Eurobasket 2011

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οι Σλοβενοι με τις 0 στις 4 βολές μας έκαναν δωρο.
Πολύ θετικός ο Παπανικολάου που μας ξεκολησε στο σκορ με τα δυο απανωτά τρίποντα, την κρισιμη ταπα και την ασιστ κάρφωμα στον Μπουρούση.
Για Ζήση και Φώτση στάθηκαν στο υψος των περιστάσεων ως παλαιότεροι παίκτες.
Δυστυχώς ο Καλάθης μεχρι στιγμής είναι κατώτερος των περιστάσεων και των προσδοκιών μας.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Βελτιωμένη η ομάς, μπράβο για τη νίκη, προχωράμε. Θετικό το ότι αντέξαμε στην αντεπίθεση των σλοβένων, αλλά ο πάγκος σήμερα τάκανε ολίγον σαλάτα.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
dmdoc φιλότιμη η προσπαθεια σου να "ποδοσφαιροποιήσεις" το τοπικ, αλλά σε παρακαλώ στο μπασκετ μην μιλάς για παρασκηνιο και γαυρους.
Sorry,αλλά ο Ελληνιάδης μπάσκετ παίζει(διόρθωση...έπαιζε).Την προσπάθεια δεν την έκανα εγώ,αλλά ο ίδιος.Αν σε ενοχλεί η πραγματικότητα,μην την διαβάζεις;)

Βελτιωμένη η ομάς, μπράβο για τη νίκη, προχωράμε. Θετικό το ότι αντέξαμε στην αντεπίθεση των σλοβένων, αλλά ο πάγκος σήμερα τάκανε ολίγον σαλάτα.
+1.Το κλασσικότερο ever 4αρι μας,έδειξε πως σπάει η ζώνη το λίγο που έπαιξε
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Sorry,αλλά ο Ελληνιάδης μπάσκετ παίζει(διόρθωση...έπαιζε).Την προσπάθεια δεν την έκανα εγώ,αλλά ο ίδιος.Αν σε ενοχλεί η πραγματικότητα,μην την διαβάζεις;)
Την ειδηση την ειχα διαβάσει πολυ πριν την αναπαραγάγεις εσύ εδώ.
Το σχολίο μου πήγαινε στον τρόπο που την αναπαρηγαγες. Μην κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.

Ον τοπικ αν καταφερουμε να κερδισουμε Ρωσία λογικά θα βγουμε πρώτοι, καθώς τα Σκοπια δε νομιζω να κερδίζουν Σλοβενί και Ρωσία.
Αν και στον αλλο ομιλι πάνε ολα ομαλά θα πέσουμε πάνω σε Σέρβους ή Γάλλους, οπου έχουμε σαφώς περισσότερες πιθανότητες για το θαύμα.

Πάντως είμαστε τυχεροι που πέσαμε σε αυτά τα δυο γκρουπ με ευκολους και βατους αντιπάλους και ετσι τα λαθη δεν μας στοιχισαν και από παιχνιδι σε παιχνιδι βελτιωνομαστε.
Στα απεναντι γκρουπ ισως να ειχαμε χαιρετησει τη διοργανωση
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οι πιθανότητές μας για τετράδα είναι πάρα πολύ μικρές, αφού με όποιον και να πέσουμε στα χιαστί, είναι ομάδες μια κατηγορία πάνω από μας. Όμως κάθε νίκη βελτιώνει την αυτοπεποίθηση των νέων παιδιών και τους βοηθάει να χτίσουν μια καλή ψυχολογία γύρω από την ομάδα που θα είναι υπερπολύτιμη στο κρίσιμο ματς για το 5-8 (αν τελικά δε γίνει κάποιο σούπερ θαύμα και μπούμε τετράδα).

Πάντως αν αυτή η ομάδα, καταφέρει και μπει στην εξάδα, εγώ θα είμαι σούπερ ευχαριστημένος.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οι πιθανότητές μας για τετράδα είναι πάρα πολύ μικρές, αφού με όποιον και να πέσουμε στα χιαστί, είναι ομάδες μια κατηγορία πάνω από μας. Όμως κάθε νίκη βελτιώνει την αυτοπεποίθηση των νέων παιδιών και τους βοηθάει να χτίσουν μια καλή ψυχολογία γύρω από την ομάδα που θα είναι υπερπολύτιμη στο κρίσιμο ματς για το 5-8 (αν τελικά δε γίνει κάποιο σούπερ θαύμα και μπούμε τετράδα).

Πάντως αν αυτή η ομάδα, καταφέρει και μπει στην εξάδα, εγώ θα είμαι σούπερ ευχαριστημένος.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Με τη 6η θεση είμαστε σουπερ.
Απλα είπα οτι αν κερδίσουμε τη Ρωσία εχουμε μεγάλες πιθανοτητες για την 1η θέση και αυξάνουμε τις οποιες πιθανότητες μας να κανουμε την υπερβαση και το θαύμα.
Πάντως η Ρωσία είναι η πιο ποιοτική ομάδα που έχουμε αντιμετωπίσει μέχρι τώρα, και τα πράγματα θα είναι δύσκολα και ας τους κερδίσαμε στο φιλικό
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Περί αγώνα: Κοψοχολιάστηκα στο τέλος, θα το ομολογήσω. Δεν γίνεται μάνα μου να κερδίζεις με τέτοια διαφορά και μετά να τα κάνεις ...ολίγον σαλάτα, όπως είπε και το αφεντικό. Ο Φώτσης γιατί έμεινε τόση ώρα πάγκο; Αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα.
Ευτυχώς μπήκαν τα "μεγάλα σουτ", τα δυο τρίποντα του Παπανικολάου, του Ζήση και του Φώτση στη συνέχεια, αναδειχθήκαμε νικητές στον "διαγωνισμό τριπόντων" κι ακόμη μια φορά οι Σλοβένοι άφησαν απέδειξαν πως όσο καλούς παίκτες έχουν τους λείπει η αυτοπεποίθηση πως είναι όντως καλοί. Αλλιώς δεν εξηγείται τούτος ο ...λουζερισμός.
Χαίρομαι για την άμυνα(εντάξει δεν μιλάω πάνω στον Λάκοβιτς που το βάζει και να είσαι κρεμασμένος πάνω του) και για τους αυτοματισμούς που έχουν βρει μεταξύ τους αν και γνωρίζονται μπασκετικά ελάχιστο διάστημα.

Ρωσία τώρα. Δεν τους θεωρώ σούπερ αλλά πάντα καταφέρνουν να πάρουν το κατιτίς παραπάνω με την Εθνική. Και επειδή αν είναι να χάσουμε ένα ματς σε αυτή τη φάση θα είναι με αυτούς- λογικά- κι όχι με τη Γεωργία, ας "πειραματιστούμε" όσο το επιτρέψουν οι συνθήκες μέσα στο παρκέ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.333
Η Φινλανδία νίκησε την Γεωργία και νομίζω οτι προκριθήκαμε και εμείς στους "8" ανεξάρτητα απο τα υπόλοιπα αποτελέσματα μας.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Τραγικοι στην αμυνα και στα ριμπαουντ και χωρις σχεδιο στις κρισιμες επιθεσεις. Η ηττα λοιπον ήρθε φυσιολογικά.
Μεθαυριο με την Γεωργία σφραγιζουμε τυπικά την τρίτη θέση, αλλά από αύριο θα μάθουμε τον αντιπαλο μας.
Φαντάζομαι ότι ολοι ευχομαστε να κερδισουν οι Ισπανοι, μηπως και μιλήσει η θετική παράδοση μας με την εκπληξη του τουρνουά Γαλλία.

Αν τα Σκοπιά χάσουν από Ρώσους και βγουν δεύτεροι και χάσουμε αμφοτεροι το χιαστί, παιζουμε μαζι τους για το προολυμπιακό;; Ας απαντησει σίγουρα κάποιος που ξέρει.

Μια χαρά μου ακούγεται.
 

Suis

Member
Μηνύματα
46
Likes
8
Ίσως το πιο ώριμο 1ο ημίχρονο του τουρνουά so far.Βγάλαμε εξαιρετική ενέργεια απέναντι στα mismatch,μας έκατσαν και τα σουτάκια.Η ομάδα είναι καινούρια και αυτό φάνηκε στο 2ο που στέρεψε από καθαρό μυαλό,ψυχολογία και άρχισε να στραβοπατάει.Για άλλη μια φορά ο κόουτς ήταν ανεπαρκής να δώσει λύσεις στα κολλήματα και να διαχειριστεί ιδανικά το ρόστερ του.
Άλλο ένα καταπληκτικό ματς από τους Σκοπιανούς,που σίγουρα ΑΥΤΟΙ είναι η έκπληξη της διοργάνωσης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.056
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom