ΗΠΑ hangover!!!!!!

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο ταξίδι
Το ότι έχω αρρώστια με το σινεμά το ξέρουν και οι πέτρες αλλά όταν πριν τρεις εβδομάδες πήγα να δω το Hangover ποτέ δεν φανταζόμουν το κόλλημα που θα έτρωγα. Έφυγα από τα village με πονόκοιλο από τα γέλια και έκτοτε κουβαλάω φίλους και γνωστούς για να βλέπω ξανά και ξανά την ταινία που εκτυλίσσεται στο Las Vegas και δείχνει τις περιπέτειες τεσσάρων μαντραχαλάδων που πηγαίνουν εκεί για bachelor party.

Έπαθα τη ζημιά λοιπόν και σκέφτηκα "Πολύ θα ήθελα να πάω στο Las Vegas". Μπορείτε να φανταστείτε το σοκ που έπαθα όταν το περασμένο Σάββατο που έτρωγα στους γονείς μου, μου χτύπησε το κινητό μου από την Angelika, η οποία ζει στο Rhode Island (κοντά σε Βοστώνη).
- Έχω πέντε μέρες κενές τον Νοέμβρη λόγω του Thanksgiving. Θέλεις να έρθεις να πάμε στο Las Vegas και στο Los Angeles; Μπορούμε να κάνουμε και εκδορμή στο Grand Canyon μου είπε.

Αν θέλω λέει?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?! Οι τσιρίδες μου κόντεψαν να κόψουν τη χολή της μάνας μου που έτρεχε να δει αν είμαι καλά.

Εννοείται πως είμαι ήδη "αλλού". Στο συγγραφικό μυαλό μου έχω φτιάξει διάφορα σενάρια σύμφωνα με τα οποία γυρίζουμε από καζίνο σε καζίνο, φαντάζομαι το ελικόπτερο που μας κάνει την ξενάγηση στο Grand Canyon και ένα άλλο πολύ ενδιαφέρον σενάριο σύμφωνα με το οποίο χανόμαστε στην έρημο της Nevada και περιφερόμαστε με το αμάξι μας ξανά και ξανά γύρω από τον ίδιο κάκτο. Γουστάρω!

Σήμερα έκλεισα το αεροπορικό μου εισιτήριο. Πετάω με KLM στις 21 Νοεμβρίου και ο τόπος δεν με χωράει. Θα διαβάσω τις ιστορίες των μελών του forum και θα φύγω με την καλύτερη διάθεση. Ελπίζω να γυρίσω γεμάτη πολλές πολλές εμπειρίες και να σας τις διηγηθώ.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Μπράβο tania, με το καλό :clap:
Δεν την έχω δει, την ταινία...θα το φροντίσω άμεσα...;) (Βρε, λες?:lol:)
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
ειχα επισκεφθει το LV το 2002 ...
Α Ν Ε Π Α Ν Α Λ Η Π Τ Η εμπειρια , ιδιαιτερα δε αν εισαι ανδρας ..... :) :)

Ειναι η πολη του ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ....

ειχα πεταξει με 9αθεσιο cesna πανω απο το grand canyon και ειχαμε κανει bbq σε μια πλαγια ...

Η πολη ποτε δεν κοιμαται , τα ξενοδοχεια ειναι απιστευτα και ολα εχουν διαφορετικη θεματολογια....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Η πολη ποτε δεν κοιμαται....
Δεν ξέρω αν κοιμάται και πότε, πάντως σίγουρα οι ώρες φαγητού της είναι μετρημένες. 22:10 το βράδυ και δε βρίσκαμε πουθενά ανοικτό εστιατόριο....
Κατά τα άλλα, έχουν γραφεί πολλά στο forum, και θα γραφτούν ακόμα περισσότερα...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Δεν ξέρω αν κοιμάται και πότε, πάντως σίγουρα οι ώρες φαγητού της είναι μετρημένες. 22:10 το βράδυ και δε βρίσκαμε πουθενά ανοικτό εστιατόριο....
Κατά τα άλλα, έχουν γραφεί πολλά στο forum, και θα γραφτούν ακόμα περισσότερα...

Έχεις δίκιο για το θέμα του φαγητού. Τα περισσότερα εστιατόρια στα ξενοδοχεία κλείνουν 22.00 - 22.30. Στα πιο πρόχειρα δεν ξέρω τί γίνεται.

Μήπως τελικά η πόλη που ποτέ δεν κοιμάται στο φαγητό είναι μόνο η Αθήνα? :D
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Έχεις δίκιο για το θέμα του φαγητού. Τα περισσότερα εστιατόρια στα ξενοδοχεία κλείνουν 22.00 - 22.30. Στα πιο πρόχειρα δεν ξέρω τί γίνεται.

Μήπως τελικά η πόλη που ποτέ δεν κοιμάται στο φαγητό είναι μόνο η Αθήνα? :D
νομιζω οτι η Αθηνα οχι μονο στο θεμα του φαγητου αλλα και της διασκεδασης δεν κοιμαται ποτε!δυσκολα μπορει να συγκριθει με αλλη πολη σε αλλο κρατος.....;)
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Δεν ξέρω αν κοιμάται και πότε, πάντως σίγουρα οι ώρες φαγητού της είναι μετρημένες. 22:10 το βράδυ και δε βρίσκαμε πουθενά ανοικτό εστιατόριο....
Κατά τα άλλα, έχουν γραφεί πολλά στο forum, και θα γραφτούν ακόμα περισσότερα...
Συμφωνω , αλλα νομιζω για το τελευταιο πραγμα που μπορει να επιθυμει καποιος να παει στο LV ειναι για το καλο φαγητο .... (υποκειμενικο βεβαια αυτο)

Υπαρχουν burger king (μπλιαχ) και λοιπα ετοιματζιδικα , 24 ωρες το 24ωρο για να καλυψουν εκτακτες αναγκες ....

Νομιζω στο LV ξεχνας να τρως απο τις τοσες πολλες δραστηριοτητες και τα ολονυχτια καζινο (τα οποια συνηθως μοιραζουν) ;)
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
εφαγα στο Luxor .... lol

Αιγυπτιακη γαστριμαργια ....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom