Ιταλία Bella Firenze…ma ancora piu' bella Siena!!

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μεταφέρθηκε στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες της Ευρώπης.

Όταν βάζεις φωτογραφίες σε κείμενο από την γκάλερι τότε απλώς προσθέτεις αυτό που θα βρεις στο πεδίο Κώδικας για το Forum (thumbnail):
και όχι το κουμπί Εισαγωγής φωτογραφίας.



Ok σ'ευχαριστώ πολύ!! Για όλαααα!!!:D:clap:
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Όπως τα λες είναι: Όμορφη η Φλωρεντία, πολύ πιο όμορφη η Σιένα! Γι' αυτό κι εγώ έχω καταλήξει ότι η ωραιότερη πόλη της Ιταλίας είναι η Βερόνα που συνδυάζει και τις δύο! Να 'σαι καλά, μου έφτιαξες τη μέρα με τις ιστορίες σου για την Ιταλία, εύχομαι να περνάς τα γενέθλιά σου κάθε χρόνο σε διαφορετικό σημείο του χάρτη! Εγώ πάντως αυτό έχω βάλει στόχο τα τελευταία χρόνια! ;)
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Όπως τα λες είναι: Όμορφη η Φλωρεντία, πολύ πιο όμορφη η Σιένα! Γι' αυτό κι εγώ έχω καταλήξει ότι η ωραιότερη πόλη της Ιταλίας είναι η Βερόνα που συνδυάζει και τις δύο! Να 'σαι καλά, μου έφτιαξες τη μέρα με τις ιστορίες σου για την Ιταλία, εύχομαι να περνάς τα γενέθλιά σου κάθε χρόνο σε διαφορετικό σημείο του χάρτη! Εγώ πάντως αυτό έχω βάλει στόχο τα τελευταία χρόνια! ;)
Ανυπομονώ τρελά να πάω Βερόνα, νομίζω πως θα μου αρέσει πολύ για κάποιο λόγο!!
Σ'ευχαριστώ πολύ!! Ελπίζω να σου άρεσαν όλες τους!! Να είσαι καλά και πολλά ταξίδια!! :clap:
 

mariant

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λισαβώνα
Γεια σας και εγώ αν και έχω πετύχει την Φλωρεντία σε διαφορετικές φάσεις δηλαδή ήλιος-βροχή, πανικός από κόσμο, νορμαλ κατάσταση δεν μπορώ να πω ότι με κέρδισε αυτή η πόλη. Για εμένα νομίζω ότι ο λόγος είναι ότι βρίσκεται σε πεδιάδα που για κάποιον ανεξήγητο λόγο τις απεχθάνομαι. Σιένα δεν έχω πάει, αλλά μπορεί να πάω μέσα στις επόμενες μέρες και έχω και όνομα για σουπερ τραττορία!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Aχ να πας Σιενα...εγώ λατρεύω....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν γίνεται να καταλαβαίνουμε τι γράφεται... τα ιταλικά δεν είναι ιδιαίτερα δημοφιλής γλώσσα πέρα απ' το ό,τι επιτρέπονται μόνο ελληνικά στο φόρουμ.
 

mariant

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λισαβώνα
Μια από αυτές τις μέρες! Και δεν μου έβγαλε μην ότι απογορεύονται τα ιταλικά! :roll:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τελικά το επόμενο ταξίδι δεν ήταν Σιένα, αλλά Νάπολη, οπότε για τους Ιταλομαθείς εδώ:
Gitta a NapoliLa pi
όπως διαφωνώ με το τίτλο της ιστορίας, διαφωνώ και με τη δική σου..
καταρχήν μετέφρασέ τη να τη χαρούν όλοι. και κατά δευτερο δεν τη διαβάζω γιατι στη βασίλισσα του νότου δεν πήγες. η πραγματική βασίλισσα βρισκεται στο νησί.:D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Εμενα προσωπικα,μου αρεσε πιο πολυ η Φλωρεντια απο την Σιενα,γιατι ειναι πιο φωτεινη,πιο ανοιχτη(αναγεννηση)ενω η Σιενα,ειναι πιο σκοτεινη,με μικρα παραθυρα και ισως το χειμωνα πιο καταθλιπτικη(μεσαιωνας).Βεβαια σαν τουριστρια,μου αρεσε πολυ γιατι με μετεφερε ιστορικα,ισως πιο πολυ απο αλλες ιταλικες πολεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom