Capital Controls και ταξίδια

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
  • ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας .

και ο αντικαπνιστικος νομος ισχυη, ειδατε κανεναν να μην καπνιζει μεσα σε μπαρ club μπουζουκια?
και τις εποχες με τα 10000 συνηθως δεν σε εψαχναν.Τη δεκαετια του 80 ομως που επιτρεποταν μόνο 250 δολλαρια , μια φορά το χρόνο , γινονταν τακτικά ελεγχοι στο αεροδρομιο σου κρατουσαν τα χρηματα , δεν ταξιδευες και ειχες και ποινικες κυρωσεις .
 
Last edited by a moderator:

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
ειναι αδυνατον και δεν προκειται να γινει . ο αλλος μπορει να βαλει 10 500αρικα μεσα στο βρακι του. τη θα κανουν θα ξεβρακωνουν τον κοσμο για να βρουν μετρητα? γελαει ο κοσμος οποιος ακουει τετιου ειδους τρομοκρατιες!
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Ίου, δεν θα έβαζα χαρτονομίσματα σε βρακί, σιχαίνομαι
Πέραν της πλάκας, το ότι ισχύει σημαίνει και ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να εφαρμοστεί κιόλας, οπότε καλό είναι ο καθένας να πράττει όπως θεωρεί σωστό αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
και ομως οταν το συναλλαγμα ηταν 250 δολλαρια , αν ησουν απο τους ατυχους που σε ψαχνανε εννοειται οτι γινοταν και σωματικος ελεγχος , τσιτσιδι κτλ οπως κανουνε για τα ναρκωτικά
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Άντε πάλι αυτή η εμμονή με τα βρακιά...
Συνεχίζουμε με τα νεότερα όσον αφορά στα capital controls και οποιαδήποτε βρακοσυζήτηση θα καταστρέφεται. :p
 
Last edited:

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Καλησπέρα παιδιά, διαβασα καμια 20αρια σελιδες αλλα χαθηκα μιας και τα ιδια πραγματα αλλαξανε 2-3 φορες.

Μια απλή ερώτηση: έχω πληρώσει μεσω rentalcars.com αμαξι για Μιλανο ήδη και φευγω την άλλη βδομάδα. Τώρα ομως είδα οτι το Ποσο Ευθύνης ειναι 1800 ευρώ που θα τα κρατησουν απη πιστωτική μου. (αυτο που σου μπλοκαρουν στη καρτα για τυχον ατυχηματα)

Υπαρχει πρόβλημα με τη χρήση ελληνικής πιστωτικής στο εξωτερικό; Απο οτι διάβασα θα λειτουργήσει κανονικά έτσι, να μην αγχώνομαι οτι θα βρεθω ξεμπαρκος χωρις αμαξι τελευταία στιγμή;;

Ευχαριστω προκαταβολικά, σωζει ζωες το νήμα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Άντε πάλι αυτή η εμμονή με τα βρακιά...
Συνεχίζουμε με τα νεότερα όσον αφορά τα capital controls και οποιαδήποτε βρακοσυζήτηση θα καταστρέφεται. :p
Μμμμμ ζηλιάρα....Θες να σου φέρω κανένα βρακί ντόπιο;
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Καλησπέρα παιδιά, διαβασα καμια 20αρια σελιδες αλλα χαθηκα μιας και τα ιδια πραγματα αλλαξανε 2-3 φορες.

Μια απλή ερώτηση: έχω πληρώσει μεσω rentalcars.com αμαξι για Μιλανο ήδη και φευγω την άλλη βδομάδα. Τώρα ομως είδα οτι το Ποσο Ευθύνης ειναι 1800 ευρώ που θα τα κρατησουν απη πιστωτική μου. (αυτο που σου μπλοκαρουν στη καρτα για τυχον ατυχηματα)

Υπαρχει πρόβλημα με τη χρήση ελληνικής πιστωτικής στο εξωτερικό; Απο οτι διάβασα θα λειτουργήσει κανονικά έτσι, να μην αγχώνομαι οτι θα βρεθω ξεμπαρκος χωρις αμαξι τελευταία στιγμή;;

Ευχαριστω προκαταβολικά, σωζει ζωες το νήμα.
Θα λειτουργησει κανονικα η καρτα σου στο εξωτερικο, μην ανησυχεις.
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλησπέρα παιδιά, διαβασα καμια 20αρια σελιδες αλλα χαθηκα μιας και τα ιδια πραγματα αλλαξανε 2-3 φορες.

Μια απλή ερώτηση: έχω πληρώσει μεσω rentalcars.com αμαξι για Μιλανο ήδη και φευγω την άλλη βδομάδα. Τώρα ομως είδα οτι το Ποσο Ευθύνης ειναι 1800 ευρώ που θα τα κρατησουν απη πιστωτική μου. (αυτο που σου μπλοκαρουν στη καρτα για τυχον ατυχηματα)

Υπαρχει πρόβλημα με τη χρήση ελληνικής πιστωτικής στο εξωτερικό; Απο οτι διάβασα θα λειτουργήσει κανονικά έτσι, να μην αγχώνομαι οτι θα βρεθω ξεμπαρκος χωρις αμαξι τελευταία στιγμή;;

Ευχαριστω προκαταβολικά, σωζει ζωες το νήμα.
Γιατί δεν κάνεις και ένα τηλέφωνο/επιβεβαίωση στην Τράπεζα σου πρίν φύγεις;Και να τους ειδοποιήσεις σχετικά.
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, το πρόβλημα προέκυψε επειδή ο υπάλληλος της τραπεζας μου ειπε σημερα οτι δε μπορω να τη χρησιμοποιησω εξω ενω εγω διαβαζω εδω οτι γινεται και εχω ακουσει και απο αλλους οτι δεν ειχαν προβλημα.

Μου φαινεται τωρα ειμαι πιο μπερδεμενος :xalara::xalara:. Ισως απλα ο υπαλληλος δεν ειχε ιδεα και απλα λεει οτι να ναι;o_Oo_O

Χρονια τη χρησιμοποιω εξω χωρις προβλημα παντως, το ολο θεμα ειναι αν τα capital controls αλλαξανε κατι.(dynamic alpha bank)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom