Essen und Trinken! Φαγητα και ποτα!

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
λίγο ακριβό μου φαίνεται...(οκ, για τα δεδομένα του Βερολίνου που οι μερίδες έχουν κάτω από 8-10ευρώ). Το αξίζει πράγματι? Να το τιμήσουμε αν είναι:D
Ότι ακριβώς είπε ο fitziano! Αυτο Rib-eye steak αξέχαστο! ελπίζω μόνο να μην έχει χαλάσει.



SkullFlower;108695 Δεν θα ξεχασω τα χάξελ (κότσι μαγειρεμένο σε μπύρα) στο μόναχο στις μπυραρίες και ειδικά αυτό στην augustiner! επίσης λουκάνικα μπρέτσελ και όλα τα σχετικά απο κει όλα τα λεφτά! quote said:
Συμφωνώ για Augistiner. Φοβερό φαγητό (μην ξεχνάμε και το kasespatzle) και φυσικά καταπληκτικές μπύρες.
Καλα ναι, για τις μπύρες ότι και να πούμε λίγο. Φεύγεις απο Μόναχο και κάνεις κανα χρόνο να ξαναπιείς μπύρα γιατι όλες οι άλλες σου φαίνονται ψεύτικες. Και η Hofbrauhaus έχει αρκετο καλό φαγητό αλλα και σαν την augustiner δεν είναι:p
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Μια που αναφερατε και εστιατορια στην γερμανια που η κουζινα τους δεν ειναι γερμανικη να προσθεσω τον ΑΜRIT στο Βερολινο στη Nollendorfplatz (εκει πηγα εγω, εχει αλλα δυο εστιατορια στην πολη). Υπεροχο ινδικο φαγητο με τιμες γυρω στα 15 ευρω το ατομο.
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Nαι, εγκρίνω κι εγώ το παραπάνω post. Το τιμήσαμε δεόντως. Έτυχε με άλλη παρέα την ίδια εβδομάδα να φάω σε άλλο ινδικό, και μακράν το AMRIT ήταν καλύτερο. Πήρα chicken mandras και ήταν θεϊκο! (για εμένα που μου αρέσουν τα πικάντικα). Ό,τι και να πάρετε είναι τέλειο! Οι σερβιτόροι πολύ...επαγγελματίες, θέλω να πω κάπως ψυχροί και βιαστικοί πολύ, αλλά το φαΐ....ααααχχχ τι μου θύμισες τώρα...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.377
Likes
6.894
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
επειδή έγινε λόγος σε άλλο τόπικ για το γνωστό γερμανικό χριστουγεννιάτικο ποτό Glühwein
να αναφερθεί πως οι γνωστές 2 γερμανικές εταιρίες discount Lidl και Aldi που δραστηριοποιύνται στα πάτρια εδάφη, το συγκεκριμένο ποτό, λίγες βδομάδες πριν τα Χριστούγεννα το έχουν στα ράφια τους!
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Όπως επίσης και στον Βασιλόπουλο καθώς και άλλα Χριστουγεννιάτικα γλυκίσματα.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
επειδή έγινε λόγος σε άλλο τόπικ για το γνωστό γερμανικό χριστουγεννιάτικο ποτό Glühwein
να αναφερθεί πως οι γνωστές 2 γερμανικές εταιρίες discount Lidl και Aldi που δραστηριοποιύνται στα πάτρια εδάφη, το συγκεκριμένο ποτό, λίγες βδομάδες πριν τα Χριστούγεννα το έχουν στα ράφια τους!
Νομίζω μου έχει ξεμείνει ένα από πέρυσι...:p
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Θα απορήσετε πού βρήκα αυτό το θέμα και το έφερα ξανά στο προσκήνιο, αλλά μιας και πάω Χαϊδελβέργη (όπως βλέπετε στην υπογραφή) μήήηηπως τυχαίνει να θυμάστε κανένα καλό και όχι πολύ τουριστικό εστιατόριο εκεί; Θενξ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.289
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom