Cenotes τα στολίδια του Γιουκατάν

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Βρε ιεροσυλε!!!! Θα φτάσεις μέχρι εκεί και δε θα πιείς θεικες pina colada κάτω από κοκοφοίνικες και δε θα βρέξεις την κορμάρα σου σ'αυτες τις απίστευτες παραλίες;;; Εγώ γι'αυτες τις στιγμές ζω!!!!!!!!!!!! Φέρτε μου όπλο ν'αυτοκτονησω ΤΩΡΑ!!!!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Βρε ιεροσυλε!!!! Θα φτάσεις μέχρι εκεί και δε θα πιείς θεικες pina colada κάτω από κοκοφοίνικες και δε θα βρέξεις την κορμάρα σου σ'αυτες τις απίστευτες παραλίες;;; Εγώ γι'αυτες τις στιγμές ζω!!!!!!!!!!!! Φέρτε μου όπλο ν'αυτοκτονησω ΤΩΡΑ!!!!!!
Κρίμα τα νειάτα σου. Ειλικρινά αμφιβάλω αν θα δω καν θάλασσα. Από την άλλη δεν θα αφήσω ναό για ναό
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Εντάξει γούστα είναι αυτά!!! Άλλωστε είμαι γνωστή παραλιοπληκτη!!! Όπως και να'χει να περάσεις τέλεια το μέρος τα συνδυάζει εξάλλου όλα!! Είναι και ο επόμενος ταξιδιωτικός μου στόχος!!!
 

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Φοβάμαι τότε που θέλω να πάω θα γίνεται το έλα να δεις, γι'αυτο ψάχνω κάτι ήσυχο. Ούτως ή αλλως παραλία δεν θα δούμε ( :eek: ) οπότε κάπου να βρέξουμε το κορμάκι μας.
Υπάρχουν τόσες πολλές cenotes στο Γιουκαταν που σίγουρα θα βρεις αυτό που θες.Οι πιο τουριστικές ειναι οι πιο εντυπωσιακές ,αλλά και οι άλλες μια χαρά ειναι .
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ειλικρινά αμφιβάλω αν θα δω καν θάλασσα. Από την άλλη δεν θα αφήσω ναό για ναό
Όπως και να'χει εγώ κλείνω από τώρα πρώτη θέση για την ιστορία που θα μας γράψεις :)
Η αλήθεια είναι οτι έχει τόσα πολλά και ενδιαφέροντα αξιοθέατα που αν μείνεις μόνο παραλιακά όπως έκανα εγώ, χάνεις μεγάλο κομμάτι της χερσονήσου και μάλιστα πολύ αξιόλογο. Όχι ότι μετανιώνω για τις παράλιες και υποβρύχιες εξερευνήσεις μου, αλλά νιώθω ότι πρέπει να ξαναπάω γιατί άφησα πολλά απέξω..κάποτε..μια μέρα..ίσως :(
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Γκούχου γκούχου.....στο Μεξικό και στο Γιουκατάν, αλλά και στην επαρχία Τσιάπας, έχει τόσα στολίδια να δεις, που για μένα οι παραλίες είναι τριτεύουσες.
Πριν με σταυρώσετε φίλοι παραπλιόπληκτοι, να σας πω ότι μετά τα USVI, για μένα το θέμα παραλία έκλεισε (όοοχι ότι δε ξαναπήγα ή δε θα ξαναπάω:D), αλλά εκεί είδα το απόλυτο, οπότε τίποτε πια δε μπορεί να μου κάνει μεγαλύτερη εντύπωση. Αν και το Koh Kood όπου βρέθηκα πολύ πρόσφατα, άνετα συναγωνίζεται τα καλυτερότερα (sic) που έχω πάει, σίγουρα το καλύτερο νησί της Ταϋλάνδης...μακράν...
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
κοίτα και γω ως παραλιόπληκτη τα τελευταία χρόνια αλλαξοπίστησα! Πλέον θέλω να συνδυάζω και άλλα πράγματα εκτός από παραλίες ή και κάποια ταξίδια χωρίς αυτές. Αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ να πάω στο Μεξικό και να μη βρέξω λίγο το ποδαράκι μου στις παραλίες του.. Όλα με μέτρο!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Όπως και να'χει εγώ κλείνω από τώρα πρώτη θέση για την ιστορία που θα μας γράψεις :)
Η αλήθεια είναι οτι έχει τόσα πολλά και ενδιαφέροντα αξιοθέατα που αν μείνεις μόνο παραλιακά όπως έκανα εγώ, χάνεις μεγάλο κομμάτι της χερσονήσου και μάλιστα πολύ αξιόλογο. Όχι ότι μετανιώνω για τις παράλιες και υποβρύχιες εξερευνήσεις μου, αλλά νιώθω ότι πρέπει να ξαναπάω γιατί άφησα πολλά απέξω..κάποτε..μια μέρα..ίσως :(
:haha::haha::haha: θα γίνω σαν τους παραγωγούς ταινιών. Μείνετε συντονισμένοι! Στις….. στις οθόνες των ΗΥ σας ιστορία από Μεξικό.
Διχάζομαι λιγάκι η αλήθεια. Δεν ανήκω στους λατινολάτρεις κι έπειτα έχουν γραφτεί αρκετά (ειδικά η πρόσφατη ιστορία του GTS για Γουατεμάλα με καλύπτει νομίζω). Θα κοιτάξω να δω τι απουσιάζει ή τι δεν έχει επαρκή φωογραφική κάλυψη ώστε να συμπληρώσω το ιστοριορεπορτάζ.
Πάντως επιφυλάσσομαι για ένα Μάλι (που κόβω το λαιμό μου δεν σε ενδιαφέρει καθόλου καθώς δεν έχει ίχνος θάλασσας)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αφού δε βλέπω ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τις παραλίες και τις θάλασσες πλέον, τι να γράψω και γω για τα τυρκουάζ νερά των Παλάου; Άσ'το καλύτερα... :bleh: χαχαχαχα
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αφού δε βλέπω ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τις παραλίες και τις θάλασσες πλέον, τι να γράψω και γω για τα τυρκουάζ νερά των Παλάου; Άσ'το καλύτερα... :bleh: χαχαχαχα
:mad:
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Αφού δε βλέπω ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τις παραλίες και τις θάλασσες πλέον, τι να γράψω και γω για τα τυρκουάζ νερά των Παλάου; Άσ'το καλύτερα... :bleh: χαχαχαχα
Χρωστάς μια ιστορία Αντώνη!!! Παραχαλαρωσες τελευταία!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.808
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom