Eurovision

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Το πόσο πάτος είναι όλος ο θεσμός το αποδεικνύει και το ότι η παγκόσμια αυτοκρατορία στη μουσική, βλ. Βρετανία, δεν μπόρεσε να προσαρμοστεί στη γλίτσα και να βγάλει ένα τριτοτέταρτο τραγούδι που να πάει καλά. Το ίδιο ακριβώς παθαίνει και η Ιταλία.
Η Ιταλία;; Είσαι σίγουρος; Γιατί η Ιταλία είναι η πιο επιτυχημένη χώρα στο θεσμό από το 2011 μέχρι φέτος και όλα της τα τραγούδια έγιναν μεγάλα χιτ στη χώρα.

Αυτα τα δυο είναι τα πιο πετυχημένα τραγούδια της Eurovision στο YouTube με τα περισσότερα views.Τυγχάνει να είναι και τα δυο Ιταλικά.

Επίσης και το φετινό το "Soldi" που βγήκε 2ο έχει σκίσει στις πωλήσεις στην Ιταλία.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μα μίλησες για επιτυχία. Ε επιτυχία είναι και οι τάσεις και τα charts. Εγώ συμφωνώ ότι υπάρχουν πάτοι. Εδώ έγινε viral και κόλλησε στο μυαλό όλων το Mama! Αριστουργήματα έχουν υπάρξει κι ας μην έγιναν επιτυχία. Άλλωστε ανέφερες την ποιότητα. Ποιότητα υπάρχει λοιπόν άσχετα αν γίνονται ή όχι επιτυχίες. Τώρα αν έδωσαν νέες ιδέες ή τάσεις δεν ξέρω αλλά μεγάλες επιτυχίες έχουν υπάρξει όπως το Euphoria και το Grande Amore στο πρόσφατο παρελθόν.
Και το heroes, κ το satellite, το goodbye to yesterday, στα 90s το diva
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Η Ιταλία;; Είσαι σίγουρος; Γιατί η Ιταλία είναι η πιο επιτυχημένη χώρα στο θεσμό από το 2011 μέχρι φέτος και όλα της τα τραγούδια έγιναν μεγάλα χιτ στη χώρα.

Αυτα τα δυο είναι τα πιο πετυχημένα τραγούδια της Eurovision στο YouTube με τα περισσότερα views.Τυγχάνει να είναι και τα δυο Ιταλικά.

Επίσης και το φετινό το "Soldi" που βγήκε 2ο έχει σκίσει στις πωλήσεις στην Ιταλία.
Δεν παρακολουθώ και δεν ξέρω, εγώ έχω μείνει στην εποχή που η Ιταλία δεν συμμετείχε καν στον διαγωνισμό. Με βοήθησες να καταλάβω καλύτερα την κοινωνική και πολιτική αθλιότητα που βιώνει τα τελευταία χρόνια.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Τι γίνεται φέτος; Πότε θα αρχίσουν τα σχόλια;
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.010
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Τι γίνεται φέτος; Πότε θα αρχίσουν τα σχόλια;
Δεν ξέρω για εσάς, εμείς πάντως πήραμε θέση για τον τελικό με το παραδοσιακό χειροποίητο γιουροβιζιονικο σούσι μας:
IMG-e8567a51488f80d0cb7e7389578e1e79-V.jpg

Έχουμε παράδοση ετών, να βλέπουμε τον ευρωπαϊκο διαγωνισμό συνοδεία ιαπωνικής κουζίνας(...όλο για φαγητά γράφω τώρα τελευταία στο φόρουμ:icecream:)
Edit:Θύματα του κορονοιου οι Ισλανδοί, γι'αυτό και δεν θα εμφανιστούν live στη σκηνή αλλά σε μαγνητοσκόπηση.Επισης θετικός στον κορονοιο ο περσινος νικητης,οπότε φέτος θα είναι η πρώτη χρονιά που δεν θα παραδώσει ο προηγούμενος στον επόμενο το βραβείο. Αυτά τα ολίγα διάβασα για την Eurovisionτην εποχή του covid!
 
Last edited:

Sam-chal

Member
Μηνύματα
862
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Εδώ και χρόνια δεν παρακολουθώ την κακοποίηση ακουστικής και αισθητικής.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.774
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom