Βέλγιο Bruges

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα, ταξιδεύω κι εγώ για Βρυξέλλες με την απογευματινή πτήση της ryanair και θα ήθελα να πάω Μπριζ. Δυστυχώς έχει λεωφορείο στις 22:00 οπότε θα φτάσω Μπριζ μεσάνυχτα. Από άποψη ασφάλειας γνωρίζει κάποιος που έχει κάνει το ίδιο αν είναι οκ; Αν κλείσω το Ibis στη Μπριζ η περιοχή γενικά το βράδυ είναι ήσυχη;
Είμαστε δύο κορίτσια και μας έχει πιάσει λίγη ανησυχία, μήπως θα ήταν καλύτερο να κλείσουμε ξενοδοχείο δίπλα στο Charleroi και να φύγουμε για Μπριζ το επόμενο πρωί;
Ευχαριστώ πολύ!
Δεν έχει κάτι περίεργο η περιοχή.Ναι είναι σταθμός αλλά δε νομίζω ότι έχει κάτι να φοβηθεί. Σίγουρα θα χει κ άλλους στο λεωφορείο για Μπριζ οπότε δε θα είστε τελείως μόνες. Επίσης αν κλείσετε κάπου αλλου κ όχι στο Ibis έχει ταξί στο σταθμο
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν κλείσω το Ibis στη Μπριζ η περιοχή γενικά το βράδυ είναι ήσυχη;
Η περιοχή είναι πολύ ήσυχη, όπως όλη η Μπριζ, και ασφαλής. Έχω μείνει στο Ibis. Στην περιοχή δεν ένιωσα σε καμία περίπτωση υποψία φόβου, όλες τις ώρες της ημέρα.
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας!
 

Apollo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπερα κι απο μενα!
Σκέφτομαι τον Νοέμβριο που θα εχω ευκαιρία λόγω δουλειάς, να παω 5 μερες βελγιο και μάλλον θα σπάσω τις μέρες 2 στην Μπριζ και 3 Βρυξελλες. Θα ηθελα να παω με καποια εταιρία που δεν πάει στο αεροδρόμιο του σαρλερουα αλλα με τις τιμες εκει που είναι λιγο δυσκολο! Οποτε ryan..
Η ερώτηση ειναι η εξης.. Θα ειναι καλυτερα να παω κατευθειαν Μπριζ δεδομένου οτι μαλλον μετα θα φυγω με aegean απο το αεροδρομιο των βρυξελλων κι οχι απο σαρλερουα?
Ειναι περιπου κανένα 2ωρο η αποσταση? Μάλλον με την flibco με βλεπω να κανω δουλεια που απ οτι κατάλαβα ειναι εξω απο το αεροδρόμιο κατευθείαν.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα κι απο μενα!
Σκέφτομαι τον Νοέμβριο που θα εχω ευκαιρία λόγω δουλειάς, να παω 5 μερες βελγιο και μάλλον θα σπάσω τις μέρες 2 στην Μπριζ και 3 Βρυξελλες. Θα ηθελα να παω με καποια εταιρία που δεν πάει στο αεροδρόμιο του σαρλερουα αλλα με τις τιμες εκει που είναι λιγο δυσκολο! Οποτε ryan..
Η ερώτηση ειναι η εξης.. Θα ειναι καλυτερα να παω κατευθειαν Μπριζ δεδομένου οτι μαλλον μετα θα φυγω με aegean απο το αεροδρομιο των βρυξελλων κι οχι απο σαρλερουα?
Ειναι περιπου κανένα 2ωρο η αποσταση? Μάλλον με την flibco με βλεπω να κανω δουλεια που απ οτι κατάλαβα ειναι εξω απο το αεροδρόμιο κατευθείαν.
Καλημέρα. Ναι αυτό είναι το πιο λογικό να κάνεις, αν σκοπεύεις να φύγεις από το αεροδρόμιο των Βρυξελλών. Τιπ: οι τιμές των ξενοδοχείων στις Βρυξέλλες συνήθως μειώνονται τα σαββατοκύριακα.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Από Σαρλερουά δυστυχώς η επιλογη flibco είναι μονόδρομος για Brugge. Φρόντισε να κλείσεις εισιτήριο νωρίς pμήπως πετύχεις φτηνότερη τιμή.
Αν αλλάξεις γνώμη και θες να πας πρώτα Βρυξέλλες σε καλύπτει αυτό το θέμα https://www.travelstories.gr/community/threads/Από-Αεροδρόμιο-charleroi-μέχρι-Βρυξέλλες.45100/page-8
Πολλοί προτείνουν και άλλες λύσεις (πχ ιδιωτικά βαν από Έλληνες οδηγούς)
 

Apollo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
@katkats και @serginio σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Και θα το εχω υπ όψιν για τα σκ για τις τιμές Βρυξέλλες διότι μάλλον θα ειμαι και σκ εκεί.. και πάλι ευχαριστώ!
 

kaligoulas13

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβια
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Καλησπέρα στη παρέα.απο το σταθμό του τρένου στο Μπριζ μέχρι το ιστορικό κέντρο ειμαι πολύ μακρυά με τα πόδια ;
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Καλησπέρα στη παρέα.απο το σταθμό του τρένου στο Μπριζ μέχρι το ιστορικό κέντρο ειμαι πολύ μακρυά με τα πόδια ;
Αν δεν βιάζεσαι και δεν έχεις βάρος πάνε με τα πόδια να δεις στο δρόμο και τη λίμνη της αγάπης που αξίζει.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα στη παρέα.απο το σταθμό του τρένου στο Μπριζ μέχρι το ιστορικό κέντρο ειμαι πολύ μακρυά με τα πόδια ;
Αν έχεις αποσκευές μπορείς να πάρεις λεωφορείο. Εισιτήριο έβγαλα μέσα αν θυμάμαι καλά και ο οδηγός ήταν πολύ εξυπηρετικος.Ο σταθμός των λεωφορείων είναι ακριβώς έξω από το σταθμό των τρενων
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Αν έχεις αποσκευές μπορείς να πάρεις λεωφορείο. Εισιτήριο έβγαλα μέσα αν θυμάμαι καλά και ο οδηγός ήταν πολύ εξυπηρετικος.Ο σταθμός των λεωφορείων είναι ακριβώς έξω από το σταθμό των τρενων
Πλεον υπαρχει εφαρμογη στο κινητο, που μαλιστα αγοραζεις τα εισιτηρια με μεγαλη εκπτωση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.787
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom