Blue Air Blue Air

AGGANIS

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Μετα απο 2,5 χρονια χρησιμοποιησα το voucher που ειχα απο BlueAir και εκλεισα εισητηρια για Βουκουρεστι για αρχες Δεκεμβριου
Σημερα διαβαζω οτι
Τέλος οι πτήσεις για την Blue Air – Αναστέλλει τις δραστηριότητες της | News
Τέλος οι πτήσεις για την Blue Air – Αναστέλλει τις δραστηριότητες της
Τι θα γινει τωρα?
Τα εχασα τα χρηματα?
 

JimBeam

Member
Μηνύματα
50
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Highlands, Ισλανδία
Μετα απο 2,5 χρονια χρησιμοποιησα το voucher που ειχα απο BlueAir και εκλεισα εισητηρια για Βουκουρεστι για αρχες Δεκεμβριου
Σημερα διαβαζω οτι
Τέλος οι πτήσεις για την Blue Air – Αναστέλλει τις δραστηριότητες της | News
Τέλος οι πτήσεις για την Blue Air – Αναστέλλει τις δραστηριότητες της
Τι θα γινει τωρα?
Τα εχασα τα χρηματα?
Εγώ πριν από αρκετά χρόνια είχα κλείσει ένα εισιτήριο μετ'επιστροφής για Πράγα με τη SKYEXPRESS.

Μέχρι να γίνει το ταξίδι, η αεροπορική έκλεισε.

Να μην τα πολυλογώ, αυτό που έκανα ήταν να πάω στην Τράπεζά μου (αφότου διάβασα στο ιντερνετ, ότι η αεροπορική δεν προτίθεται να αποζημιώσει όλους τους πελάτες) και να τους ζητήσω τα λεφτά μου πίσω.

Είχε μία διαδικασία, που περιελάμβανε τη συμπλήρωση ενός εντύπου και μετά από καμιά εβδομάδα τη συμπλήρωση ενός ακόμη που μου έστειλαν ταχυδρομικώς. Στο λόγο της απαίτησης, έγραψα "ΆΛΛΟ: Η αεροπορική με την οποία έκλεισα τα εισιτήρια πτώχευσε", γιατί οι περισσότεροι λόγοι αφορούσαν κλοπές κλπ.

Δεν ήμουν καθόλου σίγουρος ότι θα γίνει, αλλά τελικά μου τα επέστρεψαν χωρίς ταλαιπωρία και πολλά πολλά.

Φαίνεται η τράπεζα προτιμάει να πληρώσει και μερικά κερατιάτικα, παρά να χάσεις (ίσως διά παντός) την εμπιστοσύνη σου στο σύστημα συναλλαγών, είτε από κλοπή, απάτη, αμέλεια ή άλλο λόγο.
 

AGGANIS

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Στην δικη μου περιπτωση η πληρωμη ειχε γινει πριν 2,5 χρονια περιπου.
ΕΙχα κλεισει εισητηρια για Κυπρο αλλα με τον κορονοιο οι πτησεις ακυρωθηκαν και μου ειχαν δωσει ενα voucher (αξιας 330 ευρω, που ηταν ολα τα χρηματα που ειχα δωσει τοτε) για να ταξιδεψω με την ιδια φυσικα εταιρια.
Θα δεχτεί τώρα η τραπεζα μετα απο 2,5 χρονια να επιστρεψει χρηματα?
 

snikolak

Member
Μηνύματα
23
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα παιδιά... Είμαι από τους τυχερούς που έχω κλείσει αεροπορικά για Βουκουρέστι με blue air για την Δευτέρα 12/9. Έχουν ακυρωθεί όλες οι πτήσεις από και προς και για την Δευτέρα σωστά;
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
102
Likes
95
Καλησπέρα παιδιά... Είμαι από τους τυχερούς που έχω κλείσει αεροπορικά για Βουκουρέστι με blue air για την Δευτέρα 12/9. Έχουν ακυρωθεί όλες οι πτήσεις από και προς και για την Δευτέρα σωστά;
Οι πτήσεις από Αθηνα δεν ακυρώθηκαν έμαθα….
Από 16/9 επανέρχονται και οι πτήσεις από Βουκουρεστι….
Έμαθα ότι η ΤΑΡΟΜ έχει αναλάβει να πραγματοποιήσει τις ακυρωμένες πτήσεις….
 

snikolak

Member
Μηνύματα
23
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Οι πτήσεις από Αθηνα δεν ακυρώθηκαν έμαθα….
Από 16/9 επανέρχονται και οι πτήσεις από Βουκουρεστι….
Έμαθα ότι η ΤΑΡΟΜ έχει αναλάβει να πραγματοποιήσει τις ακυρωμένες πτήσεις….
Προσπαθώ ακόμα να βγάλω άκρη. Στο αεροδρόμιο μου είπαν ότι δεν έχουν επίσημη ενημέρωση. Αύριο πρωί θα καλέσω στην εταιρεία. Πάντως από την εφαρμογή της blue air δεν φαίνεται ακύρωση, μπορώ να κάνω κανονικά και check in. Εσείς από που είχατε αυτή την ενημέρωση;
 

snikolak

Member
Μηνύματα
23
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Από την ίδια την εταιρεία μ'ενημερωσαν ότι οι πτήσεις έχουν ακυρωθεί μέχρι την Κυριακή 11/9 και την Δευτέρα 12/9 θα εκτελεστούν κανονικά. Σε περίπτωση ακύρωσης γίνεται αίτημα επιστροφής χρημάτων ή αλλαγή δρομολογίου ή δημιουργία wallet.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom