Booking - Μπήκαν μέσα ...

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Από τις λίγες φορές που χαίρεσαι όταν τα on line συστήματα κάνουν λάθος!

Για 3 νύχτες στη Ρώμη, στο Turner Hotel, 4άστερο, σε superior 2κλινο δωμάτιο με πρωινό 145 ευρώ και χωρίς προπλήρωμή!!! :shock::shock: (Το έκλεισα και μετά πήγε στα 165, που φαίνεται και στο screenschot)

Βέβαια μετά απο λίγο επανήλθε στο φυσιολογικό του , περίπου στα 700 ευρώ!!

Πρόλαβα και το έκλεισα.

Βέβαια τίποτα δεν μου εγγυάται οτι θα με δεχτούν τελικά με αυτή την τιμή...αλλά μόνο και μόνο η όλη φάση έχει πλάκα!!


Booking.com: Hotel Turner, Ρώμη, Ιταλία - 138 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

Attachments

  • 96,3 KB Προβολές: 134

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Άρχισαν τα όργανα....

Dear Guest,

we apologize for the inconvenience, but there was a mistake with the price
published online; this is why we are not able to make the reservation for
you. If you are still interested in book a room at our Hotel, please let us
know as soon as possible.

Thanking you for your kind attention, we send our

Best regards,

Eliana Longo
Sales & Revenue Manager
Banqueting Manager

Hotel Turner
via Nomentana 29/31
00161 Roma
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Πως γινεται το δικο τους το λαθος να το χρεωθεις εσυ;
Παντως το ξενοδοχειο υπερ-λουξ!!! :)
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Πολύ καλό για να είναι αληθινό ε? (Μήπως στο ξενοδοχείο διαβάζουν το φορουμ μας) ?
Τελικά ποια τιμή δέχονται? Ρώτησες?
145 :clap:
165 :D
η 700 :(?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Άρχισαν τα όργανα....

Dear Guest,

we apologize for the inconvenience, but there was a mistake with the price
published online; this is why we are not able to make the reservation for
you. If you are still interested in book a room at our Hotel, please let us
know as soon as possible.


Thanking you for your kind attention, we send our

Best regards,

Eliana Longo
Sales & Revenue Manager
Banqueting Manager

Hotel Turner
via Nomentana 29/31
00161 Roma
Βιάζονται κιόλας μην χάσουν το κελεπούρι πελάτη που θα σκάσει τα 700 :haha::haha::haha::haha:
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Είναι βασική αρχή ότι το λάθος το πληρώνει αυτός που το κάνει και όχι αυτός που δεν φταίει.
Να απαιτήσεις να εφαρμοστεί η κράτηση.
Να διαμαρτυρηθείς στο booking. Εσύ την κράτηση την κάνεις στο booking και όχι στο ξενοδοχείο. Ας τα βρεί το booking μαζί τους.
Σε κάθε περίπτωση να γράψεις στο booking σχόλιο για το ξενοδοχείο.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Μου έχει συμβεί 3 φορές με τρεις διαφορετικές αντιμετωπίσεις την κάθε φορά.
Την πρώτη το ξενοδοχείο αντί για 99ευρώ που είχε στο σύστημα, στην επιβεβαιώση κράτησης έγραφε 49 ευρώ. Το λάθος εντοπίστηκε κατά το check-in και μόλις είδαν την επιβεβαίωση μας είπαν ότι εμείς κάναμε το λάθος κι άρα θα πληρώσετε μόνο τα 49.
Τη δεύτερη φορά είχαμε κάνει κράτηση με μία σχετικά λογική τιμή ενός πακέτου, το οποίο κανονικά κόστιζε τη διπλάσια τιμή. Το ξενοδοχείο μας τηλεφώνησε μετά απο μερικές μέρες εξηγόντας το λάθος και κάνοντας μια αντιπρόταση στην τιμή που είχαμε κλείσει μία σουίτα, με πρωινό, πράγμα που πάλι μας συνέφερε οπότε το δεχτήκαμε.
Την τρίτη φορά, άλλο ξενοδοχείο είχε κατά λάθος τα δωμάτια του στα 10 ευρώ. Κάναμε μια κράτηση, αλλά το ξενοδοχείο αυτόματα την ακύρωσε προτείνοντας μας τις τιμές πόρτας.
Σε κάθε περίπτωση απ' ότι κατάλαβα εξαρτάται από το πόσο λάθος έχει γίνει στην τιμή αλλά και από τις πολιτικές marketing του κάθε ξενοδοχείου (γενικά οι αλυσίδες είναι πιο ευέλικτες σε τέτοια λάθη από ένα μεμονωμένο ξενοδοχείο).
Νομικά δεν καλύπτεσαι πάντως σε γενικές γραμμές, ειδικά αν το λάθος είναι εξόφθαλμο.

ΥΓ. γιατί το turner είναι τόσο ακριβό? Παλιά θυμάμαι πως κόστιζε γύρω στα 100-120 τη βραδιά!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Να πάνε να πνιγούν.

Όταν εγώ έκανα λάθος και έκανα ακύρωση μέσω του booking για ένα ξενοδοχείο ενώ μετά από λίγες ώρες είπα θέλω να πάω τελικά μου είπανε δεν γίνεται γιατί έχει γίνει η ακύρωση ήδη και θα χρεωθείτε και την 1η ημέρα χωρίς να έχετε το δικαίωμα κιόλας να μείνετε στο ξενοδοχείο.Τώρα που κάνανε λάθος αυτοί δεν χάνουν τίποτα.

Αν η συμφωνία κλείσει και δεν αλλάζει στην μια περίπτωση δεν πρέπει να αλλάζει και στην άλλη εφόσον υπάρχει δικαιοσύνη βέβαια αλλά αυτοί μάλλον θα έχουν κάποιον κανονισμό γραμμένο στα ψιλά γράμματα που θα τους καλύπτει...
 

jb1989

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Δεν ξέρω αν το έχετε ήδη δει, αλλά με προσφορά αστραπή το δίκλινο για 3 βραδιές βγαίνει στα 270?. Για ενημέρωση απλά...
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μίλησα με το booking, τους προώθησα το μέιλ και μου είπαν οτι θα μιλήσουν αυτοί με το ξενοδοχείο, οτι θα με ενημερώσουν και οτι η κράτηση ισχύει κανονικά.

Βέβαια εγώ κρατάω μικρό καλάθι, γιατί στην τελική ποιός θα τους υποχρεώσει να με δεχτούν με αυτή την τιμή?? Στο χέρι τους είναι ...
Απλά ελπίζω να αποδειχτούν επαγγελματίες!

Στο μεταξύ μου έχει ξανατύχει αυτό σε μια κράτηση για Ρέθυμνο για το άλλο ΣΚ.

Έγινε ακριβώς το ίδιο, μόνο που τότε με πήρε τηλ. το ξενοδοχείο.
Τους είπα σας καταλαβαίνω και εσάς ( :cool: ) αλλά δεν είναι δικό μου λάθος και στο booking μου είπαν οτι θα πρέπει να το λύσετε μεταξύ σας. Μου είπαν οτι θα με ξαναπάρουν και τελικά χρέωσαν την κάρτα μου (εφόσον ήταν μη επιστέψιμη τιμή τότε), οπότε υποθέτω οτι δεν θα κοιμηθώ στον δρόμο το άλλο ΣΚ... :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom