Γαλλία Bouillabaisse στη Μασσαλία!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Θα κρατησω το 7ωρο. Η αναχωρηση την επομενη μερα για Νικαια τρωει ολο το πρωινο που εκει πραγματι το θελω για μουσεια. Εξαλλου υπαρχει και ενα οριο σε ποσα θα παμε να μη φαω γκρινια.
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Ετσι το ειχα σκεφτει αρχικα. Μετα ειδα πιο διεξοδικα και καταλαβα οτι κοβω μια μερα απο τη Νικαια που εχει πολυ πραγμα γυρω γυρω. Μωρε ειδα τι μουσεια εχει, δεν σκαλωσα σε κανενα. Τωρα να παω να δω ρεπλικα δεν ψηνομαι.
Edit: ok εβαλα 7 ωρες για καλη βολτα, χωρις μουσεια.
Αξίζει για μια μέρα σίγουρα. Ειδικά αν έχει καλό καιρό και καθαρή ατμόσφαιρα, είναι πανέμορφη. Εγώ πήρα ένα ημερήσιο εισιτήριο και τη γύρισα σχεδόν όλη, κανένα δεκαωρο σύνολο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Αξίζει για μια μέρα σίγουρα. Ειδικά αν έχει καλό καιρό και καθαρή ατμόσφαιρα, είναι πανέμορφη. Εγώ πήρα ένα ημερήσιο εισιτήριο και τη γύρισα σχεδόν όλη, κανένα δεκαωρο σύνολο.
Συμβιβαζομαι με τα 7/10 :D.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Έχει ανοίξει από το περασμένο καλοκαίρι ένα μουσείο ρέπλικα της σπηλιάς Cosquer με τις προϊστορικές σπηλαιογραφίες. Η αυθεντική σπηλιά δεν είναι επισκέψιμη Cosquer Méditerranée - Site officiel de la restitution de la Grotte Cosquer
Στο οποίο αν δεν έχεις κλείσει από την προηγούμενη ημέρα ή online, συνήθως δεν βρίσκεις εισιτήριο...
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Τι υπάρχει "άχαστο" για φαγητό στη Μασσαλία; Το Miramar το σημείωσα, αλλά με 184€ το άτομο πριν 10 χρόνια, δεν μπορώ να πω ότι με εξίταρε...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τι υπάρχει "άχαστο" για φαγητό στη Μασσαλία; Το Miramar το σημείωσα, αλλά με 184€ το άτομο πριν 10 χρόνια, δεν μπορώ να πω ότι με εξίταρε...
Πάντως ξαναπήγα πέρυσι και έφαγα πολύ πιο λογικές ποσότητες φαγητού σε πολύ πιο λογικές τιμές.

Θα προσέθετα και το Les Arcenaulx, μολονότι έχω κι εκεί χρόνια να πάω.
 
  • Like
Reactions: Pel

gelastoproswpo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
γη του πυρρός
Καλησπέρα σας!
προγραμματίζω 10 ήμερο ταξίδι στα χωριά της Προβηγκίας! Παρακαλώ για τα φώτα σας! Προτάσεις για φαγητό σε Mασσαλία, Aix enprovence, Avignon, Arles, Nime κτλ.
Επίσης μέρη ή κάποιες αποδράσεις που αξίζουν, πχ κάποιον αμπελώνα
Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.774
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom