EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

geopnd

Member
Μηνύματα
274
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
παιδια γυρισα απο βερολινο με easy στις 2 ιανουαριου.ειχα πληρωσει για μια αποσκευη 11 ευρω.στο αεροδρομιο πηγα ακομη με μια τσαντα σχολικη φουλ γεματη,μια τεραστια σακουλα με σουβενιρ και αλλα ωραια και ακομα 3 σακουλες με σοκολατες και αλλα duty free.επισης ειχα και τσαντα με laptop.κανενα απολυτως προβλημα δεν ειχα και δεν μου ζητησαν και ευρω παραπανω
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
αληθεια? να το τολμησω? θα παω με μια φιλη μου στο αεροδρομιο.οποτε αν μου πουν τιποτα για τα παραπανω θα της τα δωσω.αλλα μετα που εχω αλλη πτηση το πρωι απο λονδινο-θεσσαλονικη και δεν μου επιτρεψουν να εχω ξεχωριστα το λαπτοπ? δεν θα εχω κανεναν να του τα αφησω. κι απο τη στιγμη που η χειραποσκευη πρεπει να ειναι 56 επι 45 επι 25 πως θα γινει? ακριβως 25 εκατοστα ειναι το πλατος του λαπτοπ μου.πρεπει δηλαδη να το σακατεψω?
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
λετε να παρω κατι απο τα duty free και να χωσω εκει καποια απο τα πραγματα μου?
 

geopnd

Member
Μηνύματα
274
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
το laptop σιγουρα δεν θα εχεις προβλημα να το περασεις.το αφηνουν στα σιγουρα.τωρα για την περιπτωση σου δεν μπορω να σε παρω στο λαιμο μου.εγω σου ειπα τι μου ετυχε.αναγκαστηκα επρεπε να μπω με ολα τα υπαρχοντα μου.να τα αφηνα εκει???αποκλειεται.πιστευω οτι παιζει και ρολο το αεροδρομιο.αυστηροτητα κτλ.αν και οι γερμανοι ηταν αυστηροι γενικος στους ελεγζους.μεχρι και η αστυνομια μας σταματησε και μας ρωτουσε τι δουλεια εχουμε στην γερμανια.....χαχαχα!!!αλλα για τα πραγματα μας ουτε κουβεντα.πολυ χαλαρα τα περασαμε.μου εκανε και εμενα εντυπωση.
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
στο σαιτ λεει πως η τσαντουλα με το λαπτοπ μετραει ως χειραποσκευη,περιεργο.μηπως δεν ειχε πολυ κοσμο το αεροπλανο?
 

geopnd

Member
Μηνύματα
274
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
γυρισα 2 ιανουαριου κυριακη.το αεροπλανο ηταν γεματο οσο δεν παει αλλο.δεν ηξερα που να βαλω τα πραγματα μεσα στο αεροπλανο.και οι αλλοι που ημασταν μαζι ηταν το ιδιο φορτωμενοι.δεν γνωριζω,παιζει να ημασταν πολυ τυχεροι.παντως για το laptop εχω ακουσει απο παρα πολυ κοσμο οτι δεν το δινουν σημασια.
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
αχ ωραια.σε ευχαριστω.θα το τολμησω λοιπον.θα σας πω την κυριακη αν τα καταφερα.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
λετε να παρω κατι απο τα duty free και να χωσω εκει καποια απο τα πραγματα μου?
Ο έλεγχος των χειραποσκευών γίνεται πριν τα duty free. Άρα δεν παίζει αυτό που λες. Και φυσικά μπορείς να ψωνίσεις ό,τι θες από τα duty free... το ζήτημα όμως είναι ότι μέχρι εκεί πρέπει να φτάσεις με μόνο μία χειραποσκευή! Το ανέφερα και πιο πάνω... πριν ενάμιση μήνα που γύρναγα από Βερολίνο, έβαλα την τσάντα μου μέσα στη σακούλα που κρατούσα με κάτι εύθραυστα που είχα αγοράσει από το Βερολίνο γιατί διαφορετικά θα πλήρωνα έξτρα χρήματα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η easyjet το Gatwick κανει και ελεγχο πριν απο την εισοδο στο αεροπλανο. Αν εχει πολυ κοσμο ισως ειναι λιγο πιο χαλαρη. Αν δεν εχει ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα. Τις γιορτες ειναι χαλαροι. Σημαντικο να εισαι τυχερη και να μην πετυχεις τον φαλακρο που ελεγχει στο gate, δεν περναει τιποτα απ' αυτον.
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
σκεφτηκα κατι αλλο.θα φοραω 3 μπουφαν,2 κασκολ και θα εχω κ μπανανα στη μεση,περα απο την χειραποσκευη.θα μου πουν τιποτα?
 

geopnd

Member
Μηνύματα
274
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
το ξαναλεω πως γυρισα απο βερολινο 2 ιανουαριου.με τσαντα σχολικη φουλ γεματη και ποσες σακουλες.συν τσαντα με λαπτοπ.δεν πληρωσα ευρω παραπανω.απο οτι καταλαβα ειναι καθαρα θεμα τυχης,γιατι ειδα πολλυ κοσμο με τα απολυτως απαραιτητα πανω τους.παντως εμεις και καποιοι αλλοι ημασταν κυριολεκτικα γεματοι με τσαντες και σακουλες.το ρισκο αρα ειναι προσωπικο.εμεις απλως δεν μπορουσαμε να αφηναμε πραγμτα πισω.
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
οποτε αν ξανακανει ελεγχο δε μπορω να αγορασω απο τα duty free κατι.μας δουλευουν?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.784
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom