EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

erin

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω για τις αποσκευές.Επειδή είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύω ήθελα να μου πείτε πως βρίσκω απο πιον ιμάντα να παραλάβω τις αποσκευές μου. Ταξιδεύω με easyjet στο αεροδρόμιο schonenfeld.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Με το που θα προσγειωθεί το αεροπλάνο και θα αποβιβαστείς θα ακολουθήσεις τις ταμπέλες για την Παραλαβή Αποσκευών εκεί υπάρχουν μόνιτορ που δείχνουν ποιες πτήσεις αφίχθησαν και το νούμερο του αντίστοιχου ιμάντα παραλαβής αποσκευών.
Αν μπερδευτείς ακολούθησε τους συνταξιδιώτες σου...;)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Καλησπέρα,ήθελα να ρωτήσω για τις αποσκευές.Επειδή είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύω ήθελα να μου πείτε πως βρίσκω απο πιον ιμάντα να παραλάβω τις αποσκευές μου. Ταξιδεύω με easyjet στο αεροδρόμιο schonenfeld.
Καταρχήν χαλαρωσε και καλό ταξίδι. Όπως κατέβεις από το αεροπλάνο στο Βερολίνο και μπεις στο κυρίως κτήριο του αεροδρομίου θα δεις την παραλαβή αποσκευών. Έχει λίγους ιμάντες οπότε δν θα έχεις κανένα θέμα. Το αεροδρόμιο είναι αρκετά μικρό. Πάνω από τον κάθε ιμάντα έχει οθόνη που λέει από ποια πτήση βγαίνει.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Συνηθως,υπαρχουν ταμπελες που γραφουν baggage claim και μια ζωγραφισμενη βαλιτσα...αυτες ακολουθεις και στη συνεχεια βλεπεις τα μονιτορ που ειπε πανω η Nedelja και ο Νικος.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
Σας παρακαλώ διορθώστε το μήνυμά σας.
 

erin

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ! :) άντε καλά μας ταξίδια κ ο θεός βοηθός :p
 

nikolas22

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας!!
Με το πρώτο ποστ μου σε αυτό το φόρουμ έχω την εξής απορία: λέτε να υπάρξει πρόβλημα αν η χειραποσκευή μου έχει ύψος 57-58 εκ. ? Έχω τρομοκρατηθεί λίγο είναι η αλήθεια με αυτά που έχω διαβάσει και αν είναι να δημηιουργηθεί κάποιο πρόβλημα, να πάρω καλύτερα μια καινούρια βαλίτσα. Πετάω από Βερολίνο, δε ξέρω αν έχει αυτό σημασία....
Στο 56χ46χ25 αντιστοιχει το 56 στο υψος το 46 το μηκος και 25 το παχος?
 
Last edited:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Εάν έχει κάνει άλλος την κράτηση για μένα (ταξιδιωτικό πρακτορείο) δεν έχω τη δυνατότητα να προσθέσω εγώ έξτρα αποσκευή; Πρέπει να γίνει από αυτούς;

(είναι λίγο περίπλοκο να ρωτήσω το πρακτορείο κ επίσης δε βρήκα κάτι στο site της easyjet με μια γρήγορη ματιά)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.884
Likes
26.837
¨εχεις τον κωδικό κράτησης;Αν ναι προσπάθησε από εκεί.
Διαχείριση κράτησης,τσεκάρεις εκεί που λέει Οχι κάποιος άλλος έχει κάνει την κράτηση.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
¨εχεις τον κωδικό κράτησης;Αν ναι προσπάθησε από εκεί.
Διαχείριση κράτησης,τσεκάρεις εκεί που λέει Οχι κάποιος άλλος έχει κάνει την κράτηση.
Ναι το έκανα αυτό αλλά δε βλέπω πουθενά να υπάρχει δυνατότητα για προσθήκη βαλίτσας κ ήθελα να σιγουρέψω ότι είναι έτσι.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.884
Likes
26.837
Λογικά τότε μπαίνει όταν θα κάνεις τσεκ ιν ,πάλι με τον κωδικό κράτησης και το επίθετο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.607
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom