Bucket List

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αυτο σου λεω ουτε με ποια θα ηθελα δεν βγαζω 1, οποτε μαντεψε ποσα βγαζω με το ποια ειδα?
:shock:
Οκ πάσο. Γούστα είναι αυτά. Έτσι από περιέργεια ωστόσο, έχεις να μοιραστείς ένα δύο μέρη που να καίγεσαι να δεις;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οι ερωτησεις με τα ζωα μπαζουν..δεν επρεπε να περιοριζονται. Πολικες αρκουδες εχει κ εκτος αρκτικ, παρομοια κ γοριλες εκτος Ουγκαντα κ βραδυποδες εκτος Κοστα Ρικα.
Παραβλεποντας αυτο, 19.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Με μία κάποια χαλαρότητα, 7.
Αεροστατο Καππαδοκία δεν πήρα.
Καραγκιοζιλικια μπροστα απο το Buckingham δεν έκανα.
Petra by night - τουριστικοπαγίδα alert?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οι ερωτησεις με τα ζωα μπαζουν..δεν επρεπε να περιοριζονται. Πολικες αρκουδες εχει κ εκτος αρκτικ, παρομοια κ γοριλες εκτος Ουγκαντα κ βραδυποδες εκτος Κοστα Ρικα.
Παραβλεποντας αυτο, 19.
Το διευκρινισαμε αυτό, δεννπαιζει ρόλο αν είδες το συγκεκριμένο ζώο, αλλά αν πήγες στον προορισμό.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Petra by night - τουριστικοπαγίδα alert?
Εμένα μου άρεσε. Αρχαιολογικός χώρος τουριστοπαγιδα δε γίνεται να είναι, υπάρχει εκεί επί εκατοντάδες χρόνια, δε φτιάχτηκε για τουρίστες.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Εμένα μου άρεσε. Αρχαιολογικός χώρος τουριστοπαγιδα δε γίνεται να είναι, υπάρχει εκεί επί εκατοντάδες χρόνια, δε φτιάχτηκε για τουρίστες.
Το κόνσεπτ "by night" εννοεί, που το πληρώνεις έξτρα και για πολλούς όντως δεν αξίζει.
Για μένα αξίζει πάρα πολύ γιατί είναι τελείως διαφορετική η ατμόσφαιρα το βράδυ. Ωστόσο συμφωνώ ότι είναι λίγο ακριβούτσικη η τιμή οπότε εκεί ναι, μπορώ να πω ότι υπάρχει μια μικρή εκμετάλλευση.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το κόνσεπτ "by night" εννοεί, που το πληρώνεις έξτρα και για πολλούς όντως δεν αξίζει.
Για μένα αξίζει πάρα πολύ γιατί είναι τελείως διαφορετική η ατμόσφαιρα το βράδυ. Ωστόσο συμφωνώ ότι είναι λίγο ακριβούτσικη η τιμή οπότε εκεί ναι, μπορώ να πω ότι υπάρχει μια μικρή εκμετάλλευση.
Ε κι εγώ για το by night λέω, πάλι αρχαιολογικό χώρο βλέπεις. Εξαιρετικό το βρήκα, ειδικά αν είναι η πρώτη σου επαφή, δεν παίζεται το συναίσθημα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το διευκρινισαμε αυτό, δεννπαιζει ρόλο αν είδες το συγκεκριμένο ζώο, αλλά αν πήγες στον προορισμό.
Ε θα παιξουμε την κολοκυθια? Εχω παει πανω απο αρκτικο κυκλο 10 φορες αλλα εχω δει αρκουδα σε ντοκυμαντερ μονο, το μετραω? Για μενα οχι, δεν το μετρησα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ε θα παιξουμε την κολοκυθια? Εχω παει πανω απο αρκτικο κυκλο 10 φορες αλλα εχω δει αρκουδα σε ντοκυμαντερ μονο, το μετραω? Για μενα οχι, δεν το μετρησα.
Για μένα μετράει. Γενικά νομίζω ότι η λογική δεν είναι αν είδες το βραδυποδα, αλλά αν πήγες στην Κόστα Ρίκα και ειδες όλα αυτά τα είδη και τη φύση. Ομοίως και τον Αρκτικο. Προφανώς το θέμα δεν είναι αν παρενοχλησες ένα φρουρό, αλλά αν πήγες στο Λονδίνο κλπ.
 
Last edited:

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Όταν είδα τον τίτλο νόμιζα πως θα συζητούσαμε για την bucket list του καθενός.

Από τη συγκεκριμένη λίστα μόλις 4 αλλά δεν είναι και πολλά ακόμα που θα ήθελα να δω από αυτά που περιγράφει. Για παράδειγμα έχω δει τους καταρράκτες Ιγκουασού αλλά δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη επιθυμία να δω τον Νιαγάρα (τουλάχιστον όχι τόσο μεγάλη επιθυμία όσο το να δω το Ιγκουασού). Ούτε το grand Canyon είναι στη λίστα μου. Η Κόστα Ρίκα ναι είναι μέρος που θα ήθελα να δω και να θαυμάσω την φύση της. Το ίδιο και τα Γκαλαπαγκος.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom