EgyptAir EgyptAir -- Ερωτήσεις & Πληροφορίες

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Μην ασχολείστε με trollers...
Στο θέμα μας παρακαλώ...

Egypt Air???
 

MaRiA M

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Πηγαινω καθε χρονο Αθηνα - Καιρο με Εgypt Αir και ΔΕΝ εχω προσεξει καποιο προβλημα που να με κανει να μην ξαναταξιδεψω μαζι της . Εγω ειμαι μιση Αιγυπτια διοτι ο μπαμπασ μου ειναι απο εκει και πηγαινω εκει συνεχεια οι τιμες δεν με εχουν εκπληξει ποτε. Η εξυπηρετηση μου φανηκε πολυ καλη . Στο ταξιδι δεν προσεξα κατι γιατι μεχρι να μπεισ στο αεροπλανο να κατσεις να δεσεισ ζωνη να σου δωσουν το φαγητο και κατι να πιεισ εεεεε μετα απο 20 λεπτα προσγειωνεσε. Κατι ομως που με ενοχληε ιδιαιτερα ειναι οτι μεχρι προπερσι τα δρομολογια κρατουσαν 1ωρα 20 λεπτα. τον επομενο χρονο 1ωρα 40 λεπτα ε και φετος το κανανε 2 ωρες . και κατι αλλο δεν ειναι οτι το συνειδιτοποιησα τωρα απλως δυο χρονια πριν αναχωρηση πηγαινα με Olympic Air αντε και καμια φορα στην επιστροφη με Εgypt Αir αλλα τωρα μονο με Εgypt και το ψαχνω και το ψαχνω και δεν εχει γραφτει καποιο αρθρο. Θα μου πει καποιος που ξερει τον λογο να μην εκτελει πτησεισ τωρα πια η Olympic Air???/???/?/?
 

marina vs

Member
Μηνύματα
105
Likes
111
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!!!
Επιδη με καποια που διαβαζω εδω μεσα θα μου ερθει ταμπλας εχουμε και λεμε......με την EGYPT AIR πεταξα φετος για Μπανγκοκ και μετα το Καιρο το αεροπλανο ηταν ολοκαινουριο, με ατομικο usb, μεγαλες οθονες και πολυ καλο σερβις....τωρα το αν πεταξεις μεχρι Καιρο με ενα λιγακι πιο παλιο σκαφος δεν θα παθεις και τιποτα.Επισης το να δωσω 850 ευρω για Μαλαισια για μερικους εδω μεσα ισως ειναι μικρη υποθεση , αλλα για μενα ηταν τα ξενοδοχεια 2 εβδομαδων (524 αγορα ).Τα χα'ι'ληκια οπως και τα γουστα τα πληρωνουμε.....εγω παντος 300 ευρω παραπανω για τις προκαταληψεις και τις φαντασιωσεις καποιων δεν τα ξοδευω!!
Πόσο δίκιο έχεις!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Άλλος ένας ειδικός μίλησε... έχετε δίκιο, έχουμε προκατάληψη με τον Αιγυπτιακό λαό και μισούμε την εταιρία τους γιατί βρωμάνε τα πόδια τους... υποθέτω ότι σαν ειδικοί γνωρίζετε τα πάντα για την εκπαίδευση των στελεχών της εταιρίας, για την συντήρηση των αεροσκαφών, για την σχολαστική τήρηση των κανόνων ασφαλείας και έτσι βγάλατε το συμπέρασμα ότι εμείς που λέμε ότι η συγκεκριμένη εταιρία δεν είναι ότι καλύτερο υπάρχει από πλευράς ασφάλειας, γουστάρουμε τα χαϊλίκια και είμαστε φαντασιόπληκτοι...
 

marina vs

Member
Μηνύματα
105
Likes
111
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!!!
Καλε μου traveller φυσικα και δεν κρινω την γνωμη κανενος,αλλα μιλαμε παντα συμφωνα με τις πιθανοτητες.Και επειδη οι πιθανοτητες ειναι σχεδον μηδαμινες ας μην ειμαστε και τοσο υπερβολικοι κρινοντας την μονο κ μονο λογω του χαμηλου της κοστους.
Με το ιδιο σκεπτικο θα πρεπε να κρινουμε και να αμφισβητουμε και την easyjet και την ryanair που πολλοι βεβαια λενε οτι δεν ειναι καλες εταιριες κρινοντας μονο κ μονο απο τις χαμηλες τιμες τους.
Εχω ταξιδεψει πολλακις φορες με αυτες τις εταιριες και ειναι μια χαρα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Κανένας δεν είπε ότι η MS είναι αναξιόπιστη επειδή είναι φτηνή... μην λες ότι θέλεις...

Τώρα το άλλο που είπες για τις πιθανότητες υποθέτω ότι δεν το λες σοβαρά... κανένας λογικός άνθρωπος δεν παίζει την ζωή του στο λόττο...
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Ρε παιδιά, έλεος πια, ότι σας σερβίρουν οι δημοσιογράφοι... Επειδή δηλαδή κάτι παίζει μεταξύ Egyptair και Nαυτεμπορικής και η δεύτερη μας έχει πρήξει κάθε τρις και λίγο με δημοσιεύματα για τις δήθεν τέλειες υπηρεσίες και παροχές της πρώτης και για κάθε νέο προορισμό της ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ, πρέπει να γεμίζουμε και εδώ όλο το φόρουμ με τέτοιες γελοιότητες;

Να ήταν μια νέα ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ σύνδεση μεταξύ ελληνικού ή έστω αεροδρομίου που μπορεί να ενδιαφέρει Έλληνες (πχ Σκόπια ή Σόφια όπου ο βορειοελλαδίτης μπορεί εύκολα σχετικά να πάρει πτήση από εκεί) να πω εντάξει. Αλλα τώρα τι θα γίνει, για κάθε νέο προορισμό που ανακοινώνει μια εταιρία του εξωτερικού και μπορείς να την πάρεις με - σκατά - ανταπόκριση από Αθήνα, θα βάζουμε νέο ποστ; Αμα είναι έτσι θα γεμίσουμε τουλάχιστον 100 μηνύματα την εβδομάδα. Η Turkish ξεκινά από Πόλη για μια χ πόλη της αφρικής, η Lufthansa ξεκινά από Μόναχο για μια y πόλη των US κλπ... Όποιος ενδιαφέρεται να μπει scyscanner ή οπουδήποτε αλλού να δει τι ανταποκρίσεις παίζουν για τον προορισμό που τον ενδιαφέρει. Δε γίνεται να γράφουμε εδώ για οποιαδήποτε ανταπόκριση σε οποιοδήποτε αεροδρόμιο του πλανήτη, υπάρχουν άλλα φόρουμ γι αυτό.

Και να ήταν ανταπόκριση λογική πάει στο καλό. Αλλα τι ανταπόκριση είναι αυτή με 15 ώρες παραμονή στο Κάιρο στον πηγαιμό και άλλες τόσες στην επιστροφή και μάλιστα νύχτα; Ποιος θα προτιμήσει αυτή την πτήση και όχι τις άλλες 3 καθημερινές ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ πτήσεις που έχουμε για Μόσχα; Πόσο πιο φθηνά μπορεί να είναι δηλαδή με Egyptair - που δύσκολα θεωρώ πως θα είναι πιο φθηνά - για να προτιμήσεις να κάνεις συνολικά 22 ώρες αντί για 4;

Βtw βλέπω κάτι τιμές που παίζουν γύρω στα 500-1000 ευρω με επιστροφή, δε νομίζω να θέλει κανείς να το συνεχίσουμε...
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.521
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom