Γαλλία Help για Disneyland

ele..freedom

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημερα παιδια, προκειται να επισκευτω το παρισι 2/4 εως 6 και ήθελα να ρωτησω αν μπορω να βγαλω εισητηρια για disneyland απο το αεροδρομιο και αν ισχυει η εκπτωση -20% με την paris visite.Ακομη διαβασα οτι αν εχεις γενεθλια ειναι δωρεαν γνωριζει καποιος αν ισχυει ακομη??
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Δεν γνωρίζω για αυτά που ρωτάς αλλά ψάξε λίγο τα francilien tickets, πρόκειται για πιο φθηνά εισητηρια που κανονικά απευθύνονται μόνο σε κατοίκους Γαλλίας. Ωστόσο είναι κάτι που δεν μπορεί να διασταυρωθεί κ το μόνο που έχεις να κανείς είναι εκεί που σου ζητάει διεύθυνση να βάλεις αυτή του ξενοδοχείου σου. Εγώ αυτό έκανα κ τα έκλεισα μέσω fnac...http://www.fnactickets.com/recherche/recherche.do?search=disney&theme=1078799372673614132
Έχε υπόψη σου ότι τα εισηρία αυτής της κατηγορίας πρέπει να τα κλείσεις 5 ημέρες τουλάχιστον νωρίτερα απο την ημέρα επίσκεψης.
 

ele..freedom

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Δεν γνωρίζω για αυτά που ρωτάς αλλά ψάξε λίγο τα francilien tickets, πρόκειται για πιο φθηνά εισητηρια που κανονικά απευθύνονται μόνο σε κατοίκους Γαλλίας. Ωστόσο είναι κάτι που δεν μπορεί να διασταυρωθεί κ το μόνο που έχεις να κανείς είναι εκεί που σου ζητάει διεύθυνση να βάλεις αυτή του ξενοδοχείου σου. Εγώ αυτό έκανα κ τα έκλεισα μέσω fnac...http://www.fnactickets.com/recherche/recherche.do?search=disney&theme=1078799372673614132
Έχε υπόψη σου ότι τα εισηρία αυτής της κατηγορίας πρέπει να τα κλείσεις 5 ημέρες τουλάχιστον νωρίτερα απο την ημέρα επίσκεψης.
ναι τα ειδα αυτα αλλα ειναι 55€ μεχρι 2/4 και εγω θα παω 3/4 που γινεται 75€!Ατυχια!Οποτε μαλλον θα τα παρω απο εκει με την εκπτωση με την visite...ευχαριστω πολυ παντως!
 

chronis7

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Προγραμματιζω ενα ταξιδι στο Παρισι με την 5μελη οικογενεια μου. Σκεφτομαι για πτηση προς Μποβε, ενοικιαση αυτοκινητου απο το αεροδρομιο και δωματιο σε καποιο χωριο εξω απο το παρκο. Ετσι θα παμε και Disneyland και Παρισι για τα αξιοθεατα. Αυτο που θα ηθελα απο τα πιο εμπειρα μελη του φορουμ ειναι ιδεες, προτασεις και οποιαδηποτε tips θα μπορουσαν να κανουν το ταξιδι πιο ευχαριστο, πιο ξεκουραστο η και πιο οικονομικο...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.982
Likes
12.036
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Προγραμματιζω ενα ταξιδι στο Παρισι με την 5μελη οικογενεια μου. Σκεφτομαι για πτηση προς Μποβε, ενοικιαση αυτοκινητου απο το αεροδρομιο και δωματιο σε καποιο χωριο εξω απο το παρκο. Ετσι θα παμε και Disneyland και Παρισι για τα αξιοθεατα. Αυτο που θα ηθελα απο τα πιο εμπειρα μελη του φορουμ ειναι ιδεες, προτασεις και οποιαδηποτε tips θα μπορουσαν να κανουν το ταξιδι πιο ευχαριστο, πιο ξεκουραστο η και πιο οικονομικο...
Μερες, εποχη, ηλικιες παιδιων, στο Παρισι θα ερχεστε με το αυτοκινητο;
 

chronis7

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Μερες, εποχη, ηλικιες παιδιων, στο Παρισι θα ερχεστε με το αυτοκινητο;
Δεν έχουμε κλείσει γι'αυτό ψάχνομαι.... Ηλικίες 10,10,8 και λέμε για 4,5 μέρες.... Αν είναι δύσκολο με αυτοκίνητο φαντάζομαι ότι υπάρχει συγκοινωνία να κατεβαίνω παρισι... (Χωρίς παιδιά έχω επισκεφτεί το Παρίσι και τη disneyland, αλλά για έξω από το Παρίσι δεν έχω ιδεα)
 

prasinaki

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα εισιτήρια για το παρκο της Disneyland.....θα βρισκομαστε οικογενειακώς στο Παρίσι απο τις 30/3 - 8/4 2018 και μια μερα θελουμε να την αφιερώσουμε στην Disneyland....τα παιδιά μου είναι 15 και 12 και δυστυχώς για εμάς απο ότι είδα πληρώνουν εισιτήριο ενηλίκων....ουτε λίγο ουτε πολύ απο ότι είδα στο site για να παμε μια απο τις μέρες 3/4 /5 Απριλίου (που ειναι οικονομικότερες ) θελουμε 373€ και με έκπτωση (απο 390€)....σε ενα βιντεακι ομως στο Youtube και στα σχολια απο κάτω είδα πως το εισιτήριο στον κισέ ειναι 49€ και για τα 2 παρκα (Disney, Warner)....κάτι κοιτάω λάθος ή κάτι μου διαφεύγει ?...μήπως υπαρχουν άλλες τιμές για τους ντοπιους?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.982
Likes
12.036
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα εισιτήρια για το παρκο της Disneyland.....θα βρισκομαστε οικογενειακώς στο Παρίσι απο τις 30/3 - 8/4 2018 και μια μερα θελουμε να την αφιερώσουμε στην Disneyland....τα παιδιά μου είναι 15 και 12 και δυστυχώς για εμάς απο ότι είδα πληρώνουν εισιτήριο ενηλίκων....ουτε λίγο ουτε πολύ απο ότι είδα στο site για να παμε μια απο τις μέρες 3/4 /5 Απριλίου (που ειναι οικονομικότερες ) θελουμε 373€ και με έκπτωση (απο 390€)....σε ενα βιντεακι ομως στο Youtube και στα σχολια απο κάτω είδα πως το εισιτήριο στον κισέ ειναι 49€ και για τα 2 παρκα (Disney, Warner)....κάτι κοιτάω λάθος ή κάτι μου διαφεύγει ?...μήπως υπαρχουν άλλες τιμές για τους ντοπιους?
372€ ειναι απο 3-8 Απριλιου για 4 ατομα και για τα 2 παρκα ή 292€ για ενα παρκο. Η τιμη απο το γκισε ειναι 396€ για τα 2 παρκα. ή 316€ για ενα. Ολες οι τιμες ισχυουν για αγορα μεχρι 20 Μαρτιου. Μετα μπορει να αλλαξουν.
Αν θες βαλε και το λινκ απο το βιντεακι αλλα μαλλον λεει για το MINI για ενα παρκο και για χρηση μεχρι 19 Μαρτιου.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Προγραμματιζω ενα ταξιδι στο Παρισι με την 5μελη οικογενεια μου. Σκεφτομαι για πτηση προς Μποβε, ενοικιαση αυτοκινητου απο το αεροδρομιο και δωματιο σε καποιο χωριο εξω απο το παρκο. Ετσι θα παμε και Disneyland και Παρισι για τα αξιοθεατα. Αυτο που θα ηθελα απο τα πιο εμπειρα μελη του φορουμ ειναι ιδεες, προτασεις και οποιαδηποτε tips θα μπορουσαν να κανουν το ταξιδι πιο ευχαριστο, πιο ξεκουραστο η και πιο οικονομικο...
Εμείς είχαμε μείνει στο Kyriad Hotel με 70 ευρω το 4κλινο το 2014, λίγο πιο εξω από τη eurodisney το ένα βραδυ που δεν μειναμε μεσα. Δεν συμφερει όμως να μενεις εξω γιατι τη διαφορα την πληρωνεις στα εισιτηρια,τα οποια όταν μενεις εντος περιλαμβάνονται στην τιμη.Ενδεικτικα εμεις είχαμε δωσει 250 τη βραδια με ημιδιατροφή εντος του παρκου με τα εισιτηρια εισοδου μεσα. Αν μεναμε εκτος θα διναμε 270 ξενοδοχειο και εισιτηρια για 4 ατομα ημερησίως,συν το φαγητο το οποίο είναι απλα πανακριβο εκει μεσα. Χωρια το χασιμο χρονου πηγαινε ελα. Καλύτερα μείνετε ένα βραδυ μεσα στο παρκο και μετα μετακομίζετε μεσα στο Παρισι.
 

Zaf@Man

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πια είναι η διαφορά στα εισιτήρια της Disneyland?
Έχουν όλα το FASTPASS®?

Mini Ticket,

Magic Ticket,

Super Magic Ticket και

Magic Flex/ Super Magic Plus Ticket?
Έχει διαφορετικές παροχές το καθένα ή είναι απλά λόγο περιόδου και έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στο κόστος αγοράς τους?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom