Barcelona Card

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Mε την barcelona card μπορουμε να ανεβουμε στο λεωφορειο αυτο το ανοιχτο που σε παει βολτα στην πολη ? Εαν οχι ποσο εχει αυτο το εισητηριο για το tour bus ξερει κανεις ?
Εχω την εντυπωση οτι με την barcelona card εχεις εκπτωση γι αυτο το λεωφορειο.. εχω το βιβλιαρακι που δινουν με την καρτα.. θα το κοιταξω και θα σου πω αν εχει σιγουρα και ποσο..
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Ευχαριστω αγγελικη γιατι τα 24 πολλα μου φαινονται :haha:

panpan απ οτι εχω καταλαβει εσυ εκει εισαι ε? Περιπου τι καιρο εχει?
Γιατι ενω βλεπω 26- 30 μεγιστη θερμοκρασια με εχουν πριξει ολοι ποση ζεστη εχει βαρκελωνη κ ποσο αποπνικτηκα ειναι , αληθευει η απλα ζηλευουν :D ?
 

aggeliki_17

Member
Μηνύματα
82
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο?
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη!
Ευχαριστω αγγελικη γιατι τα 24 πολλα μου φαινονται :haha:

Τελικα εκανα λαθος.. δεν εχει εκπτωση στο λεωφορειο.. εχει σε walking tour, στο τελεφερικ και στη βαρκαδα..

οσο για τη ζεστη δεν εχουν κι αδικο.. εγω ημουν αρχες του μηνα και πεθανα.. κουραζομουν τοσο πολυ που δεν αντεχα ουτε φωτογραφιες να βγαλω.. ειδικα το ανεβα κατεβα στο μετρο με τις σκαλες και το περπατημα μεσα σε καποιες στασεις για να αλλαξουμε γραμμη.. περπατουσαμε σε τουνελ και περπατουσαμε..και δεν φταναμε.. :haha:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Ευχαριστω αγγελικη γιατι τα 24 πολλα μου φαινονται :haha:

panpan απ οτι εχω καταλαβει εσυ εκει εισαι ε? Περιπου τι καιρο εχει?
Γιατι ενω βλεπω 26- 30 μεγιστη θερμοκρασια με εχουν πριξει ολοι ποση ζεστη εχει βαρκελωνη κ ποσο αποπνικτηκα ειναι , αληθευει η απλα ζηλευουν :D ?
Σημερα η θερμοκρασια στην Χιρονα ηταν 31 βαθμοι και στη Βαρκελωνη 30.
Βεβαια υπαρχει ενα ελαφρο αερακι και ειναι μια χαρα για καλοκαιρι.
Ολο το καλοκαιρι μεχρι τωρα η μεγιστη θερμοκρασια ηταν 34-35 βαθμους
για κανα δυο ημερες.:bleh:
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Σημερα η θερμοκρασια στην Χιρονα ηταν 31 βαθμοι και στη Βαρκελωνη 30.
Βεβαια υπαρχει ενα ελαφρο αερακι και ειναι μια χαρα για καλοκαιρι.
Ολο το καλοκαιρι μεχρι τωρα η μεγιστη θερμοκρασια ηταν 34-35 βαθμους
για κανα δυο ημερες.:bleh:

Ενταξει εαν ειναι ετσι..αμαν με φαγανε λεμε...καλυτερα εκει παρα τα 42 που εχουμε εδω....:haha:

Αμα εχουν και κλιματισμο στα μουσεια θα ειμαι κυρια!!! :lol:

Κατ αλλα αυριο ξημερωματα εχουμε αναχωρησηΣ !!!!:clap:
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
επειδή δεν είδα να το αναφέρετε κάπου, τα κατοικίδια πληρώνουν εισιτήριο στα μ.μ.μ ή όχι; με την κάρτα αυτή (για 5 ημέρες μάλλον θα τη βγάλουμε) θα μπορούμε να παίρνουμε και τον μικρό (Jack Russell) μαζί μας ή όχι;
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Ναι, δεν πληρώνουν εισιτήριο, αλλά ούτε και επιτρέπονται όμως.

Φυσικά, αν είναι μικρού μεγέθους, μπορούν να ταξιδεύουν μέσα στο κλουβάκι τους. Αλλά, κανονικά έξω, απαγορεύονται.

Βέβαια εμάς, τη μία φορά απλά μας είπε ένας σεκιουριτάς να τον πάρουμε αγκαλιά, και την άλλη μία άλλη γυναίκα, μας είπε απαγορεύεται τελείως, και ότι θα φωνάξει την αστυνομία, και κάτι τέτοια.

Γενικά, οι Ισπανοί δεν είναι και πολύ φιλόζωοι.... ε; :(
 

qoq4

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ενδιβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γειά σας ήθελα να ρωτήσω αντι για την κάρτα Τ-10 γιατί δεν αναφέρει κανεις την 4ήμερη κάρτα απεριόριστων διαδρομών με 25 ευρώ (όχι barcelola city card); Έχει κάποια διαφορά; Που υστερεί; Δείτε την στο λίνκ..

Tickets and cards - Transports Metropolitans de Barcelona
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Αν πιστεύεις ότι θα κάνεις πάνω από 6 διαδρομές την ημέρα,έχει καλώς.
Αλλιώς η Τ10 είναι καλύτερη.
 

gg_nefeli

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Καλησπερα σε ολους!!
σε λιγες μερες πεταω για βαρκελωνη κ θελω τα φωτα σας! δεν μπορω να αποφασισω αν τελικα συμφερει αυτη η καρτα η οχι! Κατι που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: σκοπευω να επισκεφτω το παρκο portaventura το οποιο ειναι καμια ωριτσα με το τρενο απο την βαρκελωνη. η διαδρομη αυτη ειναι μεσα στην barcelona card? Οποιος γνωριζει παρακαλω να απαντησει! ευχαριστω πολυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom