Ινδονησία Bali...πρωτάρης ταξιδιώτης!

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τί ακριβώς φαγητό ψάχνεις???... Μπερδεύτηκα...:shock::shock:
...Για βοηθήστε το παιδί οι έχοντες γνώση....
Εγώ, πάντως, απ' την πλευρά μου έκανα ότι μπορούσα. Δεν ξέρω κατά πόσο τον βοήθησα ουσιαστικά αλλά - τουλάχιστον - οι πληροφορίες θα μείνουν και για τους άλλους. Για περισσότερα ... κωλύομαι. Ας τον βοηθήσει κάποιος άλλος και ας τον φωτίσει ο Θεός να βρει αυτό που θέλει...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν κάποιος απο σας έχει να μου προτίνει φαγητό σε λογικές τιμές..και κυρίες "καλής" ποιότητας για να μην έχω προβλήματα.
To rafting που ανέφερες το πρότεινα στην κοπέλα μου
δεν σε υπολογίζει κανείς μάλλον..
μήπως να δοκιμάσεις να αλλάξεις το νησί?
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
:shock::shock::shock: Τι ακριβώς πας να κάνεις στο Μπαλί χριστιανέ μου? Τουλάχιστον φρόντισε να έχουν χαρτιά απο το υγειονομικό

Νομίζω ήθελε να πει "και κυρίως καλής ποιότητας" και τον παρεξήγησες.
Αφού είπε ότι πάει με την κοπέλα του ο άνθρωπος.

Εκτός αν κάνω λάθος.........
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Νομίζω ήθελε να πει "και κυρίως καλής ποιότητας" και τον παρεξήγησες.
Αφού είπε ότι πάει με την κοπέλα του ο άνθρωπος.

Εκτός αν κάνω λάθος.........
Γλώσσα λανθάνουσα, αλήθειες λέει.
 

moredread

Member
Μηνύματα
42
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΛΙ!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
:shock::shock::shock: Τι ακριβώς πας να κάνεις στο Μπαλί χριστιανέ μου? Τουλάχιστον φρόντισε να έχουν χαρτιά απο το υγειονομικό
χα0χα0χ0α παιδιά παρεξήγηση.."κυρίως" όχι κυριες ήθελα να γράψω! έλιωσα στα γέλια πρωί πρωι...

dim kyr λανθάνουσα ναι ....αλήθειες όμως όχι :D

Επι του θέματος...θέλω μερικές καλές προτάσεις για φαγητό , σε λογικές τιμές , κυρίως κρεατικά αλλά κ αστακοειδή.

ευχαριστώ παιδιά

Y.Γ : η πλάκα είναι ότι γράφουμε μαζί με την κοπέλα μου κ όταν το είδαμε λυθήκαμε στα γέλια :haha:
 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Είμαι και γω πολύ περίεργος να δω τι προτάσεις θα γίνουν...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Y.Γ : η πλάκα είναι ότι γράφουμε μαζί με την κοπέλα μου κ όταν το είδαμε λυθήκαμε στα γέλια :haha:
Καλα που μας το ειπες. Να προσεχουμε. Καμια φορα (που και σπανιως, βεβαια, ειμεθα καλα και ευγενικα παιδια συνηθως, οπως θα εχετε καταλαβει) γραφουμε και χοντραδες. Μην κλεισουμε και κανενα σπιτι απο βλακεια μας! :haha:
 

moredread

Member
Μηνύματα
42
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΛΙ!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
Είμαι και γω πολύ περίεργος να δω τι προτάσεις θα γίνουν...
έχω κρατήσει τα 3 που μου πρότεινες( Dewa warung...) gia Ubud...το πρώτο που θα βρούμε θα το δοκιμάσουμε.

@ΕΡΣΗ.. δεν παρεξηγούμε ..δεν τίθεται καν θέμα , δεκτό το πηγαίο χιουμορ.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
5. Το αιρ-κοντίσιον σκοτώνει: ......... Να τους λες να το χαμηλώσουν ή να το σβήσουν εντελώς και ν' ανοίγετε το παράθυρο αν μπορείτε.

6. Τέλος το φαγητό. Δύσκολα ζητάς. ............. τρως τοπικά φαγητά σε φτηνές τιμές (κάπου 10 ευρώ το ζευγάρι, 2 πιάτα φαγητό ο καθένας και μια μπύρα). Να έχετε υπόψη σας ότι όλα τα φαγητά είναι ανάλατα. .
Mην ντραπείτε να πείτε στους οδηγούς να κλείσουν/χαμηλώσουν a/c.....γιατί την επόμενη μέρα και αυτοί θα έχουν κρυώσει :haha: ..... παράθυρο κατεβασμένο προτιμήστε και θα ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ :shock:

Εγώ έπαθα ταράκουλο, όταν στο Gili Trawangan, στο Beach House που μέναμε, από περιέργεια, άνοιξα και είδα τα φίλτρα a/c :(
..... μάκα αδελφάκι μου που δεν περιγράφεται.... :mad:

Νομίζω ότι δεν θα βρείτε ιδιαίτερες ζέστες.... καλού κακού ....πάρτε μαζί σας αδιάβροχο μιας χρήσης .

Συμφωνώ και γω για το ΑΛΑΤΙ (παρότι δεν είμαι του αλμυρού).... εκτός κι αν σας αρέσει το τσίλι :lol:

Υ.Γ.
Βabaduma, πάτησα κατα λάθος το κουμπάκι του "Ευχαριστώ" αντί του "Παράθεση"
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Βabaduma, πάτησα κατα λάθος το κουμπάκι του "Ευχαριστώ" αντί του "Παράθεση"
Ε, δεν πειράζει, ας πάρουμε και κανένα ευχαριστώ - έστω και κατά λάθος! :D
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Ε, δεν πειράζει, ας πάρουμε και κανένα ευχαριστώ - έστω και κατά λάθος! :D
Τα ευχαριστώ δεν σας λείπουν αγαπητέ Βabaduma, οταν πρέπει....
μην σας καλομαθαίνουμε κιόλας :haha:

Αν το Dewa warung είναι αυτό με τα ξύλινα μακρυά τραπέζια και τα σκαλοπατια.....:clap::clap::clap:

Αλλά παιδιά, κοψίδια δεν θα βρείτε σε αυτά τα μέρη.... και συγνώμη δηλαδή...
 

kdiam

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Γ> Τι εννοείς οτι σκοτώνει?Δεν έχουν καθαρίσει/αλλαξει τα φίλτρα κ είναι επικίνδυνος ο αέρας ?

To rafting που ανέφερες το πρότεινα στην κοπέλα μου αλλά φοβάται τα κουνούπια στα ποτάμια (έχει πολλά κουνούπια?) κ τις ασθένειες τους.
To κλιματιστικό το βάζουν παντού πάρα πολύ δυνατά, μπαίνεις ιδρωμένος και το βράδυ έχεις πυρετό και ρινίτιδα.

Αν φοβάστε να πάτε με αντικουνουπικό μόνο (να το αγοράσετε εκεί, τα αντικουνουπικά στην Ελλάδα δεν έχουν πια DEET) μπορείτε να πάρετε Lariam από εδώ. Είναι ουσιαστικά ισχυρή αντιβίωση ειδική στην ελονοσία.
Το παίρνεις μία βδομάδα πριν φύγεις, όσο είσαι εκεί και 4 βδομάδες μετά (ένα χάπι τη βδομάδα). Υπάρχουν και άλλα παρόμοια φάρμακα, αν σε ενδιαφέρει τηλεφώνησε στην διευθυνση υγειηνής της νομαρχίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.935
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom