Aegean Airlines Check in με την Aegean

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Βρε παιδιά μια απορία έχω.Για όσους κάνετε on line check in απο τον υπολογιστή ή το κινητό σας και τα εκτυπώνετε μόνοι σας,τί είδους εκτύπωση κάνετε;Στους κανόνες γράφει "όχι τύπου φωτοτυπία ή φάξ",δηλαδή;;;;Σκληρό χαρτόνι;;Τι;; Και όσον αφορά τον εκτυπωτή επειδή θέλω να αγοράσω έτσι κι αλλιώς,ποιόν μου προτείνετε και για εκτύπωση εισιτηρίων;Αρκεί ένας απλός με 50 ευρώ π.χ.;;
Μπορείς να κάνεις check in από mobile ή κινητο ή pc και να εκτυπώνεις το boarding pass από τα ειδικά γκισέ που έχει η Aegean που έχει σίγουρα Αθήνα και Θεσσαλονίκη.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.017
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ερώτηση- απορία: Άν αργήσεις να κάνεις τσεκ ιν για την πτήση σου, υπάρχει περίπτωση να εξαντληθούν οι δωρεάν θέσεις και να υποχρεωθείς να αγοράσεις;;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Απ' όσο θυμάμαι, σου δίνεται αυτόματα θέση χωρίς χρέωση και εξακολουθεί να υπάρχει δυνατότητα χρέωσης για να την αλλάξεις.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
και εξακολουθεί να υπάρχει δυνατότητα χρέωσης για να την αλλάξεις
Πληρώνεις για να την αλλάξεις μονο αν η νεα θεση ειναι μια απο τις προνομιούχες, αλλιώς δεν πληρώνεις τιποτα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.017
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Θα κάνω τσεκ ιν όσο πιο αργά μπορώ και θα γράψω τί έγινε.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Σε πτήσεις εσωτερικού μου έχει τύχει να δώσουν απευθείας θέση "προνομιακή" (ας πούμε) άνευ χρέωσης... Γιατί άραγε?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.017
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Επειδή η πτήση μας για Παλέρμο ήταν πλήρης, δεν μπορώ να φανταστώ ότι αυτοί που είχαν προνομιακές θέσεις ,τις πλήρωσαν όλοι . σε λίγες μέρες.....θα δείξει.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Όταν γεμίζουν οι δωρεάν δίνουν τις "προνομιακές". Βέβαια σε πρόσφατη πτήση μου έδωσε την 9Α ενώ ειχε αρκετές διαθέσιμες δωρεάν. Δεν με βόλευε αυτή, ήθελα να πάω πίσω και επέλεξα στην 26F. Αν ήθελα ξανά την 9Α θα έπρεπε να πληρώσω.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Μου έχει τύχει (περισσότερες από 1 φορές) να κάνω check in μέσω διαδικτύου και να μου δώσει δωρεάν προνομιακή θέση by default (π.χ. 5Α). Συμβαίνει μερικές φορές
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
8.034
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Πετάω αύριο για Πράγα,χτες λοιπόν έκανα τσεκιν και μου ειχε δώσει θέσεις,αλλα θέλοντας να κάνω αλλαγή ήταν κατόπιν χρέωσης σε 12αρια και 15αρια,κάτι αλλάζει μάλλον η καλύτερα ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΞΕ !
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.334
Πετάω αύριο για Πράγα,χτες λοιπόν έκανα τσεκιν και μου ειχε δώσει θέσεις,αλλα θέλοντας να κάνω αλλαγή ήταν κατόπιν χρέωσης σε 12αρια και 15αρια,κάτι αλλάζει μάλλον η καλύτερα ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΞΕ !
Εδώ και καιρό άλλαξε και αφορά θέσεις στις μπροστινές σειρές και στις εξόδους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom