Barcelona Card

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.795
σε ολα τα ινφορμεσιον ντεσκ στην Βαρκελωνη.
ενδεικτικα αναφερω μερικα, στο αγαλμα του Κολομβου,επανω στην ραμπλα εχει 2
και στην πλατεια Καταλανιας.
 

fenaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Μου φάνηκε αρκετά τσουχτερή η τιμή σε σχέση ας πούμε με το Τ10, επειδή σκοπεύω όμως να επισκεφτώ αρκετά αξιοθέατα στις 5 μέρες που θα είμαι εκεί τελικά να την προτιμήσω; Ειναι και 40 το άτομο. Μου είπαν για ένα άλλο εισητήριο παρόμοιο του Τ10 αλλά για 5 μέρες απεριόριστες διαδρομες με 25 ευρω, υπάρχει κάτι τέτοιο;
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
θα ηθελα μια μικρη βοηθεια απο οποιον ξερει γιατι καπου ψηλομπερδευτηκα:

μπηκα στο παρακατω site και ειδα Tickets and cards - Transports Metropolitans de Barcelona
1 zone 9.25
2 zone 18.4
.
.
.
τι ακριβως εννοει οτι η τιμη για 2 ζωνες (πχ κοκκινη και πρασινη) ειναι 18.4 ή οτι ισχυει μονο για την ζωνη 2 και ειναι 18.4 ευρω??? και εαν ισχυει η πρωτη περιπτωση ειναι 10 διαδρομες αθροιστηκα ή 10 σε κοκκινη και 10 σε πρασινη???

ευχαριστω πολυ
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
αα δηλαδη λεγοντας ζωνη 1 δεν εννοει π.χ την κοκκινη γραμμη.....ωραια, τωρα γινετε ακομα πιο δυσκολη η επιλογη μεταξυ T10 και Barcelona Cart...

anyway, Thanks for your help again.....
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
χαχαχαχα.... για να ειστε τοσο καθετος μαλλον κατι θα ξερετε, απλα κοιτουσα τις εκπτωσεις που ειχε σε καποια αξιοθεατα και στα περισσοτερα θα παω, αλλα με μια προχειρη ματια το κερδος δεν παιζει να ειναι πανω απο 15-20 ευρω το παααρα πολυ.... οποτε λογικα θα ακουσω την συμβουλη σας...
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
Να ρωτησω κατι...τα κουπονια τα εκπτωτικα που δινονται με την Barcelona card ισχύουν μονο για τις μέρες που ειναι σε ισχυ η καρτα ή γενικα;; δλδ αν κάποιος παει για 10 μέρες κ παρει την κάρτα των 5 ημερων πρεπει να "εξαργυρωσει" τα κουπονια μεσα στις 5 πρωτες μερες;;;(εαν υπόθεσουμε οτι την περνει την πρωτη μερα..
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
Κανείς δεν ξέρει??? :shock::roll::?:

Να ρωτησω κατι...τα κουπονια τα εκπτωτικα που δινονται με την Barcelona card ισχύουν μονο για τις μέρες που ειναι σε ισχυ η καρτα ή γενικα;; δλδ αν κάποιος παει για 10 μέρες κ παρει την κάρτα των 5 ημερων πρεπει να "εξαργυρωσει" τα κουπονια μεσα στις 5 πρωτες μερες;;;(εαν υπόθεσουμε οτι την περνει την πρωτη μερα..
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Καλυτερα να την προμηθευτουμε μεσω ιντερνετ την barcelona card η απο εκει οταν φτασουμε?τι λετε ?

Σε λιγοτερο απο μηνα θα παω ,ειμαι τοσο ενθουσιασμενη !!!!:clap:
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Καλυτερα να την προμηθευτουμε μεσω ιντερνετ την barcelona card η απο εκει οταν φτασουμε?τι λετε ?

Σε λιγοτερο απο μηνα θα παω ,ειμαι τοσο ενθουσιασμενη !!!!:clap:
χωρις να εχω εμπειρια απο βαρκελωνη μιας και φευγω σε τρεις μερες για την πρωτη μου επισκεψη σε αυτην την πολη, θα σου προτεινα να παρεις την καρτα μολις φτάσεις!εκτος κι αν εχει μεγαλη εκπτωση!
εμεις πάντως και μετα απο προτροπη πολλων μεσα στο φορουμ θα παρουμε Τ10!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.994
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom