Γενικά Ellinair

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Φίλτατε,εύχομαι να έχει στρώσει.Προσωπικά την πάτησα 3 φορές με ακυρώσεις,Αθήνα,Λάρνακα ,και Σμύρνη.
Οπότε για μένα έχει λήξει αυτή η εταιρία.Προσπάθησα να την στηρίξω όσο μπορώ σε φίλους και γνωστούς,
αλλά με διέψευσε η εταιρία.Αν προσέξεις ο τόπικ στάρτερ ήμουν εγώ.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Δεν νομίζω ότι είναι μόνο η δωρεάν βαλίτσα, η οποία σημειωτέον κοστίζει το λιγότερο 15€, ούτε βέβαια και οι χυμοί και τα νερά της, αλλά ότι υπάρχουν ανθρωποι τους σε περίπτωση που πάρεις ένα τηλέφωνο να σου απαντήσουν. Οπως επίσης θα βγάλουν και μια ανακοίνωση στο αεροδρόμιο ηια κάποιον που εχει καθυστερησει λίγο δείχνοντας ότι τον υπολογίζουν στοιχειωδως ως άνθρωπο. Γενικά στη συμπεριφορά στο πελάτη δεν νομίζω ότι σε τιποτα είναι κατώτεροι απο την Aegean. Βέβαια οι ακυρώσεις δρομολογίων είναι μέρος της βιομηχανίας και οχι κάτι καινούργιο. Το θεμα είναι να μην γίνεται τελευταία στιγμή. Κάτι το οποίο δεν εγινε στο δρομολόγιο Χανια Θεσσαλονίκη τουλάχιστον.
Τέλος, μιας και εσας η βαλιτσα δεν σας ενδιαφέρει αλλα πληροφοριακά στην ραιν χειραποσκευή και βαλιτσα κοστίζουν 8+20 η 25, δηλαδή περίπου 30€.
Για να καταλαβω κατι, το προσωπικο της ryanair στο αεροδρόμιο, δεν συμπεριφερεται καλα στον πελατη?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Φίλτατε,εύχομαι να έχει στρώσει.Προσωπικά την πάτησα 3 φορές με ακυρώσεις,Αθήνα,Λάρνακα ,και Σμύρνη.
Οπότε για μένα έχει λήξει αυτή η εταιρία.Προσπάθησα να την στηρίξω όσο μπορώ σε φίλους και γνωστούς,
αλλά με διέψευσε η εταιρία.Αν προσέξεις ο τόπικ στάρτερ ήμουν εγώ.
Μονο που στο δρομολογιο Αθηνα Θεσσαλονικη θα μεινει μονο αυτη και η Aegean. Μπηκα κι εγω στον πειρασμο λογω της βαλιτσας αλλα βρηκα στην ιδια τιμη με Aegean και την απεφυγα αφου ειδα τι ποσταρες. Ειδικα κλεινοντας μεσω μεταπωλητη, αντε να βγαλεις ακρη σε καμια στραβη.
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Mη εμφάνιση επιβάτη στο αεροδρόμιο (No- Show):
• 40,00€ επιβάρυνση ανά εισιτήριο για οποιαδήποτε αλλαγή ή ακύρωση εισιτηρίου
υπάρχει.

Δηλαδή εάν κλείσεις εισιτήριο και δεν πας τελικά γιατι δεν θέλεις να πας.... Θα επιβαρυνθείς με 40€ αυτό εννοεί;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Δεν νομίζω.Θα τα χρεώσει αν προσπαθήσεις να αλλάξεις το εισιτήριο ή το ακυρώσεις για να πάρεις πίσω τους φόρους.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν νομίζω.Θα τα χρεώσει αν προσπαθήσεις να αλλάξεις το εισιτήριο ή το ακυρώσεις για να πάρεις πίσω τους φόρους.
Το no show δεν σημαίνει αυτό όμως. Μήπως σημαίνει ακριβώς αυτό: ότι αν δεν εμφανιστεί στην πτήση θα τον χρεώσουν πρόστιμο; Και πως;
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Το no show δεν σημαίνει αυτό όμως. Μήπως σημαίνει ακριβώς αυτό: ότι αν δεν εμφανιστεί στην πτήση θα τον χρεώσουν πρόστιμο; Και πως;
Δεν έχω ακούσει να γίνεται αυτό.Θα χρεώσουν την κάρτα μετά για μη εμφάνιση;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν έχω ακούσει να γίνεται αυτό.Θα χρεώσουν την κάρτα μετά για μη εμφάνιση;
Σωστά. Άρα είναι κολπάκι για να σου "κόβουν" την επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση ακύρωσης, όπως είπες πριν.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
screenshot-booking.ellinair.com-2019.11.04-19_32_15.png

Την κοπανάει σιγά -σιγά από την Αθήνα;Αν εξαιρέσεις το Αθήνα-Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει τίποτα άλλο απευθείας.!!!
Βάζοντας Αθήνα -Ηράκλειο ,μόνο μέσω Θεσσαλονίκης και Πτήση σύνολο 9.55!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom