Γαλλία Help για Disneyland

petrakis

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Από το ξενοδοχείο μου είπαν 50-60 ευρώ οπότε η τιμή συμφέρει. Εισιτήρια έβγαλα άλλα, με τη βοήθεια ενός παιδιού από έδω μέσα που μένει στο Παρίσι, ο οποίος μας έδωσε και άλλες πληροφορίες και τον ευχαριστούμε πραγματικά. Τα παλιά εισιτήρια δεν τα χάνουμε διότι ισχύουν για ένα χρόνο και είναι ευκαιρία για να ξαναρθούμε.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Από το ξενοδοχείο μου είπαν 50-60 ευρώ οπότε η τιμή συμφέρει. Εισιτήρια έβγαλα άλλα, με τη βοήθεια ενός παιδιού από έδω μέσα που μένει στο Παρίσι, ο οποίος μας έδωσε και άλλες πληροφορίες και τον ευχαριστούμε πραγματικά. Τα παλιά εισιτήρια δεν τα χάνουμε διότι ισχύουν για ένα χρόνο και είναι ευκαιρία για να ξαναρθούμε.
Και εγώ ο αφελής να ρωτήσω γιατί δε χρησιμοποίησες τα χαμένα εισιτήρια (που μάλλον κάποιον τρόπο βρηκες και τα επανεκτύπωσες) και πληρωσες νεα εισιτηρια ; Τόσο σίγουρος είσαι οτι θα ξαναπας μεσα σε ένα χρονο;
 

petrakis

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Και εγώ ο αφελής να ρωτήσω γιατί δε χρησιμοποίησες τα χαμένα εισιτήρια (που μάλλον κάποιον τρόπο βρηκες και τα επανεκτύπωσες) και πληρωσες νεα εισιτηρια ; Τόσο σίγουρος είσαι οτι θα ξαναπας μεσα σε ένα χρονο;
Τα εισιτήρια δεν έχουν συγκεκριμένη ημερομηνία και ήρθαν σε μας συστημένα οπότε δεν μπορούσα να τους πω πως δεν τα έχω παραλάβει. Η κοπέλα μου είναι από Στουτγκάρδη και οι γονείς της μένουν στις Βρυξέλλες. Άρα μέσα στον επόμενο χρόνο σίγουρα θα πάμε ή στο ένα ή στο άλλο. Άμα φτάσουμε εκεί πεταγόμαστε μια βόλτα και Disneyland. Αν πάλι δεν, δεν πειράζει, υγεία να έχουμε.
 

petrakis

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Δώστε μου και μια συμβουλή τα άγαμα κορίτσια. Σας αρέσει καλύτερα μονόπετρο ή κάποιο άλλο δαχτυλίδι ή κόσμημα? Μήπως το μονόπετρο δηλώνει δέσμευση? Και πλατίνα ή χρυσό?
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δώστε μου και μια συμβουλή τα άγαμα κορίτσια. Σας αρέσει καλύτερα μονόπετρο ή κάποιο άλλο δαχτυλίδι ή κόσμημα? Μήπως το μονόπετρο δηλώνει δέσμευση? Και πλατίνα ή χρυσό?
μπα, μονόπετρο και στο Παρίσι καμία δέσμευση, απλά καθημερινά πράγματα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μου αρέσει η εξέλιξη του θέματος
 

petrakis

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
μπα, μονόπετρο και στο Παρίσι καμία δέσμευση, απλά καθημερινά πράγματα.
Γιατί το λες αυτό? Εσένα άμα σου χαρίσουν μονόπετρο στο Παρίσι πρέπει να σε παντρευτούν κιόλας?

Καλά όλα τα κορίτσια παντρεμένες είστε? Anyway, πήγαμε μαζί και πήραμε ένα μονόπετρο που το διάλεξε αυτή. Δεν ήθελα να ρισκάρω. Τώρα πιστεύετε πως περιμένει και γάμο ή έστω επίσημη δέσμευση; Μ'έχει λούσει κρύος ιδρώτας. Δεν θέλω τέτοια από τώρα. Αμάν πια οι γυναίκες με τους συμβολισμούς σας.

ΥΓ1 Το ταξί μας κόστισε 125 ευρώ συνολικά. 70 στο πήγαινε γιατί είχε κίνηση και 55 στην επιστροφή. Και γενικά για αποστάσεις 2-3 χλμ που παίρνουμε 5-10 ευρώ μας παίρνει. Δεν ξέρω πως πάνε οι τιμές στην Ελλάδα γιατί έχω να πάρω 3-4 χρόνια ταξί αλλά δεν νομίζω οι τιμές του Παρισιού είναι αρκετά ακριβότερες. Μια χαρά μου φάνηκαν. Ειδικά αν τις συγκρίνουμε το καθημερινό μας δείπνο που μας φεύγουν περισσότερα από 125 ευρώ (γύρω στα 150 ευρώ)

ΥΓ2 Το Παρίσι είναι φανταστικό αν εξαιρέσεις το φαγητό που είναι λίγο στεγνό και άνοστο. Επίσης αν ξέρει κανείς κανένα καλό κλαμπ. Γιατί εντάξει νέα παιδιά είμαστε και βαρεθήκαμε λίγο τα moulin rouge και bateaux mouche. Πήγαμε και στο REX, δεν μπορώ να πω πως δεν μας άερεσε αλλά ήταν λίγο καγκουριά η κατάσταση. Κανένα VIP δεν υπάρχει? Που να πηγαίνει ο καλός κόσμος όχι όποιος να 'ναι?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
πήγαμε μαζί και πήραμε ένα μονόπετρο που το διάλεξε αυτή. Δεν ήθελα να ρισκάρω. Τώρα πιστεύετε πως περιμένει και γάμο ή έστω επίσημη δέσμευση; Μ'έχει λούσει κρύος ιδρώτας. Δεν θέλω τέτοια από τώρα. Αμάν
Καλα τωρα...μου φαινεται,οτι εισαι "τραβατε με και ας κλαιω"...:p
αφου το ηξερες απο πριν,οτι στο μυαλο της γυναικας το μονοπετρο,μπορει να μεταφραστει και ετσι?γιατι της το πηρες?...
χαθηκαν τα σκουλαρικακια,τα βραχιολακια κλπ...?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
πέστα καρφίτσα μου. εμ δεν ακούν οι νέοι εμάς τους παλιότερους
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ενα θα σου πω. Οι φιλες της σχεδιαζουν ηδη το μπατσελορ παρτυ!!!Αν εχεις τρομοκρατηθει υπαρχει και το ''στριβειν δια του αρραβωνος''.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Καλά ταινίες δεν βλέπεις; :bleh:
Όσο για διασκέδαση, στη δική μας γενιά έπαιζε το Buddha bar αλλά τώρα θα το έλεγα
ξεπερασμένο.
Δεν ρίχνεις μια ματιά εδώ για να πάρεις καμιά ιδέα γιατί οι περισσότεροι από μας δεν νομίζω να μπορούμε να σε διαφωτήσουμε. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.224
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom