dk και vagantos στο ΄Αγιο Όρος

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.884
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες και κυρίως για τη μουσική επένδυση. γΙα άλλη μια φορά έγραψες.:clap::clap:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ωραίες οι φωτό, απολυαστικά τα σχόλια κι έξαλλη η μουσικούλα. Εύγε.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.943
Πρέπει να είναι μοναδική εμπειρία το να πάς στο Άγιο Όρος, είτε σου αφήσει τελικά θετικές, είτε αρνητικές εντυπώσεις! Νομίζω ότι επιβάλλεται σε κάθε άτομο γένους αρσενικού να το επισκεφθεί έστω και μία φορά στη ζωή του! Κρίμα που εγώ δεν θα μπορέσω ποτέ να πάω!
Αν και όλα αυτά: κρατήσεις δωματίων, συνεταιρισμός ταξί, κινητά κ.λ.π., με "προσγείωσαν" λίγο απότομα, μιας και φανταζόμουν το όλο σκηνικό πιο ασκητικό και μοναχικό!
Ωστόσο...εξαιρετική η ιστορία!!!:)
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Γράφω καθυστερημένα,αλλά υποθέτωοτι δεν πειράζει.
Πολύ ωραία περιγραφή! Μπράβω! Έχω επισκεφθή το Α.Ο. αρκετές φορές και για μεγάλα διαστήματα, με τελευταία φορά το 1987, καμία σχέση, λοιπόν με σήμερα{2009}φαντάσου με το 2011! Κρίμα.Τελικά ότι δεν κατάφερα για μια χιλιετία τόσοι και τόσοι, το κατάφεραν ΕΕ μέσω της τεχνολόγίας και των χρηματοδοτήσεων! Ίσως τελικά να έχουν δίκιο οι ζηλωτές μοναχοί της μονής Εσφιγμαίνου.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
να ρωτίσω κάτι κι εγώ
μιας κι είμαι Χριστιανός Καθολίκος, δικαιούμαι να επισκεφτώ κι να μείνω στο Αγιο όρος ή όχι? απλά να το έχω στα υπόψην μου για επόμενο ταξίδακι

α κι επίσεις, αν μπορώ να πάω, οι παπάδες/μοναχοί θα με κοιτάνε με στραβό μάτι ή θα είμαι εκεί σαν ένας κοινός θνήτος
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
να ρωτίσω κάτι κι εγώ
μιας κι είμαι Χριστιανός Καθολίκος, δικαιούμαι να επισκεφτώ κι να μείνω στο Αγιο όρος ή όχι? απλά να το έχω στα υπόψην μου για επόμενο ταξίδακι

α κι επίσεις, αν μπορώ να πάω, οι παπάδες/μοναχοί θα με κοιτάνε με στραβό μάτι ή θα είμαι εκεί σαν ένας κοινός θνήτος
μπορεις να πας κανεις δεν ξερει οτι εισαι καθολικος εκτος αν κυκλοφορεις
με μια ταμπελα;)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
1. Ναι μπορεις.
2. Εξαρτάται που θα πέσεις. Πάντως και θα σε ταίσουν και θα σε κοιμήσουν. Το πολύ πολύ να σε ψέλνουν για το τι έκαναν οι Λατίνοι όταν κατέλαβαν την Κωνσταντινούπολη το 1204 και να στα πρήξουν λίγο για το filioque.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom