Ιταλία Bergamo/ Και μετα τι;

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
sapienza, δεν έχουμε κλείσει ακόμα,σίγουρα ψάχνουμε κάτι οικονομικό,είτε ξενοδοχείο είτε χοστελ,σε όλες τις περιοχές που θα πάμε...έχεις κάτι να προτείνεις?
Γενικά τα ξενοδοχεία στη Βενετία να ξέρεις είναι ακριβά..Το Μάϊο εμείς μείναμε εδώ..Venice Inn Alloggi Santa Sofia Venice inns | Official Site | Venice hotel Venice guesthouse Italy
Δε ξέρω πόσο οικονομικό ψάχνεις,πάντως οι τιμές σε σχέση με τ άλλα ήταν αρκετά καλές και το σημαντικότερο ήταν ότι βρίσκεται σε πολύ καλή τοποθεσία..Δε χρειάστηκε να πάρουμε καθόλου vaporetto, παρά μόνο για να πάμε στο Burano..Murano,κτλ, δε πήγαμε, προσωπικά είχα πάει παλιότερα και δε μπορώ να πω οτι ενθουσιάστηκα...Κατά τη γνώμη μου,μια γεύση απο Burano κι είσαι οκ...!!
Γενικότερα, νέα κορίτσια, την πόλη αξίζει να την περπατήσετε,μη χαλάτε τσάμπα χρήματα σε μετακινήσεις με vaporetti...
 

koukounari

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
έλα sapienza.....ναι έχεις δίκιο δεν θα χρησιμοποιήσουμε πολύ το βαπορέτο,μόνο για μεγάλες αποστάσεις εξάλλου θα κάτσουμε και πολλές μέρες...όσο για το ξενοδοχείο θα το ψάξω λίγο ακόμα...α να σε ρωτήσω κάτι ακόμα ο σταθμός του λεωφορείου για να πάμε απο το μπεργκάμο στο αεροδρόμιο του μπεργκάμου που ειναι ακριβώς?(οδός)
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
Να μαι και γω!!!!Λοιπόν έχουμε κλείσει για Μιλάνο εισητήρια για τις 14/10 και ώρα Ελλάδας 11.50 και φτάνουμε 13.25 (λεει το χαρτι, ώρα Ιταλίας ή Ελλάδας όμως?). Και γυρνάμε 17/10 ώρα 11.00 Ιταλίας!!!
Θέλω να παω σίγουρα Βερόνα μια μέρα και τώρα αμφιταλλαντεύομαι μεταξύ Τορίνο, Bergamo & Como-Brunate!!!!
Θα μπορούσα να τα καταφέρω όλα? Με τη λογική ότι λέμε να μείνουμε Μιλάνο στις διανυκτερεύσεις μας!!! Αχ ayuto!!!!(αν το γραφω καλα);)
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Να μαι και γω!!!!Λοιπόν έχουμε κλείσει για Μιλάνο εισητήρια για τις 14/10 και ώρα Ελλάδας 11.50 και φτάνουμε 13.25 (λεει το χαρτι, ώρα Ιταλίας ή Ελλάδας όμως?). Και γυρνάμε 17/10 ώρα 11.00 Ιταλίας!!!
Θέλω να παω σίγουρα Βερόνα μια μέρα και τώρα αμφιταλλαντεύομαι μεταξύ Τορίνο, Bergamo & Como-Brunate!!!!
Θα μπορούσα να τα καταφέρω όλα? Με τη λογική ότι λέμε να μείνουμε Μιλάνο στις διανυκτερεύσεις μας!!! Αχ ayuto!!!!(αν το γραφω καλα);)
Επειδη και εμεις ταξιδευουμε για Μιλανο τις ιδιες ακριβως ημερομηνιες και ετσι το ψαχνω και εγω λιγακι, νομιζω ότι οχι δεν μπορεις να τα καταφερεις ολα. Ισως αυτο που θα μπορουσες να κάνεις ειναι να μεινεις Bergamo και να δεις ο,τι μπορεις στις 14/10, την επομενη μερα 15/10 εκδρομη Βερονα, την μεθεπομενη 16/10 Μιλανο, και 17 φευγετε και μαλιστα πρωι. Αλλα και παλι νομιζω ότι πρεπει να αποκλεισεις κατι. Και στο λεω γιατι και εγω ηθελα να δω πολλα σε συντομο χρονικο διαστημα αλλα..... Εμεις τελικα θα μεινουμε Μιλανο και θα κανουμε μια εκδρομη μαλλον σε καποια λιμνη.
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
@ battered suitcase: τουλαχιστον να δω 2!!!
@ mariagl: Σ'ευχαριστω πολυ για την αποψη σου απλά θα μείνω Μιλάνο και δε θελω συνεχεια να μαι με μια βαλιτσα στο χερι. Η δικη μου γνωμη ειναι να δω ο,τι ειναι από Μιλάνο και αν καταλαβω ότι μου μεινε και άλλο να το αφησω για Κυριακή απόγευμα. Και το Σάββατο να πάρω πρωί πρωί τρενάκι για Βερόνα (μιας και είναι μικρή και τη γυρνάς) ή να πάω στη λίμνη Κόμο και το Brunate που όλοι λένε ότι είναι φανταστικά και βλέπεις μέχρι και τις Άλπεις!!!αν δεν πάω Bergamo δεν πειράζει..καλύτερο δεν είναι το πακέτο που είπα!!!!και αν δεν ξετρελαθω με Μιλάνο την Παρασκευή κάνω τότε τη βόλτα σε Como και έτσι θα τα χω δει όπως θέλω!!!!! Μαρία σε ποιο ξενοδοχειο εκλεισες???
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
@ battered suitcase: τουλαχιστον να δω 2!!!
@ mariagl: Σ'ευχαριστω πολυ για την αποψη σου απλά θα μείνω Μιλάνο και δε θελω συνεχεια να μαι με μια βαλιτσα στο χερι. Η δικη μου γνωμη ειναι να δω ο,τι ειναι από Μιλάνο και αν καταλαβω ότι μου μεινε και άλλο να το αφησω για Κυριακή απόγευμα. Και το Σάββατο να πάρω πρωί πρωί τρενάκι για Βερόνα (μιας και είναι μικρή και τη γυρνάς) ή να πάω στη λίμνη Κόμο και το Brunate που όλοι λένε ότι είναι φανταστικά και βλέπεις μέχρι και τις Άλπεις!!!αν δεν πάω Bergamo δεν πειράζει..καλύτερο δεν είναι το πακέτο που είπα!!!!και αν δεν ξετρελαθω με Μιλάνο την Παρασκευή κάνω τότε τη βόλτα σε Como και έτσι θα τα χω δει όπως θέλω!!!!! Μαρία σε ποιο ξενοδοχειο εκλεισες???
Ειναι ανάλογα τι θες να κάνεις. Απλα καταλαβα ότι ήθελες και Βερονα και Μπεργαμο οπωσδηποτε, δεν καταλαβα καλα. Οσο για το ξενοδοχείο, περιμενω επιβεβαιωση για το μονοκλινο ( εχω ηδη λαβει για τα δυο τρικλινα) στο Grand Visconti Palace το βρηκα σε πολυ καλη τιμή και μου αρεσει πολύ! Εσυ εχεις κλεισει?
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
@ battered suitcase: τουλαχιστον να δω 2!!!
@ mariagl: Σ'ευχαριστω πολυ για την αποψη σου απλά θα μείνω Μιλάνο και δε θελω συνεχεια να μαι με μια βαλιτσα στο χερι. Η δικη μου γνωμη ειναι να δω ο,τι ειναι από Μιλάνο και αν καταλαβω ότι μου μεινε και άλλο να το αφησω για Κυριακή απόγευμα. Και το Σάββατο να πάρω πρωί πρωί τρενάκι για Βερόνα (μιας και είναι μικρή και τη γυρνάς) ή να πάω στη λίμνη Κόμο και το Brunate που όλοι λένε ότι είναι φανταστικά και βλέπεις μέχρι και τις Άλπεις!!!αν δεν πάω Bergamo δεν πειράζει..καλύτερο δεν είναι το πακέτο που είπα!!!!και αν δεν ξετρελαθω με Μιλάνο την Παρασκευή κάνω τότε τη βόλτα σε Como και έτσι θα τα χω δει όπως θέλω!!!!! Μαρία σε ποιο ξενοδοχειο εκλεισες???
εφη καλησπερα...για ραλλυ θα πας ή για 3μερο?πηγαινε Μιλανο και μια μερα λιμνες...και γω θελω να δω ολες τις Ιταλικες πολεις αλλα δε γινεται μεσα σε ενα τριήμερο...εντελως φιλικα! :) οτι θες απο Μιλανο παντως(απο μαγαζια ,κλπ ) μπορω να βοηθησω :D
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
εφη καλησπερα...για ραλλυ θα πας ή για 3μερο?πηγαινε Μιλανο και μια μερα λιμνες...και γω θελω να δω ολες τις Ιταλικες πολεις αλλα δε γινεται μεσα σε ενα τριήμερο...εντελως φιλικα! :) οτι θες απο Μιλανο παντως(απο μαγαζια ,κλπ ) μπορω να βοηθησω :D
εγω θελω απο μαγαζια:D. Θα ξεκλεψω ενα διωρο για ψωνια οπωσδηποτε. Για ρουχα τι προτεινεις?
 

efiVa

Member
Μηνύματα
51
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
@ dimitrak: Σωστη η παρατηρηση για ραλλυ...χαχα!!!Εντάξει ότι μπορέσω!!!! Εννοείται πως θέλω από μαγαζιά αλλά να χουν τιμές που να μην ήταν η αρχικη 1000? και τωρα ειναι 300?. Κάτι πιο συμβατό!!!!
@mariagl: Μαρία καλησπέρα! Έκλεισα στο Starhotels Business Palace.

Και απλά που μπορώ να φάω καλά και σε λογικές τιμές!!!!!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
υπαρχουν μαγαζια που θα βρεις πολυ καλες ευκαιριες σε καλες παντα μαρκες...αλλα αν θες τυπου ζαρα δε χρειαζεται να πας Μιλανο για να ψωνισεις..η περιοδος των εκπτωσεων βεβαια ειναι απ τις καλυτερες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.253
Μηνύματα
885.123
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom