Γαλλία Disneyland

mariaxr

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
γαλλικη ριβιερα
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
και εγω μονη μου θελω να παω αλλα εχω και τους γκρινιαρηδες :(
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
το παρίσι είναι πόλη κυριολεκτικά να την ξεκοκκαλίσεις. Να την γυρίσεις σπιθαμή προς σπιθαμή και να μην βαρεθείς στιγμή. άσε τα γκρουπ κατά μέρος ή αν δεν νιώθετε σιγουριά κάντε το εξής: κλείστε με γκρουπ έτσι ώστε να σας μεταφέρουν από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο σας (για το ποιό ξενοδοχείο διάβασε παραπάνω τί λέει η έρση) και από εκεί δώστε τους ραντεβού την ημέρα της επιστροφής (άντε το πολύ να πάτε μαζί τους στο λούβρο που τα γκρουπ έχουν προτεραιότητα)> την ημέρα δε που είναι να πάτε γιουροντίσνεϊ εάν θέλετε επιλέξτε να πάτε με το γκρουπ και γυρίστε ότι ώρα θέλετε μόνοι σας (έχει συχνή σιδηροδρομική σύνδεση με το κέντρο, νομίζω μπορείς να σταματήσεις στην σαν ντε γκωλ.(ασπίδα). Κατά τα άλλα μόνοι, θα το καταευχαριστηθείτε!
 

mariaxr

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
γαλλικη ριβιερα
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
τι αξιζει στο παρισι να επισκεφτω????
ειναι λιγες οι μερες που θα παω και σιγουρα δεν θα τα προλαβω ολα!θελω να παω στα καλυτερα!
τι μου προτεινετε?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ξερω εγω; Εξαρταται τι αρεσει στον καθενα. Ειχα εναν θειο και μια θεια οι οποιοι καθε φορα που γυριζαν απο το Παρισι ηταν στα προθυρα διαζυγιου. Η θεια ενδιαφεροταν σαν τρελη για μουσεια και ο θειος ενδιαφεροταν να ειναι με εφημεριδες σε μπιστρο και καφε και να πιανει κουβεντα στους διπλανους. Καυγαδες απιστευτοι διαδραματιζοντουσαν στις οχθες του Σηκουανα. Προφανως και η θεια δεν ενοιωθε ανετα να τον παρατησει στο καφε του τον θειο και να κανει το προγραμμα της. Εκδοχες για το τι μπορει να κανει κανεις στο Παρισι ειναι απειρες. Αρα πρεπει να μας πεις καταρχην τα ενδιαφεροντα σου (μουσεια; αξιοθεατα; βολτες;ψωνια;) και να σκεφθεις πως ταιριαζουν αυτα με την υπολοιπη παρεα σου, με τους αναγκαιους συμβιβασμους δηλαδη, προκειμενου να αποφευχθουν γκρινιες και εντασεις απο την παρεα σου.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
μάλλον δεν εχεις όρεξη για διάβασμα κάνε μια αναζήτηση για παρίσι :D
τα γράφει όλα και μετα για όποιες απορίες εδω έιμαστε για να βοηθήσουμε :D
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
εκτος απο τα κλασικα (αιφελ, δεν λεει πολλα αλλα ειναι πολυδιαφιμισμενος, εχω μαθει οτι εχει εστιατοριο και ωραιο φαγητο αλλα πρεπει να εχεις κανει κρατηση
το Λουβρο που ειναι φανταστικο και δεν προλαβαινεις να το δεις σε μια επισκεψη οποτε αν δεν εισαι της τεχνης κινησε επιλεκτικα στα γνωστα
Μονμαρτη (περπατα φουλ εκει)
Βερσαλλιες Παναγια Παρισιων και πολλα αλλα γνωστα αξιοθεατα
Τιποτα δεν αξιζει περισσοτερο απο το ιδιο το Παρισι, περπατηστε, περπατηστε, περπατηστε! Μαγικες εικονες με αρωμα αλλης εποχης!
Οσο για την Eyrodisney εγω παντα προτεινω μαι διανυκτερευση, γι αυτους που θελουν να γινουν για λιγο και παλι παιδια και δεν τα βλεπουν για βιομηχανοποιημενες σαχλαμαρες. Εγω θα ξαναπηγαινα η καλυτερα θα ξαναπαω σιγουρα Παρισι και θα περασω κι απο την Eyrodisney! Αλλα αυτη ειμαι εγω!Καθενας τα βλεπει αλλιως!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
εχω μαθει οτι εχει εστιατοριο και ωραιο φαγητο αλλα πρεπει να εχεις κανει κρατηση
Δεν έχει εστιατόριο, έχει ΤΟ εστιατόριο... Le Jules Verne του μεγάλου Alain Ducasse...
Le Jules Verne

Προσοχή προυποθέτει οικονομική υπέρβαση, αλλά πόσες φορές στη ζωή σου θα δοκιμάσεις δημιουργίες του μάγου Alain...
 

nikosfp

Member
Μηνύματα
56
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βερολίνο-Δρέσδη
Ταξίδι-Όνειρο
Oρλάντο Φλόριδα-ΗΠΑ
Ποσο στοιχιζει το εισητηριο στην eurodisney?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
51 ευρώ κάνει, για μια ημέρα και μόνο για το μεγάλο πάρκο, το Disneyland Park. Για να μπεις στο Disney Studios θες άλλο εισητήριο.
 

mariaxr

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
γαλλικη ριβιερα
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
μάλλον δεν εχεις όρεξη για διάβασμα κάνε μια αναζήτηση για παρίσι :D
τα γράφει όλα και μετα για όποιες απορίες εδω έιμαστε για να βοηθήσουμε :D



ορεξη για διαβασμα εχω και εχω ψαξει αρκετα για το παρισι!
απλα ρωταω τι αξιζει και τι οχι!γιατι μπορει να γραφουν οι πληροφοριες οτι το Λουβρο (για παραδειγμα) ειναι φοβερο και αξιζει να το δεις,αλλα στην πραγματικοτητα να χανεις την ωρα σου και να μην λεει τιποτα!
μου αρεσει να μαθαινω την χωρα που επισκεπτομαι και δεν εχω ιδιαιτερες προτιμησεις!
θελω να παω σε οσα περισσοτερα μερη μπορω αυτες τις 6 μερες ειτε αυτο ειναι μουσεια ειτε ο πυργος του Αιφελ ειτε οτιδηποτε!!!!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Δηλαδή αν εγω σου γραψω οτι το Λουβρο ειναι καταπληκτικο και ο επομενος σου γραψει οτι ειναι χαλια ,τι θα κανεις ,θα πας ή δεν θα πας ;
θα κρινεις τις επισκεψεις σου σε μερη και μουσεια απο τις δικες μας εκτιμησεις ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.196
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom