Blue Air Blue Air

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Πηρε κανεις τα χρηματα του πισω?
Έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα και μετά από 2 μήνες μου επέστρεψαν τα χρήματα.Ευτυχώς,γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι θα τα έχανα
 
D

Delmem38110

Guest
Έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα και μετά από 2 μήνες μου επέστρεψαν τα χρήματα.Ευτυχώς,γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι θα τα έχανα
κάνετε αμφισβήτηση συναλλαγής με ποια δικαιολογία; αφού εσείς την κάνατε νόμιμα και με την έγκριση σας. αυτό είναι άπατη προς την πλευρά της τράπεζας.
ο υπάλληλος της τράπεζας που εγκρίνει την επιστροφή χρημάτων με ποια λογική το κάνει;
αμφισβήτηση συναλλαγής γίνετε όταν κάποιος έχει κάνει μια συναλλαγή χωρίς δική σας έγκριση.. εδώ είναι το ακριβώς αντίθετο.
σε τέτοιες περιπτώσεις θα έπρεπε να υπάρχει η επιστροφή χρημάτων για μια υπηρεσία που πληρώθηκε και δεν έγινε ποτε κάτι που το προσφέρει το πεϊ παλ και αρκετές κάρτες δωρεάν,
αλλά αμφισβήτηση συναλλαγής.... πάει πολύ.
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
κάνετε αμφισβήτηση συναλλαγής με ποια δικαιολογία; αφού εσείς την κάνατε νόμιμα και με την έγκριση σας. αυτό είναι άπατη προς την πλευρά της τράπεζας.
ο υπάλληλος της τράπεζας που εγκρίνει την επιστροφή χρημάτων με ποια λογική το κάνει;
αμφισβήτηση συναλλαγής γίνετε όταν κάποιος έχει κάνει μια συναλλαγή χωρίς δική σας έγκριση.. εδώ είναι το ακριβώς αντίθετο.
σε τέτοιες περιπτώσεις θα έπρεπε να υπάρχει η επιστροφή χρημάτων για μια υπηρεσία που πληρώθηκε και δεν έγινε ποτε κάτι που το προσφέρει το πεϊ παλ και αρκετές κάρτες δωρεάν,
αλλά αμφισβήτηση συναλλαγής.... πάει πολύ.
Όχι,δεν παει καθόλου πολύ.Αμφισβήτηση συναλλαγής μπορείς να κάνεις και αν έχεις πληρώσει για μια υπηρεσία η οποία δεν σου παρασχέθηκε ποτέ.Με αυτή λοιπον τη λογική ο υπάλληλος της τράπεζας το ενέκρινε. Και η blue air δεν ειχε paypal για να γινει η πληρωμή.Άρα καλώς έκανα την αμφισβήτηση
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Και θα σε παρακαλούσα πολύ να μη χρησιμοποιείς προσβλητικους χαρακτηρισμους για απάτες κτλ.Δεν με ξέρεις.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Πριν χρόνια, όταν έκλεισε η MALEV, με αμφισβήτηση συναλλαγής τα πήρα πίσω άμεσα από την τράπεζα.
Το ίδιο και πριν 2 χρόνια, όταν η Vueling και η Condor μου ακύρωσαν τις πτήσεις και δεν μου επέστρεφαν τα χρήματα.
 
D

Delmem38110

Guest
Και θα σε παρακαλούσα πολύ να μη χρησιμοποιείς προσβλητικους χαρακτηρισμους για απάτες κτλ.Δεν με ξέρεις.
Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο γεγονός ουτε προσβάλω εσένα. μιλώ γενικά. Θεωρώ απάτη να ζητάει κάποιος χρήματα πίσω απο μια υπηρεσία που αγόρασε με δίκη του ευθύνη. Προφανώς και για να τα επιστρέφει η τράπεζα πρέπει να υπάρχει κάποιου είδους ασφαλεια στην κάρτα. Δεν τα δίνουν έτσι εύκολα πίσω.
και φυσικά ο όρος αμφισβήτηση Συναλλαγής στην προκείμενη περίπτωση δεν ταιριάζει. Θα ήταν καλύτερο να λέγαμε καταγγελία συναλλαγης
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.936
Likes
40.784
Η τραπεζα στα πλαισια της εγνωμοσυνης προς τους πελατες της που με τους φορους τους σωθηκε στην αναδιαρθρωση, θελει να τα δωσει χωρις να χρειαζεται door keeper.
Αν υπαρχει εξαπατηση, δεν ειναι απο τους πελατες, if you know what I mean.
Βουτηξτε τα λεφτα σαν τον Χορν, φιλοι μου.
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο γεγονός ουτε προσβάλω εσένα. μιλώ γενικά. Θεωρώ απάτη να ζητάει κάποιος χρήματα πίσω απο μια υπηρεσία που αγόρασε με δίκη του ευθύνη. Προφανώς και για να τα επιστρέφει η τράπεζα πρέπει να υπάρχει κάποιου είδους ασφαλεια στην κάρτα. Δεν τα δίνουν έτσι εύκολα πίσω.
και φυσικά ο όρος αμφισβήτηση Συναλλαγής στην προκείμενη περίπτωση δεν ταιριάζει. Θα ήταν καλύτερο να λέγαμε καταγγελία συναλλαγης
Η αίτηση που πήρα από τη ίδια την τράπεζα έγραφε αμφισβήτηση συναλλαγής. Δεν το έβγαλα από το μυαλό μου.Αγοραζω μια υπηρεσία με δική μου ευθύνη και η εταιρεία πρέπει να μου την δώσει.Εάν η οποιαδήποτε εταιρεία δεν σου παρέχει την υπηρεσία για την οποία έχεις πληρώσει(ακύρωση με δικη της υπαιτιοτητα),δεν έχει πλέον στο site της ουτε τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών,δεν απαντάει στα email που στέλνεις και δεν σου επιστρέφει και τα χρήματά σου τότε την απατη την κανει η εταιρεία.Αν πρεπει να λεγεται αμφισβήτηση ή καταγγελία συναλλαγής δεν με απασχολεί καθόλου. Αμφισβήτηση την λέει η τράπεζά μου,αμφισβήτηση τη λεω και εγώ
 
D

Delmem38110

Guest
Η αίτηση που πήρα από τη ίδια την τράπεζα έγραφε αμφισβήτηση συναλλαγής. Δεν το έβγαλα από το μυαλό μου.Αγοραζω μια υπηρεσία με δική μου ευθύνη και η εταιρεία πρέπει να μου την δώσει.Εάν η οποιαδήποτε εταιρεία δεν σου παρέχει την υπηρεσία για την οποία έχεις πληρώσει(ακύρωση με δικη της υπαιτιοτητα),δεν έχει πλέον στο site της ουτε τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών,δεν απαντάει στα email που στέλνεις και δεν σου επιστρέφει και τα χρήματά σου τότε την απατη την κανει η εταιρεία.Αν πρεπει να λεγεται αμφισβήτηση ή καταγγελία συναλλαγής δεν με απασχολεί καθόλου. Αμφισβήτηση την λέει η τράπεζά μου,αμφισβήτηση τη λεω και εγώ
Δεν διαφωνώ με όσα λες. Αυτό μοιάζει με ασφαλιστική κάλυψη και επιστροφή χρημάτων σε αθέτηση υπηρεσίας παρά σε αμφισβήτηση συναλλαγής.

αμφισβητώ μια συναλλαγή που έγινε στον λογαριασμό μου χωρίς την έγκριση μου.
αυτό καταλαβαίνω εγω. Και για αυτό τον λόγο θα το έκανα. Αλλά καλό είναι να ξέρουμε πως μπορούμε να ασκήσουμε αυτό το δικαίωμα και για αλλα πράγματα.

Προφανώς γι αυτούς, ο συγκεκριμένος όρος παρέχεται και για άλλες συναλλαγές πλην της απάτης.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα και μετά από 2 μήνες μου επέστρεψαν τα χρήματα.Ευτυχώς,γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι θα τα έχανα
Μετά απο πόσο καιρό κινήσατε τη διαδικασία? Στην δική μου περίπτωση εχουν περάσει 16 μήνες απο την κράτηση .Μπορώ τώρα να ζητήσω επιστροφή χρημάτων απο την τράπεζα?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom