Βέλγιο Brugge-ΜΠΡΙΖ (3ημερο)

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Με ποδηλατάκι,θα τα δεις όλα ευκολότατα.Και η δυτική μεριά έχει ξεχωριστό χαρακτήρα.Επειδή είναι και μικρή η πόλη,σε ελάχιστο χρόνο θα διαπιστώσεις ότι κινείσαι εκτός των ορίων του "δακτυλίου"
Mπα,με ποδηλατακι δεν θα μπορω να τραβαω με την καμερα...!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Mπα,με ποδηλατακι δεν θα μπορω να τραβαω με την καμερα...!
Μπορείς ανετότατα.Το μόνο θεματάκι είναι το πλακόστρωτο,με τις αναταράξεις του...ή μπορείς να την προσαρμόσεις στο προστατευτικό κράνος ή και πάνω στο ποδήλατο.2 κασετούλες έγραψα πάνω στο δίτροχο...
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Γιατί να μην περπατήσει την πόλη. Με τον κόσμο που υπάρχει το ποδήλατο είναι ταλαιπωρία. Ειδικά αν δεν ξέρεις το μέρος.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Γιατί να μην περπατήσει την πόλη. Με τον κόσμο που υπάρχει το ποδήλατο είναι ταλαιπωρία. Ειδικά αν δεν ξέρεις το μέρος.
-Με παρεξήγησες.Δεν είπα να μην περπατήσει,αλλά να χρησιμοποιήσει το ποδήλατο για να ανακαλύψει τα μη τουριστικά σημεία της πόλης,εκεί που ο τουρίστας δεν φτάνει.
-Μπορεί ο κόσμος να είναι πολύς,αλλά οι ποδηλατόδρομοι είναι άριστα μελετημένοι,και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Να προσθέσω και την εξαιρετική οδηγική παιδεία.
-Δεν χρειάζεται να ξέρεις ένα μέρος για να το εξερευνήσεις.Καβαλάς το ποδήλατο,ξεκινάς από ένα δρόμο και του δίνεις και καταλαβαίνει...ανακαλύπτεις στενά και γειτονιές που με τα πόδα είναι λίγο δύσκολο.Έχει εξαιρετική γοητεία η πόλη στην άγνωστη περιφέρειά της.Έχε υπόψη σου ότι στα όρια του "δακτυλίου" υπάρχουν χάρτες για να σε βοηθούν στην επιστροφή.
Το να αφιερώσεις μία από τις ημέρες του ταξιδιού σου στο να ποδηλατάρεις την πόλη,και ίδίως πέραν του γνωστού κέντρου είναι όμορφη εμπειρία,ξεφεύγεις από την πεπατημένη,γεμίζεις με πιο καθημερινές εικόνες,και δεν σου κοστίζει και τίποτα.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Μπορείς ανετότατα.Το μόνο θεματάκι είναι το πλακόστρωτο,με τις αναταράξεις του...ή μπορείς να την προσαρμόσεις στο προστατευτικό κράνος ή και πάνω στο ποδήλατο.2 κασετούλες έγραψα πάνω στο δίτροχο...
Eνταξει,δε λεω,ισως εσενα σε βολευει.Δεν θελω απλως να τραβαω τη διαδρομη,θελω να εστιαζω και σε πολλες λεπτομερειες.Αυτο σημαινει συνεχως, στασεις.Οποτε ειναι τελειως ανεφικτο για μενα.Ετσι κι αλλιως,η συζυγος αντιπαθει το ποδηλατο!
Αλλα μια ολοκληρη μερα,πιστευω θα ειναι χορταστικη,περα απο τη βαρκαδα που θα κανουμε!:clap:
 

tsikarita

Member
Μηνύματα
91
Likes
12
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ_ΚΟΥΒΑ
αν δεν περπατησεις μια πολη δεν μαθαινεις και δεν βλεπεις τιποτα...εγω αυτης της αποψης ειμαι..απολαυσε το λοιπον!!!
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Κοίτα αυτό που λέει ο dmdoc έχει μια βάση. Απλά εγώ θα το έκανα τη 2η, 3η μέρα στην πόλη.
Αφού είχα λιώσει 1-2 μέρες τα παπούτσια μου στο κέντρο. Μετά θα έπαιρνα το ποδήλατο και θα γύριζα τα υπόλοιπα μέρη πιο ψηλά.
ΠΩ, ΠΩ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗ ΜΠΡΙΖ!!!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Κοίτα αυτό που λέει ο dmdoc έχει μια βάση. Απλά εγώ θα το έκανα τη 2η, 3η μέρα στην πόλη.
Αφού είχα λιώσει 1-2 μέρες τα παπούτσια μου στο κέντρο. Μετά θα έπαιρνα το ποδήλατο και θα γύριζα τα υπόλοιπα μέρη πιο ψηλά.
ΠΩ, ΠΩ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗ ΜΠΡΙΖ!!!
Συμφωνω.2η ή 3η μερα.Για ημερησια,ποδαρατο και βαρκαδα.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Απλά εγώ θα το έκανα τη 2η, 3η μέρα στην πόλη.
Αφού είχα λιώσει 1-2 μέρες τα παπούτσια μου στο κέντρο. Μετά θα έπαιρνα το ποδήλατο και θα γύριζα τα υπόλοιπα μέρη πιο ψηλά.
Έτσι ακριβώς το κάναμε εμείες.Ξεψαχνίσαμε την πόλη και κατόπιν ποδήλατο για τα παραέξω.
Αλλά και για μόνο μία μέρα,το ποδήλατο σου εξοικονομεί χρόνο μεταφοράς.Οπότε βλέπεις περισσότερα πράγματα στον ίδιο χρόνο.
Και για να ξεκαθαρίσω κάτι,δεν είμαι καν ποδηλατόφιλος,αλλά στην συγκεκριμένη πόλη έχει σοβαρές ενδείξεις...
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Φϊλε στάνταρντ το επόμενο 2-3μερο στη Μπριζ θα έχει ποδήλατο και βάρκα!!!!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Έτσι ακριβώς το κάναμε εμείες.Ξεψαχνίσαμε την πόλη και κατόπιν ποδήλατο για τα παραέξω.
Αλλά και για μόνο μία μέρα,το ποδήλατο σου εξοικονομεί χρόνο μεταφοράς.Οπότε βλέπεις περισσότερα πράγματα στον ίδιο χρόνο.
Και για να ξεκαθαρίσω κάτι,δεν είμαι καν ποδηλατόφιλος,αλλά στην συγκεκριμένη πόλη έχει σοβαρές ενδείξεις...

Ειπαμε,ειναι θεμα πως τραβας με την καμερα.Εσυ κανεις απλα πραγματα,:p
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Brugge, μια πόλη που πολύ θα ήθελα να επισκεφτώ.
Πολύ χρήσιμες και κατατοπιστικές οι πληροφορίες σας και οι φωτογραφίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom