Βραζιλία Brasil, um sonho intenso, um raio vivido

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
που βρισκομαστε μέσα Φλεβάρη οεο; Ας είσαι καλά και μην μας γράφεις.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο λαός απαιτεί νέα. Μέρος του λαού βρίσκεται στη Ν.Αμερική και περιμένει και κανένα πμ.
 

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
μπααααα δεν νομίζω να είναι κοντα σου γιώργο:haha:. μάλλον κοντά μου είναι:bleh:
 

stamosgr

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βραζιλία
Καταπληκτική ιστορία και εμπειρία. Συνέχισε έτσι να μας ταξιδεύεις!!

Εγω Βραζιλία θα πάω τον Απρίλη και ομολογώ πως είναι η πρώτη χώρα που με ταλαιπωρεί τόσο στον προγραμματισμό του ταξιδιού
(ίσως και η πρώτη χώρα που προγραμματίζω πριν πάω)!! Τεράστια χώρα ρε παιδί μου και τόσα μα τόσα να δεις...

Αλήθεια, μπορείς να μου πεις τι παίζει με τους δρόμους εκεί; Σκοπεύω να νοικιάσω αυτοκίνητο για κάποιες μέρες και να περιηγηθώ προς τα νότια.

Το ξέρω πως εσύ συνήθως κυκλοφορείς με τα μαζικά μέσα μεταφοράς αλλά μια ιδέα για την κατάσταση των δρόμων φαντάζομαι θα την έχεις; Να ξέρω δηλαδή αν είναι να ετοιμαστώ για ακόμη ένα λατινοαμερικάνικο Σαφάρι... :)

Επίσης αν έχεις καμία συμβουλή για φτηνές εσωτερικές πτήσεις και συγκεκριμένα από Rio για Manaus δηλαδή την περιοχή του Αμαζονίου;

Καλή συνέχεια ταξιδιώτη
 

fronimitis

Member
Μηνύματα
94
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
"Εκεί στις Μπραχάμες"
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Έλα όμως στη Βραζιλία, άκουσε γυναίκα να σου μιλάει Πορτογαλικά, και... εεεεεμμμ, ίιιιισως αλλάξεις γνώμη... ;-)
Αχχχ, κάπως έτσι την πάτησα κι εγώ όταν πρωτοπήγα το 2000. Τελικά αγάπησα την γλώσσα (και την έμαθα), αγάπησα την χώρα, αγάπησα τους ανθρώπους της. Έχω κάνει συνολικά 6 ταξίδια στη Βραζιλία και μου φαίνονται λίγα.

Ξεθάβω αυτήν την ταξιδιωτική ιστορία μετά από καιρό για να πω ότι μου άρεσε, και συμπάσχω... από βραζιλιανοσταλγία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom