Βέλγιο Bruges

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Από λάθος πηγή ψάχνεις εισιτήρια. Αν δεις στο site των Βελγικών Σιδηροδρόμων, έχει κάθε μισή ώρα από Βρυξέλλες για Μπριζ. Και το ίδιο τακτικά από Σαρλερουά για Βρυξέλλες.
Πολλοί συμφορουμίτες παίρνουν λεωφορείο από το αεροδρόμιο απ' ευθείας για Μπριζ πολύ φτηνότερα από το τρένο που είναι ακριβό σχετικά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το επίσημο site των βελγικών σιδηροδρόμων είναι
http://www.belgianrail.be/en/Default.aspx
Στην αναζήτηση βάλε:
Charleroi South Airport
Θα σου βγάλει ένα εισιτήριο που θα περιλαμβάνει λεωφορείο από το αεροδρόμιο στο σταθμό Charleroi-Sud και 2 τρένα, αλλάζεις στις Βρυξέλλες.
Όπως είπε και η @paefstra υπάρχει και η επιλογή του shuttle bus κατευθείαν στη Μπριζ από το αεροδρόμιο.
http://www.flibco.com/en
 

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Εμείς πάντως πήραμε το λεωφορείο που ήταν ακριβώς απέξω από το αεροδρόμιο, έχοντας κλείσει εισητήρια από το ίντερνετ και φύγαμε απευθείας για Μπρυζ! Πιστεύω συμφέρει και οικονομικά και γλιτώνεις χρόνο! Το site είναι : http://www.flibco.com/en
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
μια ερωτηση παρακαλω.... κοιταζω για εισητηριο με λεωφορειο απο αεροδρομιο Charleroi για Μπρυζ και μου δινει τιμη 5 ευρω. Κοιταζω και με τρενο για την ιδια διαδρομη και μου δινει 20,50. Ειναι δυνατον να ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα ή εγω κανω κατι λαθος?
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ναι αν κοιτάζεις το flibco είναι δυνατόν. Οι τιμές εκεί παίζουν ακόμα και ανάλογα την ώρα. Μπορεί να βρεις το λεωφορείο των 12.00 17 ευρώ και των 14.00 5.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Απ οτι καταλαβαινω , το λεωφορειο ειναι μακραν η οικονομικοτερη επιλογη
 

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλησπέρα παιδιά ... Η Βουδαπέστη που είχα βάλει σαν στόχο μάλλον θα πάρει αναβολή για του χρόνου και άρχισα να κοιτάω το Βέλγιο και πιο συκεκριμένα το Μπριζ. Καθώς έχω αρχίσει να οργανώνω το πρόγραμμα θέλω τη βοήθεια σας επειδή δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει τρένα στις χώρες που έχω επισκεφτεί. Θέλω να μου πείτε κάποιο site να μπορώ να δω και να κλείσω εισητήρια από το αεροδρόμιο των Βρυξελλων για Μπριζ είτε με τρένο είτε με λεωφορείο . απο μία αναζήτηση που έκανα έχω μπερδευτεί δεν έχω βγάλει άκρη . αν μπρορεί κάποιος να με κατατοπίσει οι ημερομηνίες που κοιτάω είναι 12-14 για Μπριζ.
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Καλημέρα στην παρέα και στους συμφορουμίτες ,

Βοηθάω για ένα ταξίδι μια φίλη "παρθένα" ακόμη σε ταξίδια εξωτερικού για Μπρύζ.
Εχω κανονίσει τα περι αεροπορικών , ξενοδοχείων και μετακινήσεων από και προς αεροδρόμιο .
Προσπαθώ να βρώ ένα τύποις χάρτη του σημείου στο αεροδρόμιο Σαρλερουα , από το οποίο αναχωρούν τα λεωφορεία της flibco για Μπρύζ , προκειμένου να μην ταλαιπωρηθεί και χάσει το λεωφορείο της , και δεν βρίσκω ούτε στο επίσημο σαιτ τους ούτε στο διαδίκτυο.
Γνωρίζει κάποιος κατι σχετικό ή εχει κάποιο "χαρτη" πρόχειρο?
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
μολις βγειτε απο το αεροδρομιο θα βρειτε τη σταση μπροστα σας
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
παιδια θελω να ρωτησω σχετικα με το φαγητο. Υπαρχει καποιο εστιατοριο σχετικα πιο φθηνο οπου θα μπορουμε να τρωμε..?Γιατι 25ε το ατομο που βλεπω δεν ειναι λιγο υπερβολικο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom