EasyJet Easyjet - Παραδοτέα Βαλιτσα

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
261
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπερα σε ολους. Θα ταξιδεψω το Πασχα στο Βερολινο με easyjet και θα επιστρεψω με rayanair. Θελω να παρω μαζι μου το δοξαρι του τσελου . Το δοξαρι ειναι σε θηκη 75cm x 5cm x 7cm. Κατι σαν ομπρελλα. Θα εχω ηδη μια χειραποσκευη συν το δοξαρι. Επικοινωνησα μσ easyjet και συγκεκριμενη απαντηση δεν πηρα. Μπερδεμενα πραγματα. Εχει ταξιδεψει καποιος ;
Ευχαριστω πολυ
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
Και στην Easyjet ισχύει το ίδιο εδώ και καιρό. Όλα μέσα στη (μία) χειραποσκευή
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλησπερα σε ολους. Θα ταξιδεψω το Πασχα στο Βερολινο με easyjet και θα επιστρεψω με rayanair. Θελω να παρω μαζι μου το δοξαρι του τσελου . Το δοξαρι ειναι σε θηκη 75cm x 5cm x 7cm. Κατι σαν ομπρελλα. Θα εχω ηδη μια χειραποσκευη συν το δοξαρι. Επικοινωνησα μσ easyjet και συγκεκριμενη απαντηση δεν πηρα. Μπερδεμενα πραγματα. Εχει ταξιδεψει καποιος ;
Ευχαριστω πολυ
Μπορεις να εχεις μουσικο οργανο ως χειραποσκευη με την προϋπόθεση να μην εχεις αλλη χειραποσκευή. Εκτος κ αν σου πουν κατι διαφορετικό απο την easy jet, θα πρεπει να κλεισεις βαλιτσα και θα ελεγα κ speedy boarding για να μπορεσεις να εχεις κ την προσωπικη σου τσαντα με τα απαραιτητα.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
261
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Μπορεις να εχεις μουσικο οργανο ως χειραποσκευη με την προϋπόθεση να μην εχεις αλλη χειραποσκευή. Εκτος κ αν σου πουν κατι διαφορετικό απο την easy jet, θα πρεπει να κλεισεις βαλιτσα και θα ελεγα κ speedy boarding για να μπορεσεις να εχεις κ την προσωπικη σου τσαντα με τα απαραιτητα.
ευχαριστω πολυ. θα το ψαξω
 

gogo85

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα. Προσεχώς ταξιδεύω με easyjet για εδιμβουργο χωρίς έξτρα βαλίτσα.
Στις χειραποσκευς αναφέρει ότι μπορείς να έχεις μια μικρή βαλίτσα, των συγκεκριμένων γνωστών διαστάσεων. Θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται να έχεις μαζί σου και τσάντα πλάτης
γυναικεία η τύπου σχολική? Ευχαριστώ πολύ...
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Με easyjet έχω πετάξει μόνο 2 φορές, το πήγαινε-έλα Νίκαια-Τουλούζη-Νικαια. Και τις 2 φορές το μόνο που επέμεναν στην πύλη ήταν να έχουμε μόνο ένα αντικείμενο μαζί μας (είτε άντρες είτε γυναίκες). Ακόμη και τη μπανάνα, μας είπαν και τη βάλαμε μέσα στη χειραποσκευή. Δεν μέτρησαν διαστάσεις (κάποιοι κουβαλούσαν κανονικές βαλίτσες :haha:) ούτε τις ζύγισαν. Πιστεύω το Α και το Ω είναι στους υπαλλήλους που θα πέσεις...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα. Προσεχώς ταξιδεύω με easyjet για εδιμβουργο χωρίς έξτρα βαλίτσα.
Στις χειραποσκευς αναφέρει ότι μπορείς να έχεις μια μικρή βαλίτσα, των συγκεκριμένων γνωστών διαστάσεων. Θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται να έχεις μαζί σου και τσάντα πλάτης
γυναικεία η τύπου σχολική? Ευχαριστώ πολύ...
Μπαίνουμε στην ιστοσελίδα της easyjet, πάμε στην ενότητα των αποσκευών και διαβάζουμε με μεγάλα γράμματα ότι επιτρέπεται μόνο ΜΙΑ χειραποσκευή: http://www.easyjet.com/en/help/baggage/cabin-bag-and-hold-luggage
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.958
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Δεν μέτρησαν διαστάσεις (κάποιοι κουβαλούσαν κανονικές βαλίτσες :haha:) ούτε τις ζύγισαν.
Δεν υπάρχει περιορισμός βάρους στις χειραποσκευές στην Easy jet.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Με easyjet έχω πετάξει μόνο 2 φορές, το πήγαινε-έλα Νίκαια-Τουλούζη-Νικαια. Και τις 2 φορές το μόνο που επέμεναν στην πύλη ήταν να έχουμε μόνο ένα αντικείμενο μαζί μας (είτε άντρες είτε γυναίκες). Ακόμη και τη μπανάνα, μας είπαν και τη βάλαμε μέσα στη χειραποσκευή. Δεν μέτρησαν διαστάσεις (κάποιοι κουβαλούσαν κανονικές βαλίτσες :haha:) ούτε τις ζύγισαν. Πιστεύω το Α και το Ω είναι στους υπαλλήλους που θα πέσεις...
Τυχαίο είναι αν θα γίνει έλεγχος, σε πτήση από το Ελ. Βενιζέλος πέτυχα να βάζουν όλοι τις βαλίτσες στην ειδική θήκη και πολλοί αναγκάζονταν να φορέσουν κάποια από τα ρούχα για να χωρέσουν, ενώ υπήρχαν και διαμαρτυρίες από γυναίκες για τις τσάντες τους καθώς δεν ήθελαν να καταλάβουνν ότι η easyjet δεν επιτρέπει προσωπικό αντικείμενο (με συνέπεια η επιβίβαση να γίνεται τραγικά αργά, αλλά το αεροπλάνο τελικά έφυγε on time).
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα. Προσεχώς ταξιδεύω με easyjet για εδιμβουργο χωρίς έξτρα βαλίτσα.
Στις χειραποσκευς αναφέρει ότι μπορείς να έχεις μια μικρή βαλίτσα, των συγκεκριμένων γνωστών διαστάσεων. Θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται να έχεις μαζί σου και τσάντα πλάτης
γυναικεία η τύπου σχολική? Ευχαριστώ πολύ...
Πριν 2 χρόνια πέταξα για Εδιμβούργο με Easy jet. Το επιπλέον μικρό τσαντάκι που είχα το έβαλα στην κύρια χειραποσκευη μου. Όταν μπήκα στο αεροσκάφος, έβγαλα ότι χρειαζόμουν από τη χειραποσκευη και μετά την τοποθέτησα στα ντουλάπια.
Δεν επιτρέπεται να έχεις δλδ κανένα έξτρα τσαντάκι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom