Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Καλημερα!! :)
Θα επισκεφτώ και εγώ τη Βουδαπέστη το Πάσχα.Έχω κλείσει αρκετά φθηνά αεροπορικά με τη wizz :D
Τώρα είμαι στην αναζήτηση σπιτιού.
Βρήκα αυτό για διαμονή:https://www.airbnb.gr/rooms/6955249
Η περιοχή από διάφορα σχόλια που έχω διαβάσει είναι καλή.Απλώς μου είπαν κάποιοι φίλοι ότι μετά τις 12 η μετακίνηση εκεί είναι λίγο πιο δύσκολη και ότι αρκετά άλλα μαγαζιά όπως κάποιες καλές pub είναι στο πιο πάνω district.
Ποια είναι η γνώμη σας?
 

EMBER

Member
Μηνύματα
122
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
its a surprise!
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ
http://www.wimdu.com/offers/72B70LKY?temp_token=tih4uRao3KYPRbNTPop5
εγω ειχα μεινει σ αυτο και ημουν πολυ ευχαριστημενη. η περιοχη εχει πολλα μαγαζια για καφε φαγητο κ ποτο. εκει που βρηκες εσυ δεν ξερω πως ειναι για να μεινεις.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Παιδιά όσον αφορά τα λουτρά, επειδή νόμιζα ότι ήταν σε κάποιο συγκεκριμένο μέρος, τώρα βλέπω ότι υπάρχουν σε διάφορα ξενοδοχεία. Έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο με νορμάλ τιμές? Ευχαριστώ κ πάλι.
Ειχα παει στα ιστορικα λουτρα RUDAS.Αρκετος κοσμος κι αυθεντικη ατμοσφαιρα.Φυσιολογικες τιμες.
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Συμφωνω για Rudas Baths, έχει και υδρατμοθεραπευτηριο με χαμομήλι και είναι τέλει. Διαθέτει επισης πλυ καλο εστιατόριο με μενού φτιαγμένο από ιαματικο νερό (αν θέλεις το περιλαμβάνεις στη τιμή σαν πακέτο με το spa) και πανέμορφη θέα.
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Καλημερα!! :)
Θα επισκεφτώ και εγώ τη Βουδαπέστη το Πάσχα.Έχω κλείσει αρκετά φθηνά αεροπορικά με τη wizz :D
Τώρα είμαι στην αναζήτηση σπιτιού.
Βρήκα αυτό για διαμονή:https://www.airbnb.gr/rooms/6955249
Η περιοχή από διάφορα σχόλια που έχω διαβάσει είναι καλή.Απλώς μου είπαν κάποιοι φίλοι ότι μετά τις 12 η μετακίνηση εκεί είναι λίγο πιο δύσκολη και ότι αρκετά άλλα μαγαζιά όπως κάποιες καλές pub είναι στο πιο πάνω district.
Ποια είναι η γνώμη σας?
Θα συμφωνήσω κι εγω οτι η τοποθεσια ειναι μια χαρα και οι αποστασεις πολυ μικρες απο τα μαγαζια οποτε μην ανησυχεις.. Εκλεισα κι εγω με airbnb για τον Μάιο σε αυτο https://www.airbnb.gr/rooms/4068447?checkin=24/05/2016&checkout=28/05/2016&guests=2&s=ApSdmfCk
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Το έκλεισα το σπίτι :)
Αεροπορικά και διαμονή λοιπόν εξασφαλισμένα :D
Τώρα ξεκινάμε διάβασμα το topic για αξιοθέατα και τις λοιπές πληροφορίες χεχεχε
 

Bananatrue

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Καλησπέρα σε όλους!!Θα επισκεφτώ τη Βουδαπέστη στις 22 Απριλίου για 5 βράδια και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.Καταρχήν από όσα διάβασα καλύτερα να κάνω συνάλλαγμα σε κάποιο ανταλλακτήριο της πόλης και όχι από Ελλάδα??Επίσης επειδή θα μείνω μάλλον σε αυτή την περιοχή ------> Rózsadomb θα ήθελα να μου πείτε αν είναι αρκετά κεντρικά ώστε να αποφύγω τις πολλές μετακινήσεις, οι οποίες διάβασα σε κάποιο άρθρο ότι είναι σχετικά ακριβές (δεν ξέρω αν ισχύει), πάντως επειδή γενικά αγαπάμε το περπάτημα θα βόλευε κάπου κεντρικά μεν, ήσυχα δε, με προτίμηση στη μεριά της Βούδας (επειδή απ'ότι έχω δει είναι πιο όμορφα), έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη περιοχή??ευχαριστώ!!
 

Koralenia

Member
Μηνύματα
60
Likes
9
Καλησπέρα σε όλους!!Θα επισκεφτώ τη Βουδαπέστη στις 22 Απριλίου για 5 βράδια και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.Καταρχήν από όσα διάβασα καλύτερα να κάνω συνάλλαγμα σε κάποιο ανταλλακτήριο της πόλης και όχι από Ελλάδα??Επίσης επειδή θα μείνω μάλλον σε αυτή την περιοχή ------> Rózsadomb θα ήθελα να μου πείτε αν είναι αρκετά κεντρικά ώστε να αποφύγω τις πολλές μετακινήσεις, οι οποίες διάβασα σε κάποιο άρθρο ότι είναι σχετικά ακριβές (δεν ξέρω αν ισχύει), πάντως επειδή γενικά αγαπάμε το περπάτημα θα βόλευε κάπου κεντρικά μεν, ήσυχα δε, με προτίμηση στη μεριά της Βούδας (επειδή απ'ότι έχω δει είναι πιο όμορφα), έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη περιοχή??ευχαριστώ!!
Καλησπέρα. Αν και αυτοί που έχουν πάει θα σου απαντήσουν πιο καλά επειδή έχω κλείσει και εγώ για Βουδαπέστη τον Μάιο και τα έχω ψάξει αρκετά είπα να απαντήσω.. Καταρχάς συνάλλαγμα πιστεύω κι εγώ ότι μέσα στην πόλη είναι καλύτερα και σε καλύτερες τιμές.. Όσο αναφορά την περιοχή την βρίσκω μακριά από το κέντρο και δεν θα σε βολέψει για να πας περπατώντας στα αξιοθέατα. Ουσιαστικά η Πεστη είναι το κέντρο όμως αν θες να μείνεις στην Βουδα θα προτεινα κάπου κοντά στο Δούναβη για περνάς εύκολα κ απέναντι..
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αν μείνεις εκεί τις μετακινήσεις δεν τις γλιτώνεις.Εγώ θα έλεγα να μείνεις Πέστη..Στη Βούδα παραείναι ήσυχα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.462
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom