FC Barcelona - Mes que un club / Camp Nou

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.681
Likes
16.566
Και μου κάνει φοβερή εντύπωση ότι στη σύνθεσή της έχει μόνο Ισπανούς άντε νάχει και 1 η 2 ξένους......
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.041
Likes
6.430
Δεν εχει μονο ισπανους.

Εχει συγκεκριμενα βασκους.

Μια νοοτροπια να αναδεικνυει παικτες απο τις ακαδημιες της και μετα ειτε να τους κραταει για πολλα χρονια,που σημαινει σταθερος κορμος,ειτε να τους πουλαει με πολλλα λεφτα,που σημαινει,ευρωστο οικονομικα σωματειο.

Μια νοοτροπια που απεχει παρασαγγας απο τη δικη μας φιλοσοφια των μισθοφορων παικτων,που δε νοιωθουν τιποτα για τη φανελα,για τον κοσμο που πληρωνει για δει καποιο-ελαχιστο θεαμα.

Τετοιες ομαδες χαιρεσαι να τις βλεπεις!

Α!Να πουμε και ενα μεγαλο στον προπονητη της.Τον Μαρσελο Μπιελσα.Η δουλεια που κανει ειναι απιστευτη.
Και σαν συνεχεια,μιας και με τη χιλη τα ειχε παει πολυ καλα στο μουντιαλ και με την αργεντινη επισης το ιδιο.

Και θα δουμε και τελικο την ομαδα να το σηκωνει απεναντι στην μπαρτσελονα!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.907
Likes
27.076
@Και θα δουμε και τελικο την ομαδα να το σηκωνει απεναντι στην μπαρτσελονα!!

Παρεκτρεπεσε :lol:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.681
Likes
16.566
μακάρι να το πάρει η Μπιλμπάο αν και γενικά υποστηρίζω Μπαρτσελόνα .....Δεν μου αρέσουν και πολύ οι μονοκρατορίες....

ΥΓ Βάσκοι Καταλανοί είναι όλοι Ισπανοί είτε το θέλουν είτε όχι....και δεν παίρνω βέβαια θέση σ' αυτό....
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.041
Likes
6.430
@Και θα δουμε και τελικο την ομαδα να το σηκωνει απεναντι στην μπαρτσελονα!!

Παρεκτρεπεσε :lol:
Να το παιξεις στοιχημα.Ακουσε με;)

Οχι οτι εχω κατι με την μπαρτσελονα.Το αντιθετο.

Μοιαζουν σε πολλα οι δυο ομαδες.

Αλλα ας παρει και κανενας αλλος καποιο κυπελο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.758
Likes
50.990
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν εχει μονο ισπανους.

Εχει συγκεκριμενα βασκους.


Έχει ΜΟΝΟ Βάσκους, οι μη Βάσκοι απαγορεύεται να παίζουν στην ομάδα. Πρέπει τουλάχιστον ο ένας γονιός να είναι βάσκικης καταγωγής, έστω από το γαλλικό κομμάτι της Χώρας των Βάσκων (π.χ Λιζαράζου παλιότερα αν θυμάται κανείς).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.041
Likes
6.430
Ναι συμφωνω.

Ετσι οπως το εγραψα φαινεται λαθος.

Μονο βασκους.

Τελος παντων θα παρει το κυπελλο και η μπαρτσελονα θα αποκλειστει και απο τη μιλαν στο τσαμπιονς λιγκ!!
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Δεν εχει μονο ισπανους.

Εχει συγκεκριμενα βασκους.

Έχει ΜΟΝΟ Βάσκους, οι μη Βάσκοι απαγορεύεται να παίζουν στην ομάδα. Πρέπει τουλάχιστον ο ένας γονιός να είναι βάσκικης καταγωγής, έστω από το γαλλικό κομμάτι της Χώρας των Βάσκων (π.χ Λιζαράζου παλιότερα αν θυμάται κανείς).
Μπραβο σου.Το αποδωσες ολοσωστα.Viva Αθλετικο Μπιλμπαο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.758
Likes
50.990
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δύσκολο. Δε θα ισοφαρίζεται σε κάθε ματς ο Μοουρίνιο. Το πρόγραμμα των τελευταίων αγωνιστικών (με ατσεράκι τα εκτός:
Μπαρτσελόνα:
Αθλετικ Μπιλμπάο
Σαραγόσα *
Χετάφε
Λεβάντε*
Ρ. Μαδρίτης
Ράγιο Βεγεκάνο *
Εσπανιόλ
Μπέτις *

Ρεάλ Μαδρίτης:
Οσασούνα*
Βαλένθια
Ατλ. Μαδρίτης*
Σπ. Χιχόν
Μπαρτσελόνα*
Σεβίλλη
Γρανάδα*
Μαγιόρκα

Δηλαδή όλα θα εξαρτηθούν αν η διαφορά έχει μειωθεί στους 3 ή παρακάτω μετά τα τις 3 επόμενες αγωνιστικές, όπου η Ρεάλ έχει πραγματικά δύσκολα ματς, ειδικά αυτό στο Βιθέντε Καλντερόν, που τους έχουν και άχτι. Αν πόνταρα τα λεφτά μου πάντως, θα τα έβαζα στον Μοουρίνιο.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.120
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Αν και πολύ θα το ήθελα το βρίσκω εξαιρετικά δύσκολο. Ακόμη και η Μπάρτσα κάπου θα γκελάρει λογικά,έχοντας και το CL μπροστά της.
Ενα άγχος έχει πιάσει τους Μαδριλένους αλλά δε νομίζω ότι θα διαπράξουν τέτοια αυτοκτονία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.333
Μηνύματα
888.612
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom