίου έκανε ψοφόκρυο. Σαν να ήταν Δεκέμβρης ή Γενάρης εδώ.
χμ αυτό είναι σχετικό.Πέρσι ήμουν εκεί Οκτώβριο μετά τις 20.Τις μισές μέρες ήταν άνοιξη.Ψιλές μπλούζες και μπουφανάκια στα χέρια τα πρωινά με θερμοκρασία κοντά στο 20 με ήλιο.
Μετά ο καιρός άλλαξε αλλά η χαμηλότερη ήταν κοντά στους 10.Νορμάλ δηλαδή.
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
191
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οταν λες κρύο; Τι πρέπει να φοράμε; Πηγαίνω το Σάββατο.
καλημέρα!!
μακρυμάνικο λεπτό, ζακέτα, και ένα μπουφανάκι, και είχα και τυλιγμένο το λαιμό μου,
τη μέρα καλά ήτανε.
τη νύχτα φορούσα 2 μακρυμάνικα λεπτά και εννοείται και τα υπόλοιπα..και πάγωνα..
το μπουφάν μου δεν είχε επένδυση..αν είχε νομίζω θα ήταν πολύ καλύτερα ή αν έπαρνα κάτι πιο ζεστό για το βράδυ..τη μέρα είχε και ήλιο και έτσι ήτανε πιο καλά ευτυχώς δεν μας έβρεξε και έτσι περπατούσαμε άνετα
εμάς η πρόβλεψη για την εβδομάδα που πήγαμε ήτανε 15 και κάτω..και όντως έτσι ήτανε και τις τελευταίες μέρες ήτανε 11 -12 κάπου εκεί..και το βράδυ ακόμη πιο κάτω...
 

annabel

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
θα ηθελα καποιος που εχει παει βουδαπεστη να μου δωσει πληροφοριες για φαγητο ποτο γλυκο κ γενικοτερα διασκεδαση καθως και τι εχει να κανω εκει,τι πρεπει να δω κλπ.επισης θα την επισκεφθω αρχες σεπτεμβρη.τι καιρο θα εχει?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.653
Likes
12.501
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
θα ηθελα καποιος που εχει παει βουδαπεστη να μου δωσει πληροφοριες για φαγητο ποτο γλυκο κ γενικοτερα διασκεδαση καθως και τι εχει να κανω εκει,τι πρεπει να δω κλπ.επισης θα την επισκεφθω αρχες σεπτεμβρη.τι καιρο θα εχει?
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα, το οποίο θα σου φανεί πολύ χρήσιμο. Επίσης, στο φόρουμ, κάνοντας αναζήτηση (πάνω - δεξιά), μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες. Ξεκίνα λοιπόν διάβασμα:
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=38
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=38
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.888
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom