Ιταλία Bella Firenze…ma ancora piu' bella Siena!!

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
άλλη αγάπη το Μιλάνο ;) τελείως διαφορετική μεν...αλλά αγάπη κ εκεί! Η Ιταλία είναι και η δική μου αδυναμία!
Να'σαι καλά ...την αλήθεια λέω.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Italitsa, complimenti ancora una volta !!
Μου αρέσει πολύ ο ενθουσιασμός σου για την Ιταλία και οι περιγραφές σου είναι πολύ γλαφυρές.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Italitsa, complimenti ancora una volta !!
Μου αρέσει πολύ ο ενθουσιασμός σου για την Ιταλία και οι περιγραφές σου είναι πολύ γλαφυρές.

Hahaha allora grazie ancora!!
Την αγαπώ βαθιά την Ιταλία... Χαίρομαι που σου άρεσε η ιστορία μoυ...Όμως σαν να πήρε το μάτι μου κάτι με τίτλο Prosciutto di Parma?? Vado a leggerlo subito!! ;):)
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Italitsa πολύ όμορφη η αφήγησή σου καθώς και οι φωτογραφίες σου! Με ταξίδεψαν σε ιταλικά μεσαιωνικά σοκάκια...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ένα ακόμη μπράβο και απο εμένα για την όμορφη περιγραφή και τις πανέμορφες φωτόγραφίες σου.σ'ευχαριστούμε που μας ταξίδεψες στην αγαπημένη μας Ιταλία.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Pattyyy και makisg σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σας λόγια... Καλά ταξίδια σε όλους μας!! ;):)
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Grazie mille CaveTravel!! Sono contenta che ti sia piaciuta... :D
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν γίνεται να καταλαβαίνουμε τι γράφετε.

Sent from my iPod using Travel stories
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν γίνεται να καταλαβαίνουμε τι γράφετε.

Sent from my iPod using Travel stories

Θεωρώ ότι αυτό που θα πω αντιπροσωπεύει και τους άλλους που έχουν γραψει κάτι στα ιταλικά, αν πάλι όχι ζητώ συγνώμη και ας με διορθώσουν... Εννοείται πως δεν προσπαθούμε να κρύψουμε κάτι ή να το παίξουμε κάτι...απλά όταν έχουμε μπει σε ένα "ιταλικό mood" διαβάζοντας μια ιστορία, τουλάχιστον σε μένα βγαίνουν πιο εύκολα ιταλικές εκφράσεις...Και ουσιαστικά δεν λέμε κάτι το σημαντικό, ούτε δίνουμε κάποια επιπλέον πληροφορία που μπορεί να είναι χρήσιμη σε κάποιον άλλο και δεν μπορεί να την καταλάβει...Για του λόγου το αληθές η τελευταία στιχομυθία με CaveTravel μεταφράζεται ως εξής :

CaveTravel : Συγχαρητήρια και από εμένα (και από μέρους μου, για την ακρίβεια) Italitsa!! Πολύ όμορφη η ιστορία σου!

Italitsa : Χίλια ευχαριστώ CaveTravel!! Χαίρομαι που σου άρεσε...
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Πολύ όμορφη η ιστορία σου Italitsa...και παραμυθένιες οι φωτογραφίες σου :D! Φαίνεται σε κάθε σου λέξη πόσο πολύ αγαπάς αυτή τη χώρα! Και εγώ την αγάπησα με το πρώτο μου ταξίδι εκεί, στη Ρώμη τα Χριστούγεννα του 2009...τώρα που το σκέφτομαι, καιρός μου είναι να ξαναπάω Ιταλία! :bleh:
Θέλω πάρα πολύ να κάνω ένα ταξιδάκι στην Τοσκάνη, ένα στη Βενετία και ένα στο Μιλάνο με εκδρομές στις ονειρεμένες λίμνες :rolleyes:... Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες σου για Φλωρεντία και Σιένα, είναι πολύτιμες!
Πάω βουρ να διαβάσω και την ιστορία σου για Ρώμη :D.....Εεε αν μπορείς, τώρα που έχεις πάρει φόρα, γράψε μας κάτι και για Βενετία :bounce:...
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πολύ όμορφη η ιστορία σου Italitsa...και παραμυθένιες οι φωτογραφίες σου :D! Φαίνεται σε κάθε σου λέξη πόσο πολύ αγαπάς αυτή τη χώρα! Και εγώ την αγάπησα με το πρώτο μου ταξίδι εκεί, στη Ρώμη τα Χριστούγεννα του 2009...τώρα που το σκέφτομαι, καιρός μου είναι να ξαναπάω Ιταλία! :bleh:
Θέλω πάρα πολύ να κάνω ένα ταξιδάκι στην Τοσκάνη, ένα στη Βενετία και ένα στο Μιλάνο με εκδρομές στις ονειρεμένες λίμνες :rolleyes:... Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες σου για Φλωρεντία και Σιένα, είναι πολύτιμες!
Πάω βουρ να διαβάσω και την ιστορία σου για Ρώμη :D.....Εεε αν μπορείς, τώρα που έχεις πάρει φόρα, γράψε μας κάτι και για Βενετία :bounce:...
Κοριτσάκι μου πραγματικά με συγκίνησες τώρα...Τη λατρεύω την Ιταλία και χαίρομαι που μέσα από τις διηγήσεις μου το καταλαβαίνετε και εσείς!!

Όσο για τα υπογραμμισμένα, λιγάκι υπομονή!! Θα περιέχονται στο travelstory μου για Μιλάνο...!!! :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom