giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Εντάξει έχω μείνει άφωνη! Καταπληκτική ιστορία και υπέροχες φωτογραφιες. Θα επισκεφτω το Λονδινο τον Μαρτιο και με βοηθησες πολυ να ακολουθησω καποιες διαδρομες. Σε ευχαριστω για το χρονο σου για να παραθεσεις και ολες αθτες τις πληροφοριες.
Και μια ασχετη ερωτηση εχεις καλη φωτογραφικη μηχανη; Τις έχεις επεξεργαστει τις photos?
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.Και σου εύχομαι να περάσεις τέλεια.
Έχω compact μηχανή μια Panasonic 3ετίας που είναι άριστη στην κατηγορία της.Όμως σαν τελειομανής πάντα τις φωτογραφίες μου τις επεξεργάζομαι στο photoshop.Ενα μικρό κλικ ώστε από πολύ καλές να γίνουν εξαιρετικές!
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Έχει πέσει πολλή μελέτη ενόψει του ταξιδιού μου στο Λονδίνο (το Δεκέμβριο βέβαια :() και, ομολογουμένως, μου έχεις λύσει τα χέρια. Μπράβο!

Θα είμαι Λονδίνο 1-6 Δεκεμβρίου, με την πτήση της επιστροφής να είναι πρωινή. Άρα θα έχω τέσσερις γεμάτες ημέρες και την ημέρα της πτήσης (φτάνω στις 14:00). Τι μου προτείνεις να βγάλω από το πρόγραμμα πέρα από Greenwich? Θέλω να δω τα βασικά μουσεία κλπ αλλά να έχω και χρόνο για χαλαρό περπάτημα και ψώνια.
 
Last edited by a moderator:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Θα είμαι Λονδίνο 1-6 Δεκεμβρίου, με την πτήση της επιστροφής να είναι πρωινή. Άρα θα έχω τέσσερις γεμάτες ημέρες και την ημέρα της πτήσης (φτάνω στις 14:00). Τι μου προτείνεις να βγάλω από το πρόγραμμα πέρα από Greenwich? Θέλω να δω τα βασικά μουσεία κλπ αλλά να έχω και χρόνο για χαλαρό περπάτημα και ψώνια.
Άρα 4,5 μέρες?Τέσσερις γεμάτες μέρες είχαμε εμείς οπότε σαν γενικό πλάνο μπορείς να ακολουθήσεις το πρόγραμμα μου και να το προσασμόσεις σε σένα.
Βέβαια όπως παρατήρησες πήγα σε λίγα επιλεγμένα μουσεία ούτε στον πύργο του Λονδίνου που θέλει πολύ ώρα,οπότε αν θες να πας σε περισσότερα στενεύει ο χρόνος.
Εκεί που κινηθήκαμε είναι τα βασικά γ'αυτό δύσκολα να πω κάτι να βγει έξω.Σίγουρα χρόνο θα κερδίσεις αν αφήσεις έξω το Wapping.Να πω να αφήσεις έξω το City?Με μισή καρδιά θα το πώ!Αλλά πιστεύω προλαβείνεις με 4,5 μέρες αν χρησιμοποιήσετε και τα μμμ και όχι μόνο τα πόδια.

Πιστεύω το πρόγραμμά μου για έναν πρωτάρη στο λονδίνο για 4-5 μέρες είναι καλό και μελετημένο.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
giannismits από σένα έμαθα ότι τα Harrods έχουν ενδυματολογικό κώδικά, δεν το ήξερα! Ευχαριστώ για την πληροφορία.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
giannismits από σένα έμαθα ότι τα Harrods έχουν ενδυματολογικό κώδικά, δεν το ήξερα! Ευχαριστώ για την πληροφορία.
Εντάξει μη φανταστείς κάτι τρελό αλλά δεν μπορούμε να πάμε λες και πάμε στην παραλία ή κάποιοι υπερβολικά εξεζητημένα.Πάντως έχουν υπάρξει περιστατικά που δεν επετράπη η είσοδος σε ορισμένες περιπτώσεις.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Εντάξει μη φανταστείς κάτι τρελό αλλά δεν μπορούμε να πάμε λες και πάμε στην παραλία ή κάποιοι υπερβολικά εξεζητημένα.Πάντως έχουν υπάρξει περιστατικά που δεν επετράπη η είσοδος σε ορισμένες περιπτώσεις.
Ουτε και εγω θα ξαναεπιτρεψω την εισοδο του εαυτου μου εκει μεσα!!!.... καταθλιψη! οταν το πορτοφόλι ειναι σαν τις ισχνές αγελαδες... :) :). by the way..glorious η περιγραφη του ταξιδιου σου..ήδη ψαχνω τα βηματα σου στο χαρτη μου , μια και Δεκεμβρη θα παω για δευτερη φορα...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Δεν έχεις κι άδικο.Εγώ ήθελα να αγοράσω το Ελληνικό ελαιόλαδο σε γκλάμουρ συσκευασία με 180 ευρώ μόνο:D
Αν και σου αρέσει να ταξιδεύεις μόνη αν θες πάρε με μαζί σου:D
Θα περάσεις και πάλι τέλεια και η δεύτερη φορά έχει άλλον αέρα!
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Σε ευχαριστώ!ελπίζω όταν πάω να μπορέσω να βγάλω εξίσου όμορφες φωτογραφίες
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Δεν έχεις κι άδικο.Εγώ ήθελα να αγοράσω το Ελληνικό ελαιόλαδο σε γκλάμουρ συσκευασία με 180 ευρώ μόνο:D
Αν και σου αρέσει να ταξιδεύεις μόνη αν θες πάρε με μαζί σου:D
Θα περάσεις και πάλι τέλεια και η δεύτερη φορά έχει άλλον αέρα!
Μονηηηη..την περασμενη φορα ειχα παει με 5 ατομα παρεα και σε συνολο περπατουσαμε 4 ωρες γεματες τη μερα..μια ο ενα τσιγαρο μια ο αλλος καφε..μια η αλλη πεινασε κλπ..κλπ..καθησα 8 μερες και εσυ ειδες πιο πολλα απο μενα σε 4 :D Βασικα γι αυτό ξαναπαω γιατι δεν το περπατησα ετσι οπως επρεπε...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ουτε και εγω θα ξαναεπιτρεψω την εισοδο του εαυτου μου εκει μεσα!!!.... καταθλιψη! οταν το πορτοφόλι ειναι σαν τις ισχνές αγελαδες... :)
Τι λες χρυση μου:shock:...τα Harrods ειναι πολυ λαικα για τα μελη του αγαπητου μας φορουμ....Στην Bond str.εχει κατι μπουτικ τρελλα...chanel,burberry,calvin klein....μοναδικα κομματια...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Τι λες χρυση μου:shock:...τα Harrods ειναι πολυ λαικα για τα μελη του αγαπητου μας φορουμ....Στην Bond str.εχει κατι μπουτικ τρελλα...chanel,burberry,calvin klein....μοναδικα κομματια...
εχεις δικιο!! συγνωμη!! δεν ξαναπαω εκει.. ετσι και αλλιώς!!:D..
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
αν δεν έχετε ανεβεί στον τελευταίο όροφο του Liberty, δεν έχετε ιδέα τι σημαίνει "παχυλό πορτοφόλι"
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.438
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom