BLUEAIR από Θεσσαλονίκη

GEORGE_MKT

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
οχι δε εχει να κανει με στοιχεια πληρωμης, ειναι στην επομενη φαση αυτο. Μονο που οι δικες μας οι ταυτοτητες δεν εχουν ημερομηνια ληξης και θελει ολα τα πεδια συμπληρωμενα για να προχωρησεις με την διαδικασια.

Χαίρεται,
οπότε δεν υπάρχει τρόπος να κλείσουμε εισητήρια,ε;
Μόνο αν έχουμε διαβατήριο πιθανώς.. Η ταυτότητα δεν αρκεί.. Άρα, ολόκληρη διαδικασία..
 

trixoptosi

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Οχι ρε παιδια τι ειναι αυτα που λετε,τι διαβατηρια.

Με ταυτοτητα αρκει.Βαζεις τα στοιχεια της,βαζεις και στα στοιχεια της καρτας σου χρεωστικης η πιστωτικης και καθαρισες.Ειναι πολυ ευκοη η διαδικασια.

Εγω εκλεισα για 6-16 δεκεμβρη με 77 ευρω.
Βεβαια τα εκλεισα απο τελη αυγουστου
 

GEORGE_MKT

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Οχι ρε παιδια τι ειναι αυτα που λετε,τι διαβατηρια.

Με ταυτοτητα αρκει.Βαζεις τα στοιχεια της,βαζεις και στα στοιχεια της καρτας σου χρεωστικης η πιστωτικης και καθαρισες.Ειναι πολυ ευκοη η διαδικασια.

Εγω εκλεισα για 6-16 δεκεμβρη με 77 ευρω.
Βεβαια τα εκλεισα απο τελη αυγουστου
souper τιμή και ημερομηνία! καλά να περάσεις!
Λοιπόν, στα πεδία (FOID expiry date, FOID number) που ζητάει ημερομηνία λήξεως της ταυτότητας και αριθμός ταυτότητας τί έβαλες; :roll: Αφού οι ελληνικές δεν έχουν ημερομηνία λήξεως.. Στον αριθμό υποψιάζομαι οτι βάζουμε τον αριθμό (γράμμα)+6ψηφία..
Ενημερωσέ με σε παρακαλώ.. ;)
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Πριν κανενα μηνα που εψαχνα εισιτηριο για Λονδινο μου ζητουσε FOID expiry date και FOID number και σταματησα τις διαδικασιες. Πηρα τηλ στο αεροδρομιο και στην αεροπορικη και τελικα μου ειπε η κοπελα οτι δεν ξερει γιατι συμβαινει αυτο και μονο για τις πτησεις απο Θεσσαλονικη. Οποτε μην ξεροντας τι να κανω παλι αποφασισα να γραψω μια τυχαια ημερομηνια, καπου διαβασα στο forum περιπου σε ποσα χρονια ληγουν οι ελληνικες ταυτοτητες και θα εγραφα μια ημερομηνια που θα θυμομουν. Παω λοιπον την Κυριακη να βγαλω τα εισιυηρια και δεν μου ζητησαν τιποτα περα απο τον αριθμο συλλογης μιλιων και το ονοματεπωνυμο μου.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Οποτε μην ξεροντας τι να κανω παλι αποφασισα να γραψω μια τυχαια ημερομηνια, καπου διαβασα στο forum περιπου σε ποσα χρονια ληγουν οι ελληνικες ταυτοτητες και θα εγραφα μια ημερομηνια που θα θυμομουν.

Ελα ντε.... Τόσο μυαλό θέλει ? Ειπαμε ¨ η φαντασία στην Εξουσία !!

Καλά ταξίδια.;)
 

GEORGE_MKT

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Πω.. ούτε που το σκέφτηκα να βάλω μια μελλοντική τυχαία ημερομηνία.. Νιώθω χαζός...:roll: χεχε. Ευχαριστώ την παρέα..!!
 

trixoptosi

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
A παιζει να εκανα και βλακεια.Ισως εγραψα τον αριθμο ληξης της χερωστικςη καρτας μου!!
θα το δω και θα σας πω
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Εγώ πάντως παιδιά έκλεισα μέσω τηλεφώνου και δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα.
 

trixoptosi

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Εψαξα αυτο που μου ειπατε σχετικα με την ημερομηνια ληξης.
Δε βρηκα τιποτα ομως.

Ασε που σε 1 εβδομαδα βγαζω νεα ταυτοτητα.
Ομως τα εισητηρια μου εχουν εκδοθει κανονικα και δεν αναφερουν ουτε αριθμους ταυτοτητας ουτε τιποτα.Μονο ονοματεπωνυμο και αριθμο κρατησης και πτησης.

Αρα ειμαι οκ ετσι?

με νεα ταυτοτητα ταξιδευω κανονικα η θελω διαβατηριο?
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Εψαξα αυτο που μου ειπατε σχετικα με την ημερομηνια ληξης.
Δε βρηκα τιποτα ομως.

Ασε που σε 1 εβδομαδα βγαζω νεα ταυτοτητα.
Ομως τα εισητηρια μου εχουν εκδοθει κανονικα και δεν αναφερουν ουτε αριθμους ταυτοτητας ουτε τιποτα.Μονο ονοματεπωνυμο και αριθμο κρατησης και πτησης.

Αρα ειμαι οκ ετσι?

με νεα ταυτοτητα ταξιδευω κανονικα η θελω διαβατηριο?
Mia χαρα εισαι, τυχερο θα σε ελεγα. Η ταυτοτητα σου ειναι αρκετη. Εξαρταται απο τα κεφια τους μαλλον διοτι σε διαστημα μιας εβδομαδας εκανα δυο διαφορετικες κρατησεις με blue air απο θεσσαλονικη και στην μια μου ζητησαν μονο ονοματεπωνυμο ενω στην αλλη και τους αγνωστους αριθμους.
 

artina

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Εψαξα αυτο που μου ειπατε σχετικα με την ημερομηνια ληξης.
Δε βρηκα τιποτα ομως.

Ασε που σε 1 εβδομαδα βγαζω νεα ταυτοτητα.
Ομως τα εισητηρια μου εχουν εκδοθει κανονικα και δεν αναφερουν ουτε αριθμους ταυτοτητας ουτε τιποτα.Μονο ονοματεπωνυμο και αριθμο κρατησης και πτησης.

Αρα ειμαι οκ ετσι?

με νεα ταυτοτητα ταξιδευω κανονικα η θελω διαβατηριο?

Μια χαρα εισαι με τη νεα ταυτοτητα μην ανυσηχεις,ταξιδεψα για Λονδινο στις 26/10 στην πρωτη πτηση του συγκεκριμενου δρομολογιου απλα με την ταυτοτητα και δεν ειχα κανενα προβλημα.Καλό ταξιδι!
 

trixoptosi

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Ηταν καλο το ταξιδι?Ποσην ωρα κανατε?
Πως σου φανηκε γενικα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.312
Μηνύματα
887.590
Μέλη
38.976
Νεότερο μέλος
Aspalath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom