Donatella

Member
Μηνύματα
58
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.
Παιδιά μου θα ήθελα την γνώμη σας,

τον Νοέμβριο θα ταξιδέψω με τον άντρα μου Αμερική, θα μείνουμε λίγες μέρες New York, λίγες μέρες Washington στους συγγενείς και τέλος θα πάμε μια βόλτα Orlando, έκανα λοιπόν μια τρελή σκέψη, αφού θα είμαστε εκεί «κάτω» (Orlando) σκέφτηκα να πάμε κανένα τριήμερο σε κάποιο από τα κοντινά νησάκια, τύπου Bahamas / Aruba / Cuba κλπ.

Τι λέτε?
Τι έχετε να μου προτείνετε?


Ευχαριστώ!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Την Κουβα την ξεχνας γιατι δεν μπορεις να πας απο ΗΠΑ , απευθειας τουλαχιστον. Να κανεις ολοκληρη ιστορια για να πας μεσω πχ Κανκουν για 3 μονο μερες?
Αρουμπα θα πας μονο αεροπορικως (3 ωρες περιπου πτηση) και η γνωμη μου ειναι να μην ξοδεψεις χρημα και κοπο για ενα τριημερο.
Καλυτερη επιλογη ειναι οι Μπαχαμες που πας και με φερυ. Τα εχω πει και σε αλλο ποστ..Grand Bahama απο Fort Lauderdale και ενα τριημερο λουκουμι!
 

Donatella

Member
Μηνύματα
58
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.
Σ'ευχαριστώ θερμά!!! Σημαντικές οι πληροφορίες σου!!
Γνωριζεις πόσο διαρκει η διαδρομη με το πλοιο?
Για εισητηρια κλπ. θα βρω την λύση εύκολα?
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Λοιπον συμφωνα με παρακίνηση της φιλενάδας παραπάνω :) έψαξα και εγω λιγο το θεμα Μπαχαμες και κατεληξα στα εξης: πρωτον γινονται ημερησιες εκδρομες για Grand Bahama αλλά δεν αξιζουν γιατι μενεις στο νησι για λιγες ωρες μονο. Αυτες κοστιζουν πανω κατω γυρω στα 100$. Συμφέρει καλύτερα να πας ειτε μια διήμερη-τριήμερη όπου σου εχουν στην τιμη και καποιο ξενοδοχειο
Discovery Cruise Line - Bahamas Cruise - Official Site - The Best Deals to the Bahamas - Bahamas Party Cruise and Vacations

Discovery Day Cruise to Freeport Bahamas - Fort Lauderdale - Reviews of Discovery Day Cruise to Freeport Bahamas - TripAdvisor

Υπάρχει και η λύση της κρουαζιερας με καποια μεγαλη εταιρία όπως την Carnival ο οποιες διαρκουν 3-4-5 μέρες και κατα΄τη γνωμη μου ειναι σαφώς καλύτερες. Τωρα για το ποσο κοστιζουν θα πρεπει να το ψαξεις λιγο στο Ιντερνετ, νομιζω γυρω στα 500? το άτομο.
Τελος μπορεις να πας και αεροπορικώς με το εισητήριο να κοστιζει περιπου 250$ (τοσο ήταν οταν το εψαξα εγω για περιοδο αρχες Ιουνίου). Αφου θα πας Νοεμβριο φανταζομαι οι τιμες θα ειναι διαφορετικες. Κανε μια ερευνα!
 

Donatella

Member
Μηνύματα
58
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.
Φίλη σ'ευχαριστώ πολύ, σούπερ οι πληροφορίες σου, δεν το έχω ψάξει καθόλου για Grand Bahamas φανταζομαι είναι ένα όμορφο τροπικο νησι με ωραίες παραλίες ε?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Συμφέρει καλύτερα να πας ειτε μια διήμερη-τριήμερη όπου σου εχουν στην τιμη και καποιο ξενοδοχειο
Μια χαρα το εψαξες mariagl και εχεις δικιο , cruise n stay!

Ο συμφορουμιτης GOLDIE που ειχε παει στο νησι μετα απο ερωτηση μου μας εγραψε τα παρακατω:
"Γεια, έμεινα 1 εβδομάδα αλλά στο Γκραν Μπαχααμ όχι στο νιου πρόβιντενς. Ηταν πολυ πιο ωραία από ότι περίμενα. Οι παραλίες ειδικά ήταν τέλειες. Άσπρη άμμος, πράσινα νερά και φοίνικες. Έκανα διάφορες δραστηριότητες, κολύμπι με δελφίνια, ιππασία στην παραλία, σνορκελινγκ κ.α Αυτή την εποχή δεν έχει πολύ κόσμο γιατί είναι η περίοδος των τυφώνων (Ιούλιος) αλλά ο καιρός ήταν υπέροχος. Το Σαββατοκύριακο έχει πιο πολύ κόσμο οπότε αν θες βαβούρα πήγαινε τότε. Οι άνθρωποι μου έκαναν εντύπωση. Ηταν πολύ φιλικοί. Ξεχάσαμε μια τσάντα στο ταξί με πιστωτικές, δίπλωμα οδήγησης και μας την επιστρέψαν. Οτι άλλο θες.."

Ελπιζω να πατε και να μας γραψετε καμια ιστοριουλα. Απότι φαινεται στις φωτο ψιλοτρωγεται το μερος ε?:haha:
afarm1.static.flickr.com_186_410456022_e215caadec.jpg
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Εντάξει μωρε... καλουτσικα είναι...:bleh: πλακα κάνω φαίνεται τελεια! Ναι μακάρι να τα καταφέρω και εγω!
 

liveloula

Member
Μηνύματα
60
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Καραϊβική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καραϊβική
Oh my God !! go2dbeach, να ξέρεις ότι είσαι κακή επιρροή.... πολύ κακή. Και δεν αναφέρομαι μόνο στη συγκεκριμένη φωτό, τα χειρότερα τα δημιουργείς με τις εξαιρετικές σου αφηγήσεις απο τα μέρη που επισκέπτεσαι, και είναι και οι καιροί δύσκολοι !!!! Μη βλέπεις που δε λέω τίποτα τόσο καιρό, είναι επειδή κάνω ότι τα αγνοω, για να μην παρασύρομαι !!! ;)



Μια χαρα το εψαξες mariagl και εχεις δικιο , cruise n stay!

Ο συμφορουμιτης GOLDIE που ειχε παει στο νησι μετα απο ερωτηση μου μας εγραψε τα παρακατω:
"Γεια, έμεινα 1 εβδομάδα αλλά στο Γκραν Μπαχααμ όχι στο νιου πρόβιντενς. Ηταν πολυ πιο ωραία από ότι περίμενα. Οι παραλίες ειδικά ήταν τέλειες. Άσπρη άμμος, πράσινα νερά και φοίνικες. Έκανα διάφορες δραστηριότητες, κολύμπι με δελφίνια, ιππασία στην παραλία, σνορκελινγκ κ.α Αυτή την εποχή δεν έχει πολύ κόσμο γιατί είναι η περίοδος των τυφώνων (Ιούλιος) αλλά ο καιρός ήταν υπέροχος. Το Σαββατοκύριακο έχει πιο πολύ κόσμο οπότε αν θες βαβούρα πήγαινε τότε. Οι άνθρωποι μου έκαναν εντύπωση. Ηταν πολύ φιλικοί. Ξεχάσαμε μια τσάντα στο ταξί με πιστωτικές, δίπλωμα οδήγησης και μας την επιστρέψαν. Οτι άλλο θες.."

Ελπιζω να πατε και να μας γραψετε καμια ιστοριουλα. Απότι φαινεται στις φωτο ψιλοτρωγεται το μερος ε?:haha:
afarm1.static.flickr.com_186_410456022_e215caadec.jpg
 

Donatella

Member
Μηνύματα
58
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.
Κορίτσια είστε φοβερές, ευχαριστώ πολύ!!! Μου λύσατε πολλές απορίες μου!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom