Aegean Airlines Check in με την Aegean

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Πώς εξηγείται να μπαίνει κανείς να κάνει ηλεκτρονικά check in με το που ξεκινά το 48ωρο και πάντως κανένα μισάωρο πριν έρθει η σχετική ειδοποίηση και να είναι κλεισμένες ΟΛΕΣ οι θέσεις μέχρι την 22η σειρά;!!!
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Μήπως είναι προαγορασμένες η τσεκ Ιν από ανταπόκριση;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Πώς εξηγείται να μπαίνει κανείς να κάνει ηλεκτρονικά check in με το που ξεκινά το 48ωρο και πάντως κανένα μισάωρο πριν έρθει η σχετική ειδοποίηση και να είναι κλεισμένες ΟΛΕΣ οι θέσεις μέχρι την 22η σειρά;!!!
Έχω ακούσει ότι παίζει ρόλο το αν είσαι μέλος και σε τι βαθμίδα στο M&B για το τι θέσεις φαίνονται διαθέσιμες.
 

Sinos99

Member
Μηνύματα
44
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη
Όταν ξεκινάει το check in όλοι έχουν μια θέση απο το σύστημα, οπ τότε λογικά εάν έχει μεγάλη πληρότητα η πτήση δεν έχει πολλές επιλογές.
Φαντάζομαι δεν ξέρω!!!
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Ταξιδεύω περίπου κάθε μήνα και αυτό το αντιμετώπισα πρώτη φορά στο τελευταίο ταξίδι που έκανα πριν μία εβδομάδα. Δεν ξέρω αν μπορεί κανείς να κάνει check in πριν ανοίξει αυτή η δυνατότητα 48 ώρες πριν ΑΚΡΙΒΩΣ αλλά προφανώς αυτό συμβαίνει.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Τα σημερινά μηνύματα σε αυτό το θέμα διαγραφηκαν γιατί η αρχική ερώτηση αφορούσε άλλη εταιρία
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπερα σας

Ειχα χρονια να ταξιδεψω με aegean για εξωτερικο. Και θα ηθελα να ρωτησω κατι.

Μολις πριν λιγο ολοκληρωσα το check in αλλα σε κανενα σταδιο δεν μου ζητησε να προσθεσω ταυτοτητα ή διαβατηριο. Ειναι φυσιολογικο;

Αν το προσθεσα κατα τη διαδικασια της κρατησης δεν το θυμαμαι γιατι ειναι μηνες πριν και ηταν απο πρακτορειο. Το mail παντως του πρακτορειου αναφερει μονο ημερομηνια γεννησης τωρα που το ειδα.
 
M

member 18228

Guest
Σε προσφατη πτηση δε μου ζητησε ουτε εμενα.Εισαι κομπλε
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπερα σας

Ειχα χρονια να ταξιδεψω με aegean για εξωτερικο. Και θα ηθελα να ρωτησω κατι.

Μολις πριν λιγο ολοκληρωσα το check in αλλα σε κανενα σταδιο δεν μου ζητησε να προσθεσω ταυτοτητα ή διαβατηριο. Ειναι φυσιολογικο;

Αν το προσθεσα κατα τη διαδικασια της κρατησης δεν το θυμαμαι γιατι ειναι μηνες πριν και ηταν απο πρακτορειο. Το mail παντως του πρακτορειου αναφερει μονο ημερομηνια γεννησης τωρα που το ειδα.
Μόνο για συγκεκριμένους προορισμούς χρειάζεται να καταχωρήσεις τέτοια στοιχεία. Εντός Σέγκεν, για παράδειγμα, δε χρειάζεται.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Σας ευχαριστω πολυ και τους δυο για τις απαντησεις σας.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Έχω μια απορία.Έχω κλείσει αεροπορικά εισιτήρια με την aegean και έχω σκοπό να κάνω check in σε ενα self check in kiosk περίπου μια ώρα πριν την πτήση..Θα έκανα κ απο το κινητό αλλά δεν έχω εκτυπωτή για να εκτυπώσω την κάρτα επιβίβασης.Μήπως ξέρετε αν η aegean έχει έξτρα χρεώσεις αν κάνω το check in με αυτό τον τρόπο;Και επίσης που βρίσκονται αυτά τα μηχανήματα;Όσες φορές έχω πάει αεροδρόμιο δεν έτυχε να τα προσέξω.Για το αεροδρόμιο Ηρακλείου που ενδιαφέρομαι έχουν σίγουρα αλλά πού βρίσκονται ακριβώς;;
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.128
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Στα περισσοτερα αεροδρόμια βρίσκονται μπροστά απο τους πάγκους που παραδίδεις βαλίτσες. Μπορείς να κάνεις δωρεάν check-in σε αυτούς μέχρι και 30 λεπτά πριν την πτήση. Εναλλακτικά, κατέβασε την εφαρμογή της aegean στο κινητό σου και δείξε το εισιτήριο απο εκεί. Εγώ πάντα αυτό κάνω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom