Barcelona Card

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
χωρις να εχω εμπειρια απο βαρκελωνη μιας και φευγω σε τρεις μερες για την πρωτη μου επισκεψη σε αυτην την πολη, θα σου προτεινα να παρεις την καρτα μολις φτάσεις!εκτος κι αν εχει μεγαλη εκπτωση!
εμεις πάντως και μετα απο προτροπη πολλων μεσα στο φορουμ θα παρουμε Τ10!

Αντε με το καλο ! Τ10 ?τι διαφορα εχει? εμεις λεμε αυτην που ειναι για 5 μερες και εχει εκπτωση σε μουσεια .Οταν γυρισεις γραψε και εσυ πως περασες γιατι στις 22 θα παω εγω ! :D
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Αντε με το καλο ! Τ10 ?τι διαφορα εχει? εμεις λεμε αυτην που ειναι για 5 μερες και εχει εκπτωση σε μουσεια .Οταν γυρισεις γραψε και εσυ πως περασες γιατι στις 22 θα παω εγω ! :D
ειναι ενα εισιτηριο 10 διαδρομων το οποιο μπορει να χρησιμοποιηθει απο παραπανω ατομα!
γυρναω στις 11 οποτε αν χρειαστεις κατι ρωτα με τοτε που θα τα εχω και φρεσκα!
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Ωραια τελεια ! να περασεις καλα !!!
Αφου εισαι ο πιο φρεσκος που θα παει περιμενω εντυπωσεις !!:cool:
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Καλησπερα ,εγω φτανω 22 κυριακη πρωι βαρκελωνη να υποθεσω οτι την καρτα στο γραφειο τουρισμου μπορω να την βγαλω ε?Ασχετα με το αν ειναι κυριακη .Τουριστικο μερος ειναι να ειναι κλειστα δεν ειναι απιθανο?

Επισης ξερει κανεις εαν θα εχουμε τζαμπα κ την διαδρομη με το τρενο απο αεροδρομιο μεχρι κεντρο με την καρτα ?:)
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Τελικα συμφερει η τ10 και οχι η barcelona card?

πως γινεται ? εαν για 6-7μερες δινω καθε μερα 10 ευρω εγω και 10 ο φιλος μου ,κ δεν εχουμε εκπτωση κ στα μουσεια. ποιος ο λογος? (και λεω και οι δυο απο μια καρτα γιατι εχουμε στο προγραμμα τοσα να δουμε ,αποκλειεται να χρησιμοποιησουμε το μετρο μονο 5φορες την μερα κ οι δυο ...)

Εαν ξερει καποιος ας μας διαφωτισει ρε παιδια ...
Εχουμε να παμε σε τοσα μουσεια δεν συμφερει η barcelona card με τοσες εκπτωσεις ?

Εαν αλλαξω γραμμη μετραει σαν 1 διαδρομη η 2 ?
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Τελικα συμφερει η τ10 και οχι η barcelona card?

πως γινεται ? εαν για 6-7μερες δινω καθε μερα 10 ευρω εγω και 10 ο φιλος μου ,κ δεν εχουμε εκπτωση κ στα μουσεια. ποιος ο λογος? (και λεω και οι δυο απο μια καρτα γιατι εχουμε στο προγραμμα τοσα να δουμε ,αποκλειεται να χρησιμοποιησουμε το μετρο μονο 5φορες την μερα κ οι δυο ...)

Εαν ξερει καποιος ας μας διαφωτισει ρε παιδια ...
Εχουμε να παμε σε τοσα μουσεια δεν συμφερει η barcelona card με τοσες εκπτωσεις ?

Εαν αλλαξω γραμμη μετραει σαν 1 διαδρομη η 2 ?

Γεια σου.. εγω γυρισα μολις εχθες απο Βαρκελωνη.. ωραια αλλα πολυ ταλαιπωρια, εξαιτιας της ζεστης...

Για να απαντησω στην ερωτηση σου, αν αλλαξεις γραμμη μετραει σαν μια διαδρομη, δεν χρειαζεται να ξαναχτυπησεις εισητηριο..

οσο για την καρτα, εμας μια χαρα μας βολεψε γιατι εκτος απο μετρο πηραμε και λεοφωρεια που ηταν επισης δωρεαν και ειχε και εκπτωση και στο τελεφερικ εκτως απ τα μουσεια, πηραμε την πενταημερη αλλα επειδη μειναμε παραπανω μερες την τελευταια μερα πηραμε το Τ10 ημασταν 4 ατομα και μας συνεφερε καλυτερα..
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Γεια σου.. εγω γυρισα μολις εχθες απο Βαρκελωνη.. ωραια αλλα πολυ ταλαιπωρια, εξαιτιας της ζεστης...

Για να απαντησω στην ερωτηση σου, αν αλλαξεις γραμμη μετραει σαν μια διαδρομη, δεν χρειαζεται να ξαναχτυπησεις εισητηριο..

οσο για την καρτα, εμας μια χαρα μας βολεψε γιατι εκτος απο μετρο πηραμε και λεοφωρεια που ηταν επισης δωρεαν και ειχε και εκπτωση και στο τελεφερικ εκτως απ τα μουσεια, πηραμε την πενταημερη αλλα επειδη μειναμε παραπανω μερες την τελευταια μερα πηραμε το Τ10 ημασταν 4 ατομα και μας συνεφερε καλυτερα..
Σε ευχαριστω πολυ αγγελικη !!
Και εγω για τις τελευταιες 2μερες σκεφτομουν την Τ10 .
Η ζεστη με απασχολει και εμενα :(

Βρηκες μεγαλες ουρες στα αξιοθεατα ?εχουμε σκοπο να παμε πρωι πρωι στο ανοιγμα αλλα δεν γινεται και σε ολα !;)
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Σε ευχαριστω πολυ αγγελικη !!
Και εγω για τις τελευταιες 2μερες σκεφτομουν την Τ10 .
Η ζεστη με απασχολει και εμενα :(

Βρηκες μεγαλες ουρες στα αξιοθεατα ?εχουμε σκοπο να παμε πρωι πρωι στο ανοιγμα αλλα δεν γινεται και σε ολα !;)
Ουρα βρηκαμε στη sagrada familia, στην αρχη απογοητευτικαμε τοσο που ειπαμε να μην μπουμε και να προσπαθησουμε αλλη μερα, αλλα τελικα ειχαν καλο συστημα και δεν περιμεναμε πανω απο τεταρτο.. στην casa mila ειχε επισης ουρα.. αλλα γενικα δεν ειχαμε προβλημα..

Αν πατε στο park guell θα σου προτεινα απ τη σταση του μετρο να παρετε λεωφορειο να ανεβεται, μπορει σαν αποσταση να μην ειναι μεγαλη αλλα ειναι ανηφορα και με την ζεστη δεν παλευεται.. (απο τη σταση του μετρο Lesseps, γραμμη 3, παιρνεις το λεωφορειο με νουμερο 24, σε 9 στασεις εισαι στο παρκο)
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Ουρα βρηκαμε στη sagrada familia, στην αρχη απογοητευτικαμε τοσο που ειπαμε να μην μπουμε και να προσπαθησουμε αλλη μερα, αλλα τελικα ειχαν καλο συστημα και δεν περιμεναμε πανω απο τεταρτο.. στην casa mila ειχε επισης ουρα.. αλλα γενικα δεν ειχαμε προβλημα..

Αν πατε στο park guell θα σου προτεινα απ τη σταση του μετρο να παρετε λεωφορειο να ανεβεται, μπορει σαν αποσταση να μην ειναι μεγαλη αλλα ειναι ανηφορα και με την ζεστη δεν παλευεται.. (απο τη σταση του μετρο Lesseps, γραμμη 3, παιρνεις το λεωφορειο με νουμερο 24, σε 9 στασεις εισαι στο παρκο)
Σε ευχαριστω πολυ αγγελικη για το tip στο παρκο γκουελ ,καλη πληροφορια ,δεν το ηξερα!!!:clap:

thanks για την βοηθεια !!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Και αντι να παρεις πρωτα το μετρο και μετα το λεωφορειο,παρε απο την αρχη
το λεωφορειο (24) απο την πλατεια Καταλανιας μπροστα απο το πολυκαταστημα
el corte ingles.
Eτσι βλεπεις και την πολη.
 

pennyst

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
ειναι ενα εισιτηριο 10 διαδρομων το οποιο μπορει να χρησιμοποιηθει απο παραπανω ατομα!
γυρναω στις 11 οποτε αν χρειαστεις κατι ρωτα με τοτε που θα τα εχω και φρεσκα!
Yποθέτω ότι επέστρεψες από τη Βαρκελώνη...πες μας τις εντυπώσεις σου!! Εγώ φεύγω την άλλη εβδομάδα και έχω αγχωθεί κυρίως με το θέμα της ασφάλειας και των μετακινήσεων από-προς αεροδρομιο καθώς και για το metro. Περιμένουμε φρέσκα νέα!!
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Mε την barcelona card μπορουμε να ανεβουμε στο λεωφορειο αυτο το ανοιχτο που σε παει βολτα στην πολη ? Εαν οχι ποσο εχει αυτο το εισητηριο για το tour bus ξερει κανεις ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom