Basketball

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Η ποιότητα είναι άριστη. Περιγραφή Αγγλικά. Την παρούσα χρονιά και όλες τις άλλες έχω πάρει την Ευρωλίγκα TV, από την αρχή με την έκπτωση (15-20%, αν θυμάμαι καλά). Εξαίρεση την προηγούμενη χρονιά που έλειπα αρκετά και πήρα κάποια στιγμή, κάπου στο μήνα που περιείχε και τα play offs me 1 ευρώ (0.99 για την ακρίβεια). Έφυγαν οι ελληνικές ομάδες, έλειψα και σε ταξίδι και δεν ανανέωσα.
Φέτος νομίζω το πιο φθηνό pass το έχει η Βουλγαρία και κοστίζει 31,99 ολόκληρη τη σεζόν. Βουρ όποιος δεν έχει ακόμη! ;)
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Εντάξει το site δεν είναι αξιόπιστο(όπως όλα τα "κομματικά") αλλά αν ισχύει;

http://www.aek365.org/a-694417/unfair-itoudh-me-sant-ro.htm
Σε οποιαδήποτε περίπτωση, απαιτείται η συγκατάθεση της ΑΕΚ για τη μετακίνηση του Σαντ Ρος, κατά την παρούσα σεζόν. Τώρα αν ο παίκτης θέλει να πάει και έχει μειωμένη απόδοση, αυτό είναι άλλο ζήτημα.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Όταν αγοράζεις με τον μήνα, είναι ημερολογιακός? ΄Η αν αγοράσω το pass 8/01 πχ, θα έχω μέχρι 8/02?Θα μείνω 2-3 μείνεις χωρίς νοβα και η μόνη λύση ειναι το καναλι της euroleague
Όχι δεν είναι ημερολογιακός. Αν αγοράσεις το pass 8/01 θα το έχεις έως και 7/02. Βέβαια αν θες να το διακόψεις στις 7/02 στέλνεις mail, τις προηγούμενες ημέρες. Την προηγούμενη χρονιά που έβγαλε μια προσφορά (αν θυμάμαι καλά το Φεβρουάριο) με 0.99 ευρώ το μήνα, κανόνισα να πιάσει το τέλος των play offs και μετά έστειλα mail διακοπής. Θα έφευγα και οι ελληνικές ομάδες είχαν αποκλειστεί. Αν δεν έστελνα mail διακοπής, θα χρέωναν την κάρτα και για τον επόμενο μήνα (14 ευρώ - είχε τελειώσει η προσφορά).
 

AERAS

Member
Μηνύματα
758
Likes
1.114
Μερικές ακόμη απορίες σχετικά με το euroleague pass( Μέχρι να μας βγάλουν off topic !!!)
  1. τα παράθυρα στο multi μπορείς να επιλέξεις το μέγεθός τους ανάλογα ποιος αγώνας σε ενδιαφέρει ή είναι συγκεκριμένο το μέγεθος των παραθύρων?
  2. διαφημίσεις στα time out έχει ?
  3. η σκηνοθεσία είναι ίδια με το εκάστοτε κανάλι που μεταδίδει τον αγώνα?δηλαδή βλέπουμε τα ίδια απλά με άλλη περιγραφή?
  4. και έχω μια απορία σχετικά με την τιμή από άλλη χώρα...αλλά μάλλον χρειάζομαι prive διευκρινίσεις για την ip για όποιον θέλει να με ενημερώσει....!!!!
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
1. εχει δυο δυνατότητες στην επιλογή για 2 αγωνες, ή μιση-μιση ή PIP και όχι δε μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος μόνο να ανοιγοκλεισεις τον ήχο από τα ματς
2. οχι διαφημίσεις, συνηθως παει η εικονα και ο ηχος στην ομαδα που εχει παρει το timeout ή δειχνει μικρα κλιπακια της ευρωλιγκας
3. υπαρχει μόνο μια σκηνοθεσία, προφανως του καναλιου που μεταδιδει κανονικα τον αγώνα
4. παρακαλω να το σταματήσουμε αυτό εδω...
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Για τα χριστουγεννιάτικα ματς του ΝΒΑ που είδα (με χρονική σειρά):
1. Τορόντο - Μπόστον Σέλτικς 102-118. Από την αρχή άνετη επικράτηση των Σέλτικς. Όπως εξελίχτηκε το ματς δεν είχε ενδιαφέρον.
2. Φιλαδέλφεια - Μπακς. Άνετη επικράτηση της Φιλαδέλφειας. Το τελικό σκορ 121-109, την αδικεί. Κακή εμφάνιση του Αντετοκούμπο.
3. Golden State - Χιούστον Ρόκετς. Η μεγάλη έκπληξη με την επικράτηση των Golden State Warriors με 116-104. Πολύ κακή απόδοση του Χάρντεν.
4. Το ντέρμπι του LA. Μεγάλο παιχνίδι με επικράτηση των LAC στο τέλος με 111-106. Οι LAL διαθέτουν εξαιρετική άμυνα, υστερούν όμως στο σουτ, οι LAC είναι η πληρέστερη ομάδα. Το απόλυτο ντέρμπι. Το έχω γράψει ότι ο τίτλος την παρούσα σεζόν θα μετακινηθεί από ΒΑ προς ΝΔ. Αν και είναι ακόμα νωρίς.
Βέβαια αυτό το έχω γράψει με την έναρξη της σεζόν.

Για την Ευρωλίγκα πονεμένη ιστορία. Ας τελειώσει αύριο η αγωνιστική για να υπάρχει πλήρης εικόνα. Απλά αναφέρω ότι για τον ΠΑΟ στο ίδιο έργο θεατές, ότι για τη Μπασκόνια δεν δημιούργησε σοκ η αλλαγή του Περάσοβιτς με τον Ιβάνοβιτς και μου είχε κάνει εντύπωση ότι είχαν τη Χίμκι φαβορί.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για τα χριστουγεννιάτικα ματς του ΝΒΑ που είδα (με χρονική σειρά):
1. Τορόντο - Μπόστον Σέλτικς 102-118. Από την αρχή άνετη επικράτηση των Σέλτικς. Όπως εξελίχτηκε το ματς δεν είχε ενδιαφέρον.
2. Φιλαδέλφεια - Μπακς. Άνετη επικράτηση της Φιλαδέλφειας. Το τελικό σκορ 121-109, την αδικεί. Κακή εμφάνιση του Αντετοκούμπο.
3. Golden State - Χιούστον Ρόκετς. Η μεγάλη έκπληξη με την επικράτηση των Golden State Warriors με 116-104. Πολύ κακή απόδοση του Χάρντεν.
4. Το ντέρμπι του LA. Μεγάλο παιχνίδι με επικράτηση των LAC στο τέλος με 111-106. Οι LAL διαθέτουν εξαιρετική άμυνα, υστερούν όμως στο σουτ, οι LAC είναι η πληρέστερη ομάδα. Το απόλυτο ντέρμπι. Το έχω γράψει ότι ο τίτλος την παρούσα σεζόν θα μετακινηθεί από ΒΑ προς ΝΔ. Αν και είναι ακόμα νωρίς.
Βέβαια αυτό το έχω γράψει με την έναρξη της σεζόν.

Για την Ευρωλίγκα πονεμένη ιστορία. Ας τελειώσει αύριο η αγωνιστική για να υπάρχει πλήρης εικόνα. Απλά αναφέρω ότι για τον ΠΑΟ στο ίδιο έργο θεατές, ότι για τη Μπασκόνια δεν δημιούργησε σοκ η αλλαγή του Περάσοβιτς με τον Ιβάνοβιτς και μου είχε κάνει εντύπωση ότι είχαν τη Χίμκι φαβορί.
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ σε όλα. Είδα κι εγώ όλα τα ματσάκια του ΝΒΑ.

Το Τορόντο χωρίς το Σιακάμ δεν είχε τύχη, ήταν κι εύκολο στοιχηματικά. Πλήρης ομάδα η Βοστόνη, κρίμα που έχασε το Χόρφορντ, ο ίδιος είπε ότι αν ήξερε ότι θα έκλειναν τον Walker θα είχε μείνει. Brown εκπληκτικός και είμαι και Tatum fan.

Κακός ο Γιάννης αλλά και ο Εμπίιντ φοβερός. Ο Γιάννης και φέτος στα πλέι οφ θα έχει τεράστιο πρόβλημα.

Στο ματς του Χιούστον εκπληξάρα, που μου στοίχισε. Αυτοί οι Ρόκετς είναι εντελώς τσίρκο, παίρνει ο καθένας τη μπάλα και κάνει ό,τι να' ναι. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ όλοι τους να χάνουν από τα τρίτα των Ουόριορς.

Ματσάρα στο Λος Άντζελες, αν και περίμενα πιο εύκολη επικράτηση των Κλίπερς. Για τους Λέικερς που παίζουν χωρίς σχέδιο, τα έβαζε όλα ο Κούζμα υπό απίστευτη πίεση, ε δε γινόταν να συνεχιστεί αυτό. Στο ημίχρονο έπαιξα και τα ρέστα μου στους Κλίπερς και δικαιώθηκα. Ειδικά η πεντάδα που κατεβάζουν για να κλείνει τα παιχνίδια είναι απλά η καλύτερη πεντάδα στη λίγκα. Ο ΛεΜπρόν έφτασε τα 35 κι ακόμη παίρνει τραβηγμένες προσπάθειες. Η αδυναμία μου ο Καγουάι είναι ο καλύτερος παίκτης του πλανήτη την τελευταία 10ετία, αλλά οι τραυματισμοί και η... πατσουλιά του στέρησαν 3-4 τίτλους ακόμη. Ασταμάτητος σε άμυνα κι επίθεση, δείχνει πώς πρέπει να παίζεται το άθλημα, εξαιρετικοί συμπαίκτες.

Ευρωλίγκα: Στο ΟΑΚΑ έπαιζε μια ομαδάρα απέναντι σε κάτι καημένους. Τεράστια η διαφορά δυναμικότητας και βάθους, αν και ο Λάσο έκανε... τρεις αλλαγές στο τέταρτο δεκάλεπτο. Περίμενα πάρτι του Ταβάρες και δικαιώθηκα, αυτός που είχε βάλει το ΠΡΑ (πόντοι + ριμπάουντ + ασίστ) του Ταβάρες στο 14,5 είναι εντελώς μουρλός, το έπιασε στο πρώτο δεκάλεπτο. Όχι ότι είχαμε σοβαρές πιθανότητες να κερδίσουμε, αλλά αν δεν κάνεις και κάτι έστω από τον πάγκο για να κρύψεις τις αδυναμίες σου πας ως πρόβατο επί σφαγή. Είμαστε η ομάδα με το χειρότερο τακτικό πλάνο (έλα ποιος ήρθε), λογικό αφού έχουμε κόουτς που δεν μελετάει τον αντίπαλο και τακτικά είναι μηδέν. Καλή η ψυχολογία και οι ατάκες αλλά που πάμε με συνεχείς πεντάδες με Φριντέτ και Καλάθη; Είναι σα να λέμε "αν δεν μπορείτε να σημαδέψετε τον ένα φελλό στην άμυνα, σας έχουμε κι άλλον". Μηδαμινό επιθετικό πλάνο, ή παίρνει ο Φριντέτ και τρακάρει πάνω στους αντιπάλους ή γυρίζουμε τη μπάλα σα βόμβα μέχρι να βρεθεί ο δύσμοιρος ο Καλάθης να σουτάρει από τα 8 μέτρα. Αργύρη γύρνα πίσω ή έστω τηλεφώνα. Ξαναλέω, δε θα κερδίζαμε (το ρόστερ μας είναι πολύ αδύναμο και το ταβάνι είναι η 6η-7η θέση αφού οι άλλοι έχουν τραυματισμούς), αλλά το να μην προσπαθείς καν να κρύψεις τις αδυναμίες είναι μοιρολατρικό. Η απορία μου είναι αφού τον Ουάιλι τον κλείσαμε επί Πιτίνο και ο Πιτίνο δεν τον εμπιστεύεται (δεν εξετάζω το γιατί), τότε ποιος τον επέλεξε; Μάλλον ο ίδιος που επέβαλε τον Παπαγιάννη βασικό πεντάρι "γιατί είναι το next big thing", που υπέγραψε το Φριντέτ στα λεφτά του Λάρκιν και που έυχεται καρκιίνους και θανάτους στους ανθρώπους που ψηφίζουν τον αντικαπνιστικό. Τώρα έχουμε και γήπεδο εκκλησία, αφού ανακάλυψε ότι τιμωρηθήκαμε για φωτοβολίδες κι όχι για τα μπινελικώματα και τις σπρωξιές στην υπεύθυνη ασφαλείας της Ευωλίγκας, καλό σανό. Με τέτοια διοίκηση δεν πάμε πουθενά, τα 40€ στον περιστερώνα τον μάραναν. Κρίμα γιατί σε άλλα πράγματα η ΚΑΕ είναι πρωτοπόρος, με πολύ καλό μάρκετινγκ, επαγγελματική οργάνωση, γήπεδο-αστέρι και το καλύτερο κοινό στην Ευρώπη

Περιμένω συντριβή του Ολυμπιακού στη Βαρκελώνη. Δεν έχω καταλάβει γιατί δεν παίζει περισσότερο ο Ρότσεστι, είναι πρώτος σε ασίστ/λεπ΄το στην Ευρωλίγκα και λύνει το οργανωτικό πρόβλημα του Ολυμπιακού.

Δηλώνω ερωτευμένος με τον Ja Morant, ο μοναδικός λόγος για να βλέπω Μέμφις. ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ. Σε λίγα χρόνια θα παίζει ενάντια στο Ντόνσιτς τελικούς.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Νομίζω ότι και οι τελευταίοι αισιόδοξοι πείστηκαν για το ταβάνι του Πανααθηναϊκού. Απλώς το μη αναμενομενο στραπάτσο της Φενέρ έχει ανεβασει ένα σκαλοπάτι αυτό αν και νομίζω ότι δύσκολα θα μείνει μέχρι τέλους εκεί.
Η Βιλερμπαν είναι η ομάδα αποκάλυψη της φετινής Ευρωλιγκα αλλά αυτό μάλλον μαρτυρά και το χαμηλό αγωνιστικό επίπεδο της διοργάνωσης
 

patrickdrd

Member
Μηνύματα
68
Likes
70
Περιμένω συντριβή του Ολυμπιακού στη Βαρκελώνη. Δεν έχω καταλάβει γιατί δεν παίζει περισσότερο ο Ρότσεστι, είναι πρώτος σε ασίστ/λεπ΄το στην Ευρωλίγκα και λύνει το οργανωτικό πρόβλημα του Ολυμπιακού.
γιατι, απ το λιγο που εχω δει ολυμπιακο φετος, ειναι τοσο κακος (ο ολυμπιακος) που καταφερνει και "καιει" τους παικτες του,
οπως εκαψε και τον παντερ, ετσι κι ο ροτσεστι προσπαθει, αλλα δεν... δεν μπορει το παλικαρι..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Νομίζω ότι και οι τελευταίοι αισιόδοξοι πείστηκαν για το ταβάνι του Πανααθηναϊκού. Απλώς το μη αναμενομενο στραπάτσο της Φενέρ έχει ανεβασει ένα σκαλοπάτι αυτό αν και νομίζω ότι δύσκολα θα μείνει μέχρι τέλους εκεί.
Η Βιλερμπαν είναι η ομάδα αποκάλυψη της φετινής Ευρωλιγκα αλλά αυτό μάλλον μαρτυρά και το χαμηλό αγωνιστικό επίπεδο της διοργάνωσης
Στο τελευταίο διαφωνώ. Το επίπεδο είναι υψηλότερο από ποτέ. Πότε δηλαδή είχαμε ομάδες με το ροστερ και τους κόουτς των Ζαλγκιρις και Φενερμπαχτσε στον πατο; Καμία ομάδα δεν είναι της πλάκας, έχουμε πιο πολλούς ΝΒΑερ από ποτέ, το επίπεδο είναι εξαιρετικό.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Δηλωνω ερωτευμενος με Ja Morant οπως και ο @Yorgos .

Θα με χαλασει να δω τελικους LAL-LAC της Δυσης, κατι δε μου στρωνει. Ο Λεμπρον εχει κουρασει, κατι ακουγεται οτι θελει και Derrick Rose που τον υπεραγαπω σαν παιχτη, αλλα ρε φιλε ενταξει, αμα ειναι να μαζεψει 6-7 all star μπας και παρει πρωταθλημα.. Ειναι υπεραθληταρας, αλλα εχει καταντησει κινουμενος θιασος.

Για καποιο λογο τους πιστευω τους Bucks, μου αρεσει που ο Corver μπορει και τα μπισταει ακομα, με υγιη Bledsoe και καλυτερο Middleton οπως προχθες, μπορουν να πανε ψηλα. Για την ωρα δειχνουν οτι με Sixers εχουν προβλημα μεγαλο.Η Ανατολη εχει 4 ομαδες που ειναι παρα πολυ δυνατες και σχεδον ισαξιες, θα δουμε πολυ ωραιες σειρες ημιτελικων και τελικων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom